15.2.2015
Kategorie: Ekonomika, Společnost

Již vzhůru „nepsaní psanci“ této země!

Sdílejte článek:

VÁCLAV HUSÁK 16|02|2015

Už jen z logiky mně známých věcí jsem přesvědčen, že být psancem zcela jistě není nic pří­jemného. Obvykle jde o člověka nevalné pověsti a podezřelé existence hledaného pro nějaký trestný čin, jehož jméno je psané na veřejně vylepovaných vyhláškách. V této sou­vislosti se vám může jevit jako paradox mnou uměle vytvořený pojem „nepsaný psanec“.

Jako autor tohoto odborného termínu, který jistě brzy vstoupí nejen do historie, ale i do filosofických slovníků, si jistě mohu dovolit pokus o jeho jednoduchou definici:

Nepsaný psanec“ je obvykle fyzická osoba velmi usilovně a poctivě tvořící prvotní, obecně směnitelné a obchodovatelné hodnoty vytvářející národní bohatství, která však neví, nebo si neuvědomuje, že je na ní pořádána štvanice. Ta v této „humanistické“ společnosti sice nemá za cíl jeho přímou fyzickou likvidaci (Pověste ho vejš, ať se houpá …“), ale maxi­málně možné ekonomické oloupení. Vzhledem k tomu bylo nutné vytvořit výše uvedený nový pojem – „Nepsaný psanec“.

Takže tuto zemi ovládají političtí lupiči, kteří by v normální společnosti byli psanci a jejichž fotografie by zdobily kdejakou plakátovací plochu.

Pro objektivitu však musím konstatovat, že nepsaný psanec je vůl. Dokonce korunovaný.

Uvedu to na příkladu. Představte si čtyřčlennou rodinu, kdy táta pracuje jako truhlář v malém dřevozpracujícím soukro­mém podniku, máma poskytuje firmám účetní služby. Obě dospívající děti ještě studují, a tak se rodina má skutečně co ohánět. Protože nechtějí mít žádné problémy, natož se státem, poctivě platí všechny daně a poplatky. A že jich je !!!

Ale všechno jejich snažení je marné, protože nám vládnou loupežící zločinci, a tak se tato rodina každý den stále více zadlužuje. V podstatě se chová jako žába sedící v pomalu se ohřívající vodě. Nic až tak podezřelého nevnímá, ale jestli z vody již brzo nevyskočí, tak zahyne. V nenápadném loupení směřující k naší ekonomické smrti jsou totiž naši politici mi­stři. Berou z cizího (této rodině a všem jí podobným) a když už jim ani tyto peníze na roz­mařilý život jejich veličenstev a hloupých, ke státní pokladně ruku natahujících vo­ličů nestačí, tak si bez souhlasu nepočetné skupiny v budoucnosti dluhy splácet povinných a schopných občanů stále půjčují. Jenom tuto rodinu, naivně se domnívající, že hospodaří velmi rozumně a bez jakýchkoli úvěrů, již naše vlády zadlužily částkou blížící se 750.000 korun. A tento dluh stále stoupá !!!

wanted

Nedávno jsem četl článek, že náš nenažraný státní rozpočet naplňuje svou prací ani ne třetina práceschopných a práceochotných občanů. Ostatní žijí z jimi vydělaných a daněmi uloupených peněz.

Nastal čas, aby se „nepsaní psanci“ vzbouřili. Vždyť co je to za spravedlnost, když díky nesmyslnému a již dávno překonanému všeobecnému, rovnému volebnímu právu rozho­dují o penězích získaných z vybraných od lidí reálné hodnoty tvořící převážně ti, kteří k jejich tvorbě nijak nepřispívají, ale naopak právě z těchto daní žijí?

A protože naši loupežící političtí představitelé si svůj politický rybník sami nikdy ne­vypustí, je třeba zorganizovat mezi nepsanými psanci masovou občanskou neposlušnost. Přece už není únosné nechat dále okrádat jedinou skupinu občanů, která tento stát živí, a navíc jí komplikovat život množstvím naprosto dementních, podnikatelský život omezujících a komplikujících zákonů a předpisů.

Jedinou šancí je sjednotit se a ve přesně dohodnutém okamžiku přestat posílat veš­keré daně na příslušné státní účty. Samozřejmě, že daně se platit musejí, ale v tomto pří­padě bude nutné jejich platbu poněkud pozdržet na samostatných účtech. Stát musí být „vyhladověn“, jinak k žádným politickým změnám nikdy nedojde a dožijeme se klasického státního bankrotu. Bez postupného splacení dluhů přebytkovým rozpočtem a později roz­počtem vyrovnaným nemá tento stát žádnou perspektivu.

Nuže: Již vzhůru nepsaní psanci této země !!!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 88 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...