socialism-swedish-girls-555x444
21.2.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Jak multikulturalismus ničí Švédsko (II.): Ženy brání své sexuální násilníky!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JOANNA TEGLUND 21|02|2016

To, co se dělo během silvestrovské noci v Kolíně, mělo svou švédskou verzi. Mezi jinými na náměstí Larmtorget v centru Kalmaru, kde se během silvestrovské noci desítky mladých žen staly oběťmi sexuálního obtěžování.

Byli drzí, osahávali mě, chtěli mě políbit. Snažila jsem se je odtlačit, ale nedovolili mi. Ukazovali na auto a pokoušeli se mě do něj zatáhnout. Bylo to velmi dobře připravené, tři mě osahávali a dva dávali pozor,” řekla jedna z obětí reportérovi novin” Barometr”. Policii se navzdory velkému počtu očitých svědků “nepodařilo identifikovat” útočníky.

Debata se rozvířila ještě víc, když se v alternativních médiích objevil článek o obtěžování dívek na festivalu We are Stockholm gangy mladých mužů pocházejících hlavně z blízkého východu a Afghánistánu. Ukázalo se, že policie a deník “Dagens Nyheter” věděli o těch incidentech, a že se to dělo nejméně již dva roky zpět, ale rozhodli se, že je lepší o tom veřejnost neinformovat.

Co udělat, když sedm či osm mužů, kteří vypadají na 18-20 let drží dvě jedenáctileté dívky a dva z nich jim ohmatávají prsa a vkládají jim ruce mezi nohy?” ptá se novinářka, poté, co otec jedné z dívek , která se stala obětí sexuálních útoků na plovárně ve Vaxjo, vyprávěl o tom co se stalo jeho dceři a její kamarádce.

Takové popisy situace si můžete přečíst v různých lokálních novinách, zvláště v místech kde se nacházejí střediska pro imigranty. Problémy se začaly již před několika lety, ale až nyní je o tom slyšet z důvodu jejich eskalace. Jen ve Stockholmu azylová střediska pro nezletilé imigranty rozdala několik stovek permanentek na plovárny. Nikdo neví jak to vyřešit. Plovárny začali instalovat kamery, zaměstnávat strážce, zřizovat speciální hodiny pouze pro ženy, nebo také oddělené místa na plavání pro muže a ženy.

Policisté začali hlídat plovárnu Eriksdalsbadet ve Stockholmu po nahlášení znásilnění, 14 nahlášených případech sexuálního obtěžování dívek mladších 15 let v minulém roce a devíti jen v lednu tohoto roku! Před několika dny byla zavřená plovárna v Sodertalje, oficiálně z důvodu reorganizace, ale je všem známo, že plovárna již několik let měla problémy s mladistvými gangy, které sexuálně obtěžovaly příchozí dívky. Napomínání těch lidí nemělo žádný efekt. “Hodně z nich k nám nemá úctu jen proto, že jsme ženy, úplně nás ignorují, když je upozorňujeme,” stěžuje si lokálním novinám zaměstnankyně plovárny Hassleholm.

Odpovědí na takové incidenty a úplnou bezradnost policie, která neumí zvládnout ani bandy mladistvých marokánských zločinců, hlučných a agresivních, které okupují stockholmské hlavní nádraží byla akce, kdy stovky zamaskovaných lidí v centru města 29. ledna rozdávalo letáky volající po tom, aby se lidé postavili na odpor vůči kriminalitě imigrantů. I když policie nezaregistrovala, žádné útoky na mladistvé Marokánce, média na celém světě zveřejnili výmysly švédské “Aftonbladet” o davech neonacistů bijících “děti – uprchlíky” (popis té mezinárodní hysterie je zde http://newobserveronline.com/ ). Nevíme přesně, kdo byli demonstranti, mluví se i o fotbalových fanoušcích a o příslušnících různých malých pravicových skupin.

Na letácích bylo napsáno:

  • Už stačilo (…). Z celého státu přicházejí informace, že policie nezvládá prevenci a stíhání kriminálních činů páchaných na Švédech. V některých případech, tak jako nedávná vražda ženy pracující v domově pro takzvané ‘osamělé děti – uprchlíků’ v Molndal, se věci posunuly tak daleko, že se šéf policie rozhodl prokázat větší soucit s pachateli než s obětí. (…) Ale nemáme v úmyslu akceptovat opakující se útoky a pronásledování švédských žen. Nebudeme akceptovat ničení naší, kdysi tak bezpečné společnosti. Když naši politici a policie vyjadřuje více sympatií vrahům než obětem, neexistuje už žádná omluva, abychom to dovolili bez protestu. Když švédské ulice nejsou již bezpečné pro obyčejné Švédy, je naší povinností vyřešení tohoto problému. Proto se tu dnes shromáždilo 200 mužů, aby dalo ponaučení severoafrickým ‘dětem ulice’, které realizují výtržnictví blízko hlavního nádraží hlavního města.

