joe-biden-dan-kamala-harris-343435
26.8.2020
Kategorie: Doporučujeme, Politika

Jestli to v Americe vyhraje levicová vlna neomarxismu, kterou dnes podporuje Demokratická strana, tak západní civilizace nepřežije

Sdílejte článek:

PL/B. KURAS

Jestli to v Americe vyhraje levicová vlna neomarxismu, kterou dnes podporuje Demokratická strana, tak západní civilizace nepřežije. To říká publicista a spisovatel Benjamin Kuras, jenž od roku 1968 žil ve Velké Británii. Hovořili jsme mimo jiné i o návštěvě amerického ministra zahraničních věcí Mika Pompea v Česku.

Jak byste vlastně zhodnotil návštěvu Mika Pompea v Česku?

Je méně provokativní než Trump, ale myslí mu to politicky stejně. Trump říká vše dost nadrsno. Pompeo to dokáže zabalit do civilizovanější řeči. Ale je to Trumpův spolubojovník a jako takového bychom ho měli brát. Je dobře, že jsme mu tady naslouchali, protože na Americe přeci jen závisí existence celé západní civilizace. Jestli to v Americe vyhraje levicová vlna neomarxismu, kterou dnes podporuje Demokratická strana, tak západní civilizace nepřežije.

Hovoříte o hnutí Antifa a dalších?

Samozřejmě. Myslím tím celou tu kliku bývalých Obamových spřízněnců. Ostatně i Clintonová to pořád řídí ze zákulisí. V Demokratické straně vládne mezi ženami neomarxismus. Protesty byly vyprovokovány náhodným rasovým útokem. Nicméně v dnešních demonstracích nejde o problémy rasové, ale politické. Když se podíváme na násilné demonstrace Black Lives Matter, tak tam vidíme více než polovinu bělochů, kteří jsou zakuklení v maskách, ale i tak lze poznat bílá tváře. Antifa je bělošská organizace, kde není skoro žádný černoch anebo jich tam je menšina.

V současnosti jde o politickou a kulturní revoluci, která nemá s rasami nic společného. Když se podíváte na Minnesotu, kde to začalo, tak tam bylo ve státní vládě několik černošských ministrů, dokonce i vrchní soudce. V Minneapolisu samotném byla černošská část městské rady. Jde o vzdělané a civilizované lidi. Nicméně tlakem Demokratické strany byli všichni donuceni zneužívat rasové téma k politickým účelům.

Mohla by tato revoluce, jak protesty nazýváte, ohrozit dlouhodobější spíše republikánské směřování Ameriky?

To republikánské směřování není tak republikánské, jak se vám zdá. Trump s Pompeyem a několika lidmi ve vládě v podstatě čelí i Republikánské straně, protože velká část republikánů je z osobních důvodů proti nim. Vadí jim Trumpův trochu neohrabaný styl vystupování a další věci. Také se přiznám, že bych tam raději viděl Ronalda Reagana, ale když někoho takového USA nemají, tak se je nutné smířit s Trumpem.

Neohrabané vystupování? Spíš bych řekl, že se u něj neslučují slova s činy…

To nesouhlasím. V politice se slučují. Plní spoustu věcí, které slíbil ve volbách. A plní je i přes velké překážky, které mu háže do cesty ten takzvaný „deep state“, tedy státní administrativa. Je to prorostlá levicová síť, která vládne v různých úřadech, soudnictví a v policii. Všechny tam za osm let svého vládnutí nasadil Barack Obama. Takže Trump je vlastně takový osamělý bojovník.

Co si myslíte o kandidátovi Demokratické strany Joe Bidenovi?

Když ho posloucháte, tak je úplně mimo. Vždyť nedokáže doříct jedinou větu. Takže je tam jen nastrčený, aby to vypadalo, že Demokratická strana není tak příliš levicová, protože se předvádí jako liberálně středový kandidát. Jenže jeho neurologický stav naznačuje, že za něj tu politiku bude dělat někdo jiný a my nevíme kdo. Přesněji řečeno tušíme, ale zatím to nemůžeme prokázat. Nejspíš to bude to levé křídlo Demokratické strany, kterou ještě řídí ta stará obamovská síť úředníků a manažerů.

Takže byste bral opětovné vítězství Trumpa v prezidentských volbách jako záchranu Ameriky?

Když vyhraje, bude to přinejmenším zastavení toho nejhoršího, alespoň prozatím. Jestliže vyhraje, tak ale demonstrace budou pokračovat dál. O jeho svržení se pokouší Demokratická strana od samého začátku a vymýšlí na něj všelijaké nesmysly o tom, že do voleb bylo zapleteno Rusko a tak dále. Zatím se k tomu ale nenašel jediný důkaz. Boj levice bude pokračovat a není vyloučeno, že Trump a jeho nová vláda bude muset použít násilí, proti násilí. Jako tomu bylo třeba za demonstrací proti Vietnamu. Policie v Americe je nyní v podstatě levicově indoktrinovaná stejně jako v Británii. Takže v Americe bude muset nastoupit Národní garda, což jsou ostří hoši vycvičení v tvrdých bojích a málokdy používaní. A možná že se dožijeme i nějakého typu občanské války v ulicích amerických měst.

Vraťme se na začátek. Lze brát to, že Pompeo jako do první země v Evropě zamířil do Česka, jako úspěch české diplomacie?

Nevím a ani nevím, proč jel zrovna sem. Hlavním spojencem USA jsou v tomto prostoru přeci Poláci. Takže jsem si myslel, že si bude Polsko více hýčkat. Možná Pompeo jel tak trochu sondovat, na čí straně ti Češi vlastně stojí. Jestli je na ně stejné spolehnutí jako na Poláky. Zatím se zdá, že jen tak nějak napůl.

Hodně se dnes v Česku mluví o vystoupení z NATO. Zatím si nedovedu představit, a říkám to pořád, přežití západní civilizace bez Spojených států amerických. Nicméně bez USA zdravých a politicky silných. V současné době, než se stane něco překvapivého a horšího, je třeba loajality k USA jako ke garantovi západní civilizace. To by mělo být povinností každého státu NATO. Tedy kromě Turecka, které mělo být z NATO už dávno vyloučeno.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 221,00 Kč
Vybráno 54.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 444 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,59 out of 5)
Loading...
politicon.cz
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.