18.2.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Jídelní stůl je duše domu

Sdílejte článek:

(PR) 18|02|2015

Možná právě zařizujete nový byt nebo dům, popřípadě třeba jen renovujete ten stávající. Jistě přemýšlíte jak nejlépe využít všechny prostory, jak účelně využít každé místo, jak elegantně a příjemně vytvořit krásné domácí prostředí, ve kterém byste se cítili šťastně a spokojeně. V takovém případě určitě nesmíte zapomenout na přednosti rozkládacího jídelního stolu.

foto_detail_main_tmb_3380_1

V dnešních moderních domácnostech již většinou není samostatná jídelna zastoupena a nahrazuje ji jídelní kout ve větším prostoru, často spojený s kuchyní nebo dalším obývacím pokojem. Co ale již od nepaměti zůstává je důležitost jídelního stolu jako symbolu, jako duše domu. Už od dob našich pra-pra babiček a dědečků se ví, že je to místo, kde by se měla rodina alespoň jednou denně sejít, v klidu posedět, pojíst a popovídat si o tom co se ten den událo, co je nového či naplánovat události nastávající. Jsou to vzácné chvíle, které rodinu posilují a utužují vzájemné vztahy.

foto_detail_main_tmb_3346_1

Z tohoto důvodu se jídelní stůl stává jedním z nejdůležitějších kusů nábytku, který si domů pořizujeme a jeho významu bychom měli přizpůsobit i jeho nákup. Co bychom měli vědět než se rozhodneme pro určitý typ?

foto_detail_main_tmb_6948_1

Na jednoho strávníka bychom měli počítat s 55 – 65 cm. Takto si jednoduše stanovíme délku nového stolu. Na výšku by měl respektovat sedací nábytek, který si pořizujete. Obvykle má pak stůl výšku cca 75 cm. Pokud vám to dovolují prostorové možnosti, zkuste popřemýšlet o kulatém stolu, který ze své podstaty nabízí více místa.  Mezi sedákem židle a deskou stolu potřebujete nejméně 20, spíše 25 cm místa pro pohodlné usazení židle se stolovníkem.

foto_detail_main_tmb_3336_1

V každém případě byste však neměli zapomínat i na výjimečnější životní situace. Stůl, který vyhovuje běžnému životu rodiny nestačí v případě větších oslav narozenin, svátků, vánoc či různých početnějších návštěv. Zde je ideálním kompromisem mezi každodenní potřebou prostoru a velkou slavnostní tabulí jídelní stůl rozkládací.

foto_detail_main_tmb_1140_1

V široké a pestré nabídce kvalitních rozkládacích jídelních stolů si dnes můžete vybrat buď skleněné nebo dřevěné, kulaté, čtvercové či obdélníkové.  Všechny jsou nabízeny v  mnoha barevných provedeních, takže si můžete vybrat barvu, která vám bude dokonale ladit s vaší kuchyní, jídelnou či dalším obývacím prostorem. K vybranému jídelnímu stolu si pak samozřejmě můžete zvolit vhodnou jídelní židli. Neboť jak praví text jedné populární písně: „Kdo židli má bydlí…“ a dobrý stůl jen toto pravidlo úspěšně korunuje.     

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.