655846_article_photo_farmar-v-zimbabwe-pred-svym-vypalenym-a-vyrabovanym-domem_900x
28.3.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Jižní Afrika podpořila černošský rasismus

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Parlament v Jihoafrické republice odhlasoval vyvlastnění bílých farmářů bez náhrady jako údajné napravení historických křivd. To je ovšem nesmysl. Bílí kolonisté zúrodnili do té doby neobdělávanou půdu.

 

Jsou obecné právní normy, které musí platit pro všechny, a jedním ze základních lidských prvá, je i právo vlastnit majetek. Rozhodnutí černošských poslanců v Jihoafrické republice, kteří tento skandální zákon schválili, není nic jiného než rasismem. Je ovšem smutné, že mnohé tzv. lidskoprávní instituce jsou zticha. A bohužel mlčí rovněž i většina evropských politiků. A mnozí z nich dokonce tento zločin podporují, jako například představitelé Komunistické strany Čech a Moravy. To nepřekvapuje, komunisté na černém kontinentě už dříve podporovali tzv. národněosvobozenecký boj, jehož výsledkem ovšem často byly miliony mrtvých a zdevastované země.

Když americký policista a třeba i v sebeobraně zastřelí černocha, tak jsou z toho obrovské demonstrace, následují veřejná odsouzení politiků atd. Jenomže daleko horší a státem posvěcený rasismus nechává nejrůznější aktivisty v klidu. Měli bychom si uvědomit, že pokud budeme k bezpráví přistupovat selektivně, bude to jenom, jak se říká, voda na mlýn skutečným rasistům a extrémistům, kteří budou vykřikovat, „podívejte se, bílým kradou majetky, vraždí je a nikoho to nezajímá. To není nic jiného než hnusné pokrytectví.“

Jsem proto rád, že se najdou politici, kteří proti této zvůli protestují. Ostře se proti této státem posvěcené loupeži se postavil například europoslanec Tomáš Zdechovský. „Je obecně nepřijatelné, pokud je lidem vyvlastněn majetek bez náhrady. To je v rozporu s mezinárodně respektovanými principy lidských práv, podle nichž má každý člověk právo vlastnit majetek, který mu smí být odebrán jen ve výjimečných případech a za náhradu. A už vůbec je skandální vyvlastnit majetek z důvodu rasových, jako je tomu v tomto případě. Je absolutně nepřípustné zbavit člověka vlastnictví kvůli tomu, že je bílý, černý, žlutý atd.,“ řekl.

K podobnému řešení sáhli už před časem v Zimbabwe a výsledky jsou děsivé, stovky zavražděných lidí – odpůrců vládní kliky bývalého diktátora Roberta Mugabeho, vyvlastněné zanedbané farmy, se kterými si jejich noví černí vlastníci nevědí rady a miliony tamních obyvatel ohrožených smrtí hladem.

Tomuto scénáři je ovšem nutné v dosud nejbohatší africké zemi zabránit. Chci věřit, že Evropu nenechá tento zločinný jihoafrický zákon chladnými. „Proto Evropská unie nesmí a nebude mlčet k tomu, co se nyní děje v Jihoafrické republice, která by se v případě schválení této úpravy měla dostat na seznam zemí porušujících lidská práva se všemi důsledky. Přehlížení porušování lidských práv se nikdy v minulosti nevyplatilo. A je třeba ukázat, že ani v budoucnu nevyplatí,“ dal najevo Zdechovský.

blogerzie
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 311,11 Kč
Vybráno 12.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
61 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.