alexie
11.1.2020
Kategorie: Společnost

Jménem České republiky nařizuji týrání dítěte

Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

Jako vnější pozorovatel příběhu dívky Alexie, která byla odebrána matce na převýchovu do krizového centra, a která má jít od července k otci, k němuž jít nechce, je mi zle. Bylo by mi zle, i kdyby její otec byl Bůh, a její máma harpie, co brání ve styku. Protože to není vůbec důležité. Důležité je, co jedenáctiletá dívenka, jedničkářka a hlavně stále malá holka, musí vydržet ve jménu údajné lásky otce k ní. Kdyby ji otec miloval, raději se jí na nějaký rok vzdá, a pak si k ní, k dospělé, cestu najde. Navíc je to děvče, které v tomto věku potřebuje hlavně mámu, ne otce, a pak ono vytržení z domova, od kamarádů, ze své školy… to mi prostě hlava nebere.
Tak jsem se začetla do oborné psychologické literatury. Co je to vlastně týrání dítěte.

A našla. Rozlišují se tři základní formy týrání dítěte, a to týrání fyzické, týrání psychické a týrání sexuální. Ta dvě jsou jasná.

Psychické týrání pak podle odborníků zahrnuje chování, jež má vážný negativní vliv na citový vývoj dítěte a na jeho chování. Psychické týrání může mít formu mimo jiné NÁSILNÉ IZOLACEomezování dítěte, vyvolávání situace, kdy má dítě stále pocit STRACHU.

Takže nám tu soud odsoudil jedenáctiletou Alexii vlastně k týrání, čímž toto týrání legalizoval. Cílem vytržení z domova, od kamarádů, ze své školy a hlavně od mámy, má být naučit malou Alexii přijímat otce, žijícího na Slovensku, a nejen to – má pak za ním odjet a žít s ním. Lásku však nelze přikázat. Láska buď je, nebo není, a nikdy se tento pocit nedá znásilňovat.

Navíc dívenka nemá jistotu ani v tom, že se k matce vůbec vrátí, a pokud, tak kdy. Schází tedy jakýkoli pevný bod, kterého by se mohla chytit. Byla tedy v těchto dnech nejen “zavřena” do krizového centra, ale byla ponechána v absolutní nejistotě, kdy se k mámě vrátí. Něco podobného by nemusel zvládnout ani dospělý.

“Soud dospěl k závěru, že je nyní předčasné rozhodovat o styku nezletilé s matkou od 1. července 2020. Z dokazování vyplynulo, že vztah nezletilé s otcem bude zapotřebí prohloubit.”

Neuvěřitelné. Soudním rozsudkem nařizovat city může jen člověk bez citů… nebo bez dětí. Z dokazování to sice skutečně mohlo vyplynout. Ale ani to neopravňuje soud rozhodnout, aby se s dívkou nakládalo tak, jak se právě děje, protože se tím legitimizuje týrání.

Tento blog píši s vědomím, že neznám spis. Ale mám pocit, že ho ani znát nemusím. Postačí mi být máma a normálně uvažující člověk.

Vzpomínám si dobře, jak pro mne bylo utrpením ve 12 letech i to, že jsem se z vlastní vůle ocitla na pionýrském táboře. Po třech dnech mi došlo, že tam být nechci, a že to byla chyba. Chtěla jsem prostě domů. A to šlo jen o tři týdny “dovolené”. Zdálo se mi to tehdy nekonečné. Představa, že by mne tehdy někdo zavřel proti mé vůli do nějakého krizového centra, nutil jít do jiné školy, sebral mi kamarády, mámu… myslím, že bych byla schopna si i ublížit. Ze zoufalství a z beznaděje.

Tedy pokus na Alexii vnímám jako naprosté selhání všeho, o čem právo má být. Nad právy otce a matky totiž vždy musí stát práva dítěte. Jakkoli vůči dospělým i nespravedlivá. Ale to dítě vždy musí dostat přednost. Žijeme-li ještě v civilizované zemi.

A pokud v ní žijeme, není možné akceptovat soudní rozsudky, které nařizují týrání dítěte.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 655 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,23 out of 5)
Loading...
135 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)