sagan1
31.1.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Jiří Sagan: Česká oběť imigrační vlny

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Jakkoliv se titulek může zdát zavádějící, musíme si přiznat, že je naprosto pravdivý a odpovídající skutečné situaci. Občan České republiky, řidič pan Jiří Sagan se stal nezpochybnitelnou obětí přílivu imigrantů do Evropy.

Smutné na tom je, že na tom nejvíce participovala Francouzská, tedy Evropská justice, která namísto aby svého občana chránila, tak jej odsoudila, nejnovějším rozsudkem na 2 roky nepodmíněného vězení. Podrobnosti najdete zde.

Jak k tomu všemu došlo? Jak k tomu mohlo dojít? Řidič kamionu a nakonec i samotní běženci z Iráku vypověděli, že do kamionu vlezli potají, bez vědomí řidiče, v době kdy spal. Soud tomu neuvěřil. Proč? Inu, pokud by to tvrdil pouze řidič, bylo by možné se domnívat, že je to jeho obrana a jednoduše lže. Jenže jeho verzi potvrdili i samotní běženci a tak normálně a logicky uvažující člověk přemýšlí, proč by oni lhali, když naopak informace že řidič o nich věděl, by jím mohla teoreticky pomoci?

Odpovědí na tuto otázku se nabízí několik ale dle mého názoru nejblíže pravdě je fakt, že Francie a její úřady jsou neschopné a podobně jako další evropské země se potýkají s neochotou imigrační krizi řešit. Nespokojené občany je ale nutné uklidnit, zvláště pak tehdy, když ta nespokojenost roste. A tak se veřejnosti předhodí viník :

Podívejte, tito řidiči nám sem ty cizince vozí, ale my je potrestáme. Nebojte se, jménem republiky “

Takto se asi ve Francii uvažuje a musíme dodat že nejen tam, protože podobné problémy, i když ne takto drastické, zažívají i někteří řidiči v Británii, kde čelí pokutám a to i v případě, kdy sami policii nahlásí, že mají nelegální pasažéry v kamionu. Je to prostě novodobý blázinec 21. století.

Takže první Českou obětí současné uprchlické krize se stal řidič kamionu, který by za normálních okolností žádné problémy neměl. Pracuje pro Španělskou společnost. Vydělává peníze, nelehkou prací, protože všichni co někdy sedíme dlouho za volantem víme že to není žádná sranda. A kamiony, to je panečku záběr na páteř a zdraví obecně. Pan Sagan se snaží pomoci své ženě překonat těžkou chorobu. Prostě žil jako spořádaný a slušný člověk a žil by tak dále, kdyby evropské společenství a jeho reprezentace nevystavila kontinent a občany svou liknavostí a hloupostí existenčnímu riziku.

Je třeba ocenit práci pana Europoslance Tomáše Zdechovského, který se snaží panu Saganovi pomoci. Je ovšem otázka, zda bude mít dostatek prostoru a sil, aby ta pomoc byla účinná. A je otázka, kdy přibudou další podobné oběti, které budou jen placebem na řešení hlubokých ran, které našemu kontinentu zasadila migrační krize…

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 729 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
34 komentářů