jar818
23.8.2018
Kategorie: Politika

Jižní Afrika odmítla Trumpovo “vměšování” ve věci zabavování půdy bílým

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Toto je informace silného kalibru. Zatímco dosavadním reakcím některých světových politiků (Rusko, Británie, Austrálie) se Jižní Afrika mohla jen smát, z krátkého tweetu amerického prezidenta Trumpa ji smích přejde.

 
Trump napsal:

“Požádal jsem ministra zahraničí Mikea Pompea, aby důkladně prostudoval zabavování půdy a farem v Jižní Africe a rozsáhlé vraždění farmářů. Jihoafrická vláda nyní zabavuje půdu bílým farmářům.”

Pronásledování bílých v Jižní Africe je dlouholetým tabu. Nyní, kdy se v Evropě a na Západě obecně dostávají stále více ke slovu nacionalisté, toto téma už veřejným tajemstvím nebude. A pevně věřím, že dnešní Trumpovo vyjádření zafunguje jako zvednuté stavidlo, které rozpoutá bouři zájmu o osud Afrikánců a v jejich prospěch se konečně začne něco dít. Svět musí být připraven proti jihoafrickému režimu zasáhnout i silou, pokud bude s pronásledováním bílých pokračovat.

Na Trumpovo vyjádření Jižní Afrika zareagovala. Na svém oficiální Twitteru napsala:

“Jižní Afrika zcela odmítá toto omezené vnímání, které jen rozděluje náš národ a připomíná nám naši koloniální minulost”.

A v dalším tweetu Trumpovi navzdory napsala, že tzv.pozemkové reformy, což je eufemismus pro zabavování půdy bílým, urychlí.

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 711,00 Kč
Vybráno 30.60%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 52 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.