internetcenzura
20.12.2019
Kategorie: Společnost

Ještě, že máme ty “desinformační weby”

Sdílejte článek:

VIDLÁK

… a Kubáče a Vlka a Kechlibara a Spencerovou a vůbec internet s tím neomezeným dosahem, sociálními sítěmi, videi i fotkami. Protože dneska je každý s mobilem novinář, každý kdo u něčeho je se může podělit s celým světem a nikdo to nestíhá cenzurovat. Mohou to vypnout celé, ale i ti Číňani se k informacím dostanou, pokud chtějí. Jinak je jakýkoliv pokus o umlčení jen dočasným jevem. Objemy dat jsou už tak obrovské, že je nezvládne ani centrála CIA, ani umělá inteligence.

Díky oněm “obskurním a fake news” webům víme dříve než celá Pravda a Láska, že v Británii už týden jedou protesty proti Johnsonově zvolení ve stylu Honkgkong. Mládež zcela nepokrytě mává protidemokratickými transparenty a touží po tom co jsme tu před třiceti roky měli. Britská demokracie podle mě ustála i horší chvíle, ale jak vidno, propaganda není to, co se řekne, ale co se neřekne.

Česká televize – nic.  Sedm miliard rozpočet, prý nejdůvěryhodnější médium… a ticho po pěšině.

Britské listy – nic. Vrchní elf Kartouz, strážce pravdomluvnosti a demokracie… mlčí.

Seznam – nic. Jak se jmenuje ten jejich šéfkomentátor, co chodí řečnit i do rozhlasu?

Respekt – nic, Bakalomédia všeobecně – nic.

Na druhou stranu… vadí nám to v něčem?  Admirál nám dodá odkazy, běžně si čteme široké portfólio blogů i zpravodajství, cokoliv co se o těch protestech všeobecně ví, to víme také.  A tím pádem také víme, proč nám voliči volí tak jak volí a proč nevolí tak jak si přejí Havlovi pohrobci.  A pak se zase budou všichni divit, až díky řeporyjci Novotnému a zatajování pravdy udělá Babiš poprvé jednobarevnou vládu a s mladým Klausem budou mít dohromady pohodlnou ústavní většinu. Ne, Babiš není žádná země zaslíbená. Mladý Klaus také ne, ale naši vzorní pravdoláskaři dělají vše proto, aby vedle Milionu chvilek vypadali jako velikáni ducha i politiky.

Když už o nich mluvím… Jaksi jsme se dozvěděli, že Minář, Roll a jeich kamarádi dělají své demonstrace na plný úvazek, ale na jejich slavním transparentním účtu jaksi o jejich výplatách nic není. Mohl bych to vyjmenovat znovu… Česká televize, Bakalomédia, Seznam, Britské listy… nic. Jediný, kdo se ptá, jsou zase ti fake news, lháři a putinovci. Přitom z logiky věci vyplývá, že naši milionoví demonstranti mají někde ještě nějaký méně transparentní účet ze kterého jim jde výplata a o zdrojích této výplaty nevíme vůbec nic.  Každopádně v naší zemi se všechno vykecá. Už teď se těším, až se těch 200 tisíc lidí dozví, komu dělali hejla.

Nevypadalo to takhle nějak v posledních letech komunismu u nás? Nikdo už českoslovenkské televizi nevěřil ani počasí, lidi byli zvyklí hledat si informace jinde a když to pak prasklo, nebylo celkem co řešit.  Člověk aby se začal pomalu rozhlížet, odkud to přijde nejdřív.

Mimochodem… pamatujete, jak někdy v roce 2013 při Velké Pardubické řekl žokej Váňa při rozhovoru na plnou hubu, že hlavně aby už přišel pan Babiš a udělal tady pořádek? Zajímalo by mě, co říká dneska. Tenkrát byl jednou z prvních vlaštovek, které pak zvěstovaly nové babišovské časy.

Kdypak asi přiletí první vlaštovka, že by už měl přijít Putin a udělat tady pořádek? Zřejmě to už nebude trvat dlouho.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 583,- Kč
Vybráno 33.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 597 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,08 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)