Švédský ministr vnitra Anders Yngeman ostře odsoudil incident ujišťujíc, že “krajně pravicové” násilí bude rázně potrestáno. Yngeman má ve zvyku odsuzovat rasismus a pravicové násilí, ale vyhýbá se odpovědi na otázku organizovaného etnického násilí, nebo také útoků spojených s příchodem velkého počtu imigrantů, kteří se v současnosti cítí zcela beztrestně.

Další den, v sobotu 30. ledna, měla ve Stockholmu “Folkets Demonstration” demonstraci proti politice vlády. Při sledování zpravodajství z té demonstrace v médiích mainstreamových a alternativních je možné nabýt dojmu, že to byly dvě různé události. Švédská televize, rádio a deníky ukázaly demonstraci jako organizovanou rasisty, nacisty a krajní pravicí. Protest proti cizincům a zvláště muslimům, ukazujíce dvě věci: mladého chlapce, který gestikulujíc něco pokřikuje a plakát “Přestaňte importovat násilníky”. Alternativní nezávislá média ukazovala fotky hlavně starších lidí s plakáty “Avga” (Žádáme demisi) a (Žádáme demokracii), celkově tam bylo 200-300 demonstrantů.

Současně demonstrovala velká skupina vydávající se za antirasisty, mezi jinými z organizace “Vše pro všechny”, která neměla povolení k demonstraci. Pokoušela se překřičet už dvě hodiny trvající demonstraci křičíc hesla: “Zničit rasismus!” a “Žádné rasisty na našich ulicích!”

Po skončení demonstrace policie zadržela tři občany Polska, pracující a bydlící ve Švédsku, podezřelých z toho, že někoho zbili. “Aftonbaldet” relace se jmenovala “Zadržení tří polských krajních pravičáků”, “Expressen” objevil, že jeden z nich sympatizoval na sociálních sítích s krajní pravicovou organizací Nordisk Ungdom. Byli ale hned propuštěni z důvodu rozporuplných svědectví. Na portálech se objevilo video, kde tito tři muži rozvinuli polskou zástavu, když měl proslov někdo s polským příjmením. Po skončení demonstrace byla tato zástava poplivána skupinou “antirasistů”.

To, že média zveřejnila národnost zadržených bylo absolutní výjimkou, neboť média nikdy nezveřejňují národnost zadržených. I když byli tři nelegálně se zdržující Somálci zadržení a obvinění ze znásilnění, média o nich psala jako o Švédech. Polák ve Švédsku začíná být synonymem rasisty a nacisty v honu švédských médií na Polsko po volbách.

Když média reportovala demonstraci, měla opravdu velkou “péči” o svého diváka. Redaktor politiky “Hudiksvalls tidning” Patrik Oksasen varoval své čtenáře před vlivem “nezdravé směsi neofašistů, placených přes Rusko, polskou krajní pravici a Švédské demokraty “, kteří předvádějí virtuální útok na “naše vnímání reality” a jsou ohrožením pro demokracii.

Policie, která je už delší čas bezmocná vůči násilí pouličních gangů, reagovala okamžitě po události během víkendu. Hned byla zřízena speciální jednotka, jejímž úkolem je ochrana imigrantů před působením občanských hlídek.

Na události tohoto víkendu také zareagovaly organizace feministek, které dosud byly vytěženy relativizací hromadných útoků imigrantských gangů z blízkého východu a severní Afriky na ženy, snažíc se přesvědčit společnost, že to nejsou etnické rozdíly, náboženské nebo kulturní, ale rozdíl pohlaví, který byl příčinou útoků na ženy, tedy fakt, že jsou muži. Ženy, jedna za druhou veřejně obviňovaly, muže a chlapce. Prý od té doby co jim paměť slouží si vzpomínají, že byly obtěžovány muži a mladými chlapci. 

Tisíce žen na společenských portálech začalo odsuzovat akci “Už stačilo”. Pod heslem #inteerkvinna, “Ne vaše žena”, protestovali proti tvrzení z letáku, že se “patří bránit švédské ženy”. K protestu se připojilo mnoho Švédek, mezi jinými socialní demokratka Veronica Palm a předsedkyně feministické strany Fi Gudrun Schyman. V hromadném dopise zveřejněném na stranách “Expressen” skupina žen ostře odsoudila “rasistické lynčování” a vyjádřila své pobouření proti zneužívání jejich těl za účelem útisku jiných lidí!?

Svůj protest vysvětlovaly jako “reakci na sexismus, který je nedílnou součástí bělosti, kde všechny ženy jsou zredukovány do objektu, jehož vlastníkem je bílý muž. Chtěly jsme odebrat těm rasistům, pachatelům násilí na uprchlících, přesvědčení, že jednají jménem bílých žen a znemožnit jim užívání argumentu, že jejich násilí je zapříčiněno ohrožením bílých žen “. Feministky vyjádřili naději, že budou stavět svou budoucnost “s muži, kteří na rozdíl od rasistů, nejsou posedlí privilegiem bělosti “.

ZDROJ: Joanna Teglund

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
51 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.