eurovolby
21.5.2019
Kategorie: Společnost

Ještě je šance na krok ke změně

Loading...
Sdílejte článek:

IVAN VÁCLAV HRBEK

Za pár dnů již budou volby do Evropského parlamentu. Ačkoliv je to instituce pro řadu lidí včetně mě v podstatě zavrženíhodná, zřízená za účelem oklamání velkých skupin občanů Evropy, rozhodl jsem se ve volbách do něj kandidovat. Důvodem je, že probíhá válka o lidské svobody, válka o budoucnost našich dětí a vnuků. A v této válce nesmíme bez boje přenechat našim nepřátelům ani píď prostoru, kde by mohli bez obav a skryti před veřejností osnovat své zkázonosné plány. Musíme tam být, mařit jejich plány, informovat o každé jimi připravované zradě veřejnost.

Narodil jsem se v Československu, žiji v České republice, uprostřed Evropy. Jsem Čech a Evropan. Evropa ale není Evropská unie. Evropská unie vznikla s cílem zajistit, aby se na šroub, vyrobený v Německu dala našroubovat matička, vyrobená ve Španělsku a utáhnout to šlo italským klíčem, nemusel se používat francouzský. Jejím deklarovaným posláním byla co nejužší a současně rovnoprávná spolupráce evropských států a jejich národů. Tomuto poslání se zpronevěřila, propadla byrokracii, nikým nevolení úředníci si uzurpují moc a mění společenství svobodných, spolupracujících národních států v žalář národů, horší než bývalé Rakousko-Uherské císařství.

Evropská unie měla šanci tohle zjistit díky Brexitu, samozvaní vůdci EU si mohli své chyby uvědomit a leccos napravit. Reakce však byla zcela opačná, viníci nastávajícího rozpadu EU, sedící ve svých křeslech v Bruselu, obviňují všechny kolem sebe ze svých vlastních chyb. Mstí se Britům za odvahu říct, že se jim něco nelíbilo a zastrašují ostatní národy, které by se chtěly o něco podobného pokusit.

Evropská unie v této podobě přivedla Řecko do hospodářské propasti, politiky Katalánska, kteří plnili mandát, jež jim dali voliči, uvrhla do vězení, občany Francie hájící svá práva ve žlutých vestách střílí, bije a zavírá do vězení. Kde je liberté, égalité, fraternité? Svoboda, rovnost, bratrství? Krev teče v mnichovském metru, na Champs Elysée, hoří Paříž, hoří Notre Dame.

Do našich zemí přivádí Evropská unie divoké dobyvatele, aby pustošili, ač si toho ani nejsou vědomi. Jednají instinktivně, protože celý život jen bojovali o své přežití. Jednají agresivně, protože cítí, tuší a vědí, že potkávají společnost, jež zapomněla, co je vlastní obrana. Oni chtějí podíl bez toho, aby se podíleli. Oni nemají, bohužel, schopnost poznání, schopnost rozvíjet dále nádheru, která se před nimi objevila. Oni nepřicházejí budovat, nýbrž ničit, pálit, zabíjet. Důvody, které je donutily opustit domovy, vlečou s sebou a chtějí je tady zavádět. Smyslem jejich života není něco vytvořit a zanechat, ale nejvýš obejít dokola černý kámen uprostřed pouště.

Při teroristickém útoku na Srí Lance přišel o rodinu nejbohatší muž Dánska, který tento stav podporuje a spoluvytvořil ho. Je to symbolické. Tyto rádoby elity vypustily z láhve džina, kterého nemají pod kontrolu. Nyní s hrůzou zjišťují, že je neochrání peníze ani zdánlivá moc, ba ani to, když se dobrovolně uvězní ve svých palácích a nechají zbytek občanů napospas. Zemřou s nimi, protože nebude nikdo, kdo by na ně pracoval a stejně i politici, kteří se na naší likvidaci podílejí, protože nebude nikoho, kdo by jejich prebendy financoval …..

Ještě je šance na krok ke změně. Dalších šancí už moc nebude. Proto jsem se rozhodl kandidovat na kandidátce č. 40, za Alternativu pro ČR, s lidmi, kterým věřím. Proto jsem na kandidátce na třetím místě. Protože jsem odhodlán, v případě, že mi to uložíte svými hlasy, převzít odpovědnost za to, že to změním. Stačí vhodit kandidátku číslo 40 a na ní zakroužkovat kandidáta číslo 3.

Pokud tak neučiníš, nic se nestane. Určitě ne zítra, ani do deseti dnů. Ráno se každý den zcela jistě rozední a možná vyjde i slunce. S velkou pravděpodobností do deseti dnů nevypukne válka, neshoří chrám Svatého Víta, ani se nepropadne do země Karlštejn. Ale každý měsíc budou Vaše svobody omezeny stovkou nařízení a směrnic, které přijdou z Bruselu a další stovkou zákonů a vyhlášek našeho parlamentu a naší vlády. A ty proniknou až do té nejmenší vesničky, ke každému z Vás a každá ulomí z krajíců Vaší svobody a Vašich práv tu malý, tu větší drobek. A za dvacet či třicet let Vaše děti či vnuci zjistí, že jste jim z práv a svobod odkázali jen ztvrdlé, ohlodané kůrky. A budou se Vás, kteří jste mladší než já, ptát proč. A Vás, kteří jste starší a stejně jako já tady už za třicet let nebudete, budou proklínat. Pokud tady budou alespoň oni. Pokud je nesmete válka, kterou ve jménu mamonu někdo rozpoutá.

Proto k těm volbám, co se blíží, jděte! Vhoďte do urny ty správné lístky, zakroužkujte ta správná jména. A pokuste se vytvořit pro své děti lepší svět, než jim někteří chystají.

Autor: Ivan Václav Hrbek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč


Celkem za měsíc: 11 847,60 Kč
Vybráno 33.84%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 490 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.