jureckapivo
21.9.2021
Kategorie: Politika

Jidáš zradil Krista za 30 stříbrných. Za kolik jej zradil Jurečka?

Sdílejte článek:

MICHAL MALÝ

michalmalyVětšina politiků a stran logicky nejsou mým šálkem kávy, jak se říká. Uznávám ale, pokud takový politik drží slovo, program, plní to, co slíbí a nemění prohlášení. Jidáše ale opravdu nemusím.

Nejsem fanda Mariana Jurečky, ale ocenil jsem, že před lákáním pohasínající hvězdy Ivana Bartoše a jeho vábením do vlády, k jejíž sestavení Bartoše nikdo nepověřil a těžko jej kdy pověří, dal přednost zásadám. Jeho prohlášení o tom, že od požadavku, aby koaliční partneři KDU-ČSL – ODS a TOP 09 – nedovolili v případné budoucí vládě schválení manželství pro stejnopohlavní páry neustoupí, zaznělo rázně, hlasitě a přesvědčivě, ovšem jen v danou chvíli a jen na 24 hodin.

V pátečním rozhovoru navíc Jurečka uvedl, že pro lidovce by bylo nepřijatelné i to, aby jednotliví poslanci vládních stran hlasovali volně, a manželství pro všechny by tak mohlo projít hlasy z opozice. Dnes je vše jinak, Jurečka ustoupil Pirátům. Dá se tedy předpokládat, že pokud by s Piráty šlo do vlády Spolu, bude ustupovat i v jiných věcech, počínaje zdanění majetků a nemovitostí. Ptám se tedy, co to je za politika, jehož slovo platí jen 24 hodin?

Ta touha po moci, tedy rozumějme po tom dostat se ke kohoutům penězovodů, vládním zakázkám a množná i provizím z nich v lepším případě je transparentní. Takzvanému opozičnímu demobloku až tolik nevadí Babiš, ale to, že je od těch penězovodů a vládních zakázek odstřihl. Už samotné Spolu, tedy KDU-ČSL – ODS a TOP 09 je dosti nesourodý slepenec, kdy jeho partaje se rozcházejí v dlouhodobých názorech, programech a cílech.

To, že o sobě tvrdí že jsou pravice je hořce úsměvné. Stačí se podívat na jejich hlasování, prohlášení, oprášit rozhovory na různá témata. Pro Petra Fialu je nejzásadnějším bodem programu porazit Babiše, nikoli udělat něco prospěšného pro lidi. Fiala slibuje, že Spolu dá Česko dohromady, přitom to ale byla jeho ODS a i TOP09 i KDU-ČSL které se roky podílely na devastaci a zadlužování naší země, kdy rozpočet ždímali kmotři ODS.

Dnes viní ze všeho Babiše. Rozhodně nemohu být podezříván z toho, že bych byl fandou Babiše a ANO, ale na základě historických faktů považuji ODS a Spolu za větší zlo. Z těch bilbordů Spolu, hlásajících, jak to zvládnou je sympatický snad ten pes, ležící u nohou těch tří pseudoleaderů. Dnes viní Babiše, ale nepřiznají, že ho stvořili, že mu většinu věcí odhlasovali, nebo jim nezabránili. Takže na tom, z čeho viní Babiše nesou svoji spoluvinu.

Ten slepenec Spolu je prakticky nefunkční. Dokážete se představit, jak by fungovala vláda složená z neomarxistických Pirátů a tohoto slepence? Vláda složená z politických stran s diametrálně rozdílnými programy a cíli? Výsledek by byl ještě horší, než když kočička s pejskem pekli dort. Odnesla by to tato země a její lidé. Když Jurečka prodal hlavní zásadu lidovců, tedy heterosexuální rodinu za hypotetickou účast ve vládě, zač prodá Jurečka a Spolu tuto zemi Bruselu?

Lidovci historicky kolaborovali v tzv. Národní frontě a v této kolaboraci pokračují. Zažili jsme pokračování u Luxe a jeho následovníků. Prostě být za každou cenu ve vládě. Za každou, i za tu, kterou odnesou lidé v této zemi. Vláda Pirátů a Spolu by přinesla vyšší daně, homosňatky, homoadopce, protěžování LGBTQ, euro, ztrátu suverenity, podřízenost Bruselu, elektromagorismus, eko a klimaterorismus. Zintenzivněl by covidfašismus a ovládání a diktát naší společnosti. Nevylučoval bych ani zdanění úspor.

Nevěřte slibům, které platí 24 hodin, nevěřte programům, které se neplní, nevěřte slovům, které jsou v rozporu s hlasováním. Nenechte se ovlivnit mediokracií, sliby, ale ani flákanci. Rozhodující jsou činy, ne slova. Podstatné jsou reálné programy, ne nerealizovatelné vize. Pana Šlachtu a jeho Přísahu nebudu v tomto článku rozebírat, snad jen s poznámkou, že Šlachta si plete Sněmovnu s Útvarem pro boj proti organizovanému zločinu. Tam byl a selhal a byl poplatný systému a politikům.

Už mám dost těch frází, podrazů a kupčení, chci skutečnou a funkční změnu, zachování ČR jako národního státu, udržení našich svobod. Naše země, naše pravidla. O nás budeme rozhodovat my sami, nikoli Brusel, nebo covidová diktatura vlády.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 079 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)