islamic_jihad_hamas_by_ashoura
26.8.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Jihad Jack aneb … jak je chráněn terorista

Sdílejte článek:

HERAKLEIOS STALKER

Jack Abraham Letts, tak zní celé a pravé jméno propagandistické hvězdy Islámského státu, přezdívaného „Jihad Jack“…

 
Na půl Brit, na půl Kanaďan, který se narodil v roce 1995 v Oxfordu a konvertoval k islámu. Studoval arabštinu a četl Korán, aby se nakonec v roce 2014 vydal na Blízký východ a přes Kuvajt se dostal do Sýrie, kde vstoupil do řad Islámského státu. V Sýrii přijal jméno Abu Mohamed. Dlouhou dobu popíral napojený na Islámský stát, až do okamžiku, kdy byl v roce 2015 vyfotografován, jak stylem Islámského státu salutuje před mosulskou přehradou, tou dobou kontrolovanou milicemi Islámského státu. O rok později vyhlásil, že pro dobro „Allaaha“ (sic) nenávidí své rodiče, protože jsou bezvěrci. „Odmítli náboženství pravdy, tak já odmítám je. Nenávidím kaffííry (sic), a jsem od nich oproštěn. Zemřete ve své zlobě.“ Kromě jiného vyjádřil i podporu teroristickým útokům v Paříži.
 
Jihad Jack byl mezi zajatými příslušníky Islámského státu, které uvěznili kurdské milice YPG po bitvě o Rakku. Jihad Jack tehdy přiznal, že se pokoušel utéct, a dostat se na jiná území, stále kontrolovaná Islámským státem.
 
Navzdory všemu, co se stalo, Lettsovi rodiče žádali britskou vládu o pomoc pro svého syna, a o vyjednávání jeho propuštění z rukou Kurdů. Z důvodu administrativních obtíží, a protože se britská vláda zavázala, že nebude pomáhat svým občanům, kteří se přidali do řad Islámského státu vrátit se do Británie, nedošlo na tuto pomoc. Letts nejprve odmítl pomoc, pak o ní začal žadonit, a dokonce se nabízel, že předstoupí před soud.
 
Britská vláda nadále odmítala pomoci teroristovi, a tak se do toho vložila kanadská vláda, která se rozhodla zajatému teroristovi pomoci. V jak absurdním světě to žijeme. Letts je poloviční Kanaďan z otcovy strany, a tak má dvojí občanství. Na základě toho Kanada intervenovala. V říjnu 2018 byla pomoc pozastavena, kvůli tlaku kanadských konzervativců a britské vlády. Jeho vlastní rodiče byli v té době stíháni pro podezření z financování terorismu, a to protože v letech 2015 a 2016 posílali svému synovi peníze do Sýrie. 21. Června 2019 byli odsouzeni k 15 měsícům vězení s ročním odkladem. O pár měsíců později, 18. srpna 2019, britská vláda zbavila Jihad Jacka britského občanství, za což byla kritizována Kanaďany, kteří tvrdí, že se tak Britové zbavují odpovědnosti.
 
Postoj Kanady je naprosto absurdní, sprostý a nechutný vůči všem obětem Islámského státu a jeho učení. Justin Trudeau, premiér a architekt této politiky chránící lidská a občanská práva všech, i těch nejhorších zrůd, se blíží k velkému propadu, a možná i porážce v nadcházejících parlamentních volbách, proto nyní mlčí, byť dříve se vyjadřoval ke kdečemu.
 
Britská vláda… no, Británie je taky případ sám o sobě, o tom žádná, ale Kanada, ta úplně padla na naprosté dno morálního a společenského marasmu, jak dokazuje tento případ, a to tam ani nemusí mít mnohamiliónové islámské komunity, jako jsou ty v Británii.
 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 5 550,00 Kč
Vybráno 15.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 496 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.