putinrf
14.8.2021
Kategorie: Politika

Ještě budeme prosit …

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Včerejší diskuse o problémech s energetickou soustavou a zvyšujícím se nebezpečí blackoutu byla docela výživná. Zároveň se v ní objevila celá řada odkazů na zvyšující se ceny emisních povolenek a na to navázané zdražení energií všeobecně, na to se pak naváže zdražení veškerého zboží, protože bez energie se blbě vyrábí ani distribuce nejde zrovna dobře…

 

Zeptám se… Má tady kromě Milana V. ještě někdo pocit, že se nic neděje, že v tom není problém, protože tu máme henten pokrok a ten nám do několika let přinese tolik měsíčníků, slunečníků a větrníků, které za pakatel naše energetické potřeby pokryjí? Máte někdo pocit, že v celé Ojrópě jdeme správným směrem?

A budu se ptát dál… kdo tu máte pocit,  že to má snadné řešení? Třeba že se to vyřeší zvolením Okamury / Volného / Zahradníkové / kohokoliv jiného.

Věříte, že třeba takový Orbán uspěje ve svém protievropském snažení ještě nějak víc?  Nebo že by uspěl Salvini? A pokud ano, věříte tomu, že se mohou udržet v křeslech zcela demokraticky?

Myslíte, že existuje ještě nějaká varianta, kterak by se dala evropská ekonomika zase nakolejit, kterak by se dala rozhýbat, kterak by se dalo nějak odstavit všechny ty strážce klimatu, byrokraty z Brusele a podobné škůdce a zároveň to udělat demokraticky? Myslíte že v době masivních televizních a fejsbůkových propagand, kdy se dá zpochybnit kdykoliv, kdekoliv a cokoliv, že v takovém světě můžete uspět s nějakým osobním pojetím pravdy?

Myslíte, že fakta jsou ještě pořád fakta? Že existují pevné body, které se nedají zpochybnit a které sdílí celá společnost? Je možné mít řeč, která nabudí celou společnost?  Vidíte někoho, v kom by byl potenciál společnost sjednotit? Vidíte ještě někde nějakou vlastní domácí národní sílu, která by dokázala naší zemi celkem bez větší úhony vyvést z toho průseru na který je zaděláno?

Svým způsobem by to přece mělo být jednoduché ne? Stačí zrušit emisní povolenky a cena elektřiny by měla teoreticky slušně klesnout ne? Nebo to nebude tak jednoduché a i kdyby se nějaký Okamura stal premiérem s ústavní většinou, zlevnilo by nám to svícení i pivo? Nebo by se ukázalo, že se stejně nic nezměnilo a zákony trhu jsou neúprosné? Je možné zvolením kohokoliv zvolit i skutečnou změnu?

Existuje nějaká česká či evropská naděje? Nějaké světlo na konci tunelu, nějaká šance? Nebo jsme podobně jako římská říše odsouzeni prostě chřadnout a slábnout a neexistuje žádný domácí způsob, jak to zvrátit?

Pochybuju, že se v dnešní diskusi na čemkoliv shodneme. Spíš se tam objeví padesát apelů, které se navzájem budou vylučovat. A ať si probereme cokoliv, tak chleba levnější nebude.

Já osobně už asi budu volit vysloveně podle mé košile, která je bližší než kabát. Hodím to Babišovi ne proto, že bych uznával jeho pojetí Vrbětic, ne proto, že bych si myslel, že to ekonomicky dělá všechno dobře… kurňa i já vidím, jak moc jsme zadlužení a a vidím, že to asi jednoho dne celé kiksne v nějaké nové měnové reformě.  Nakonec budu volit  asi jen a jedině proto, že Andrejko mi zařídil šest tisíc měsíčně na přídavcích na děti. A pokud se nám premiér vymění, nejspíš to bude chtít proškrtat, ať tam bude kdokoliv. A možná to brzy proškrtá i Babiš sám. Vlastně už je to taková řecká volba. Carpe diem. Ať ještě párkrát přijdou prachy… koupíme za to školní pomůcky a nové boty… nikdo mi neřekl, že dětem rostou nohy…  Co bude potom / příští rok / za pět let, to se stane tak jako tak. I kdyby Bartoš / Fiala / Okamura měli ústavní většinu.

Na jedné straně mi inflace žere prachy, všechno se zdražuje… a bez těch přídavků už by nám asi bylo ouