HOVEZI KRAVA
8.2.2019
Kategorie: Ekonomika

Jezte polské hovězí, je stejně dobré jako to argentinské!

Sdílejte článek:

MIROSLAV VÁCLAVEK

U našich severních přátel se právě pere špinavé místní prádlo masného průmyslu, které vyšlo najevo díky tamní bulvární televizi, která natočila záběry z jatek, kde bylo bez dozoru veterináře dáváno do oběhu maso ze zvířat jak zraněných tak i těch, které mohly být nějakým způsobem nemocné a jejich maso tak mělo být dáno k dalšímu zpracování pro jiné účely, než je jeho prodej. Což zajisté zůstává faktem.

Ovšem kdybychom se nacházeli o několik desetiletí zpět v čase, šlo by do prodeje na nucených výsecích. Tato prodejní síť komunistické doby prodávala právě takové maso, o kterém je řeč a nikdo se v oné době nad tím ani nepozastavil, ale naopak, před těmito prodejnami stávala poctivá fronta, aby si lid mohl pořídit flaksu ve slevě a bylo mu úplně jedno z jakého zvířete a v jakém bylo stavu. Jen když bylo.

Nicméně časy se změnily a zákazník je dnes vystaven doslova přetlaku zboží, které by si v té době ani neuměl představit a je jednak zhýčkán a také o jeho peněženku usiluje kdekdo což znamená také to, že z důvodu střetu zájmů do konkurenčního zápolení vstupuje v případě České Republiky stát vlastněný multimiliardářem– potravinářským magnátem, neboť díky tomuto lokálnímu a regionálně ohraničenému skandálku vzdálenému České Republice stovky kilometrů, kterých se bezpochyby i u nás odehrají desítky, mají orgány státní správy nabito demagogickou municí, kterou pálí z obrazovek po divácích jako u Verdunu.

A tak můžeme vidět ministra zemědělství ČR, kterak ukazuje na jakési pražské pohostinství jako na hnízdo a pelech zločinný, neboť v něm vaří z polského masa, což je dle jeho soudu zločin a celá záležitost tak vyznívá stejně, jakoby právě byl odhalen sklad narkotik.

Pokud pomineme to, že pan ministr z titulu své funkce ukázal palec dolů a rozmáčkl hostinského i s personálem jako štěnici a profesně ho zlikvidoval a společensky zcela znemožnil (za což jak doufám pan majitel vysoudí tučnou finanční náhradu, která bude panu ministrovi předepsána k úhradě) je na konci celého „senzačního zjištění“ paradoxně právě to, že ty nejdůkladnější analýzy a zkoumání tří set kilogramů polského masa zadrženého bdělými bezpečnostními orgány prokázaly pouze jediné.

Že polské maso je zcela prvotřídní kvality, neobsahuje ani rezidua antibiotik ani žádné jiné kvalitativní změny, není ani zdrojem onemocnění přenosných na člověka, ani se po jeho požití neumírá, ale a to je třeba opravdu nahlas zmínit, je natolik kvalitní, že ani v těch nejdražších asijských restauracích kam chodí snobové vzdychat nad pokrmy vyvažovanými diamanty a servírovanými na zlatě a stříbře a pyšnící se těmi nejhonosnějšími názvy a zeměmi původu, nikdo nepoznal, že nejí argentinský steak, který se dle jídelního lístku údajně pásl kdesi v argentinské pampě popoháněn tamními gauči.

Ale že si dává kus poctivé flákoty, která se proháněla v krystalicky čisté přírodě zelených plic Polska, jak se nazývá onen tamní obrovitý kus polského území, kde nenajdete ani fabriku ani civilizaci a kde jej večer zaháněl do chléva obyčejný chlap v gumácích a s vidlemi v ruce, jak ho známe i z našich farem.

Samozřejmě, že celá vládní a mediální hysterie kvůli nijak neopodstatněné domněnce toho, že kusy určené k jinému zpracování než k prodeji jeho masa se mohly prodávat i u nás je směšná a hloupá a má pouze jediný motiv zmíněný v článku. A jejím smyslem je propagandisticky útočit na konkurenci. Na konkurenci schopnější produkovat vysoce kvalitní a levnější potraviny než u nás, protože Polsko je opravdu agrární regionální velmoc.

Úplně stejně jako Polsko není průmyslovou zemí, jako je ta naše. A tak se k nám z Polska jako odjakživa budou dovážet potraviny a od nás do Polska zase Škodovky. To je zcela přirozený řád věcí, který vám potvrdí každý, kdo žije tak nedaleko polských hranic, že si může do tamních supermarketů zajet nakoupit.

A to levněji, kvalitněji a chutněji. A totéž vám zase řekne každý Polák, že jezdí rád českou Škodovkou, protože při vzpomínce na Polski Fiat, Polonez nebo malucha jej jímají závratě a hrůzy. Protože auta Poláci na rozdíl od nás neumí.

A s pivem je to stejné. Protože jestli jsou u nás na pultech zastoupeny hojně potraviny polské tak naše české pivo je Poláky přijímáno bez jakýchkoli předsudků a nikdo si na naši metanolovou aféru, kdy otrávený český líh zabil i několik polských občanů ani nevzpomene. Tím méně, že by polská oficiální místa tuto naši katastrofu spojenou s mnoha mrtvými a slepými užívala coby prostředku k boji s českou pivní konkurencí. A že je polských pivovarů požehnaně.

No a pro pana ministra a média vůbec mám dobrou radu –pane ministře omluvte se, uveďte svá předchozí tvrzení spolu s hlubokou omluvou všem, kterých jste se dotkl, a doufejte, že nepůjdete k soudu a vy milá média opravdu hodně zvolněte, protože by se mohlo stát, že se někomu vaše lži nebudou líbit a budete muset svá tvrzení dokládat a odškodňovat. A vám milí zákazníci a návštěvníci restaurací mohu říci jediné.

Kupujte polské potraviny a stejně jako ty jiné, na které máte chuť a vězte, že i když si dáte polského býčka za pár korun, vyrovná se tomu argentinskému za tisícovku.

A pokud vás pane ministře a celá státní správo ani po tomto článku vaše přeludy a halucinace o údajné nekvalitě polských potravin nepřejdou, zbývá již jen lékařská pomoc.

 

miroslav-vaclavek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 088 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
104 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.