PIS
15.10.2019
Kategorie: Politika

Ještě Polsko nezhynulo, dokud my žijeme!

Loading...
Sdílejte článek:

HERAKLEIOS STALKER

Tak se dá oslavovat vítězství Práva a spravedlnosti v polských parlamentních volbách, které se konaly v neděli, 13. 10. 2019. Navzdory veškeré propagandě a lžím, navzdory všem zoufalým snahám různých komentátorů, píšících o tom, jak bude Polsko zachráněno skrze vítězství liberálů a levice, navzdory sjednocené frontě a mezinárodní i domácí kampani, strana Právo a spravedlnost zvítězila nad sjednocující se opozicí, a to velmi výrazně.

 
Sejm – dolní komora parlamentu
 
V Sejmu, dolní komoře parlamentu, Právo a spravedlnost získalo 43.6% hlasů a 235 poslanců. Druhá se umístila sjednocená liberální opozice, od které si Brusel a Berlín sliboval znovu zotročení Polska. Navzdory veškerým štvavým masmédiím doma i v zahraničí, nejenže nevyhrála, ale dokonce výrazně ztratila oproti předchozím volbám. Strany koalice oslabily o 32 poslanců, na 134. Třetí místo obsadila radikálně levicová koalice „Levice“ s 49 poslanci. Čtvrté místo polští centristé z Polské koalice s 30 poslanci. Tu tvoří agrární Polská lidová strana a protisystémové hnutí Kukiz´15. Na pátém místě se k obzvlášť velké nelibosti liberálů umístila konzervativně-libertariánská a nacionalistická formace Konfederace s 11 poslanci. O to hořčejší je pro levici a liberály porážka, že Polsko zažilo rekordně nejvyšší volební účast, podle odhadů 61.74% voličů. Pro srovnání, v roce 2015 to bylo jen 50% voličů. Takto vysoké číslo bylo naposledy při prvních svobodných volbách v roce 1989, čímž zároveň Poláci vyslali světu signál, jak vážné toto rozhodnutí pro ně je. Prolhaná opozice a cizí novináři slibovali, jak vítězství liberálů přinese změnu, návrat do evropských poměrů, zabrání „orbánizaci“ Polska, jak překlene propasti, které jsou v Polsku, a z jejichž vzniku manipulativně viní Jaroslawa Kaczynského a Právo a spravedlnost. Prohráli. Polský lid nevyslyšel jejich tužby, vyslyšel svůj pud sebezáchovy, svou národní hrdost, hrdost na historii, tradice, kulturu, na rodinu a uspořádání polského státu.
 
Senát – horní komora
 
Jediné místo, kde opozice slavila úspěch, je v polském Senátu. Nijak překvapivé. Přesto i tam si vláda udržela 49 ze 100 senátorů (48 za stranu a 1 vládu podporující nezávislá senátorka). Opoziční síly mají zbytek senátorů, ale Senát je druhořadý, a jeho „veta“ mohou vládu nanejvýš zdržovat, ale ničeho většího nedosáhnou. Polská vláda už před volbami jasně deklarovala, že bude pokračovat v hlubokých a celospolečenských reformách, v justičních, ekonomických i politických změnách, které mají posílit obranyschopnost a suverenitu Polska, že se bude orientovat na Spojené státy americké, a ne na Evropskou unii. Polsko nyní zažívá rekordní ekonomický růst při minimální inflaci a extrémně nízké nezaměstnanosti. To společně s prorodinnými opatřeními a vznikem racionálního národně orientovaného sociálního státu, umožní konec staré, třetí polské republiky a vznik nové, čtvrté polské republiky. 
 
Budování III. Polské republiky
 
Česká republika by si měla vzít příklad z Polska a v dalších volbách smést pod hranici volitelnosti Topku, socany, STAN, lidovce a další eurohujery, a stát se 7. Republikou. Předpoklady k tomu tu jsou, už zde vzniká sjednocená fronta vzteklé opozice proti legitimní vládě. Tak jen do toho.
 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 893,00 Kč
Vybráno 22.55%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 518 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.