PIS
15.10.2019
Kategorie: Politika

Ještě Polsko nezhynulo, dokud my žijeme!

Sdílejte článek:

HERAKLEIOS STALKER

Tak se dá oslavovat vítězství Práva a spravedlnosti v polských parlamentních volbách, které se konaly v neděli, 13. 10. 2019. Navzdory veškeré propagandě a lžím, navzdory všem zoufalým snahám různých komentátorů, píšících o tom, jak bude Polsko zachráněno skrze vítězství liberálů a levice, navzdory sjednocené frontě a mezinárodní i domácí kampani, strana Právo a spravedlnost zvítězila nad sjednocující se opozicí, a to velmi výrazně.

 
Sejm – dolní komora parlamentu
 
V Sejmu, dolní komoře parlamentu, Právo a spravedlnost získalo 43.6% hlasů a 235 poslanců. Druhá se umístila sjednocená liberální opozice, od které si Brusel a Berlín sliboval znovu zotročení Polska. Navzdory veškerým štvavým masmédiím doma i v zahraničí, nejenže nevyhrála, ale dokonce výrazně ztratila oproti předchozím volbám. Strany koalice oslabily o 32 poslanců, na 134. Třetí místo obsadila radikálně levicová koalice „Levice“ s 49 poslanci. Čtvrté místo polští centristé z Polské koalice s 30 poslanci. Tu tvoří agrární Polská lidová strana a protisystémové hnutí Kukiz´15. Na pátém místě se k obzvlášť velké nelibosti liberálů umístila konzervativně-libertariánská a nacionalistická formace Konfederace s 11 poslanci. O to hořčejší je pro levici a liberály porážka, že Polsko zažilo rekordně nejvyšší volební účast, podle odhadů 61.74% voličů. Pro srovnání, v roce 2015 to bylo jen 50% voličů. Takto vysoké číslo bylo naposledy při prvních svobodných volbách v roce 1989, čímž zároveň Poláci vyslali světu signál, jak vážné toto rozhodnutí pro ně je. Prolhaná opozice a cizí novináři slibovali, jak vítězství liberálů přinese změnu, návrat do evropských poměrů, zabrání „orbánizaci“ Polska, jak překlene propasti, které jsou v Polsku, a z jejichž vzniku manipulativně viní Jaroslawa Kaczynského a Právo a spravedlnost. Prohráli. Polský lid nevyslyšel jejich tužby, vyslyšel svůj pud sebezáchovy, svou národní hrdost, hrdost na historii, tradice, kulturu, na rodinu a uspořádání polského státu.
 
Senát – horní komora
 
Jediné místo, kde opozice slavila úspěch, je v polském Senátu. Nijak překvapivé. Přesto i tam si vláda udržela 49 ze 100 senátorů (48 za stranu a 1 vládu podporující nezávislá senátorka). Opoziční síly mají zbytek senátorů, ale Senát je druhořadý, a jeho „veta“ mohou vládu nanejvýš zdržovat, ale ničeho většího nedosáhnou. Polská vláda už před volbami jasně deklarovala, že bude pokračovat v hlubokých a celospolečenských reformách, v justičních, ekonomických i politických změnách, které mají posílit obranyschopnost a suverenitu Polska, že se bude orientovat na Spojené státy americké, a ne na Evropskou unii. Polsko nyní zažívá rekordní ekonomický růst při minimální inflaci a extrémně nízké nezaměstnanosti. To společně s prorodinnými opatřeními a vznikem racionálního národně orientovaného sociálního státu, umožní konec staré, třetí polské republiky a vznik nové, čtvrté polské republiky. 
 
Budování III. Polské republiky
 
Česká republika by si měla vzít příklad z Polska a v dalších volbách smést pod hranici volitelnosti Topku, socany, STAN, lidovce a další eurohujery, a stát se 7. Republikou. Předpoklady k tomu tu jsou, už zde vzniká sjednocená fronta vzteklé opozice proti legitimní vládě. Tak jen do toho.
 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vladtimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 18 621,00 Kč
Vybráno 53.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 585 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
politicon.cz
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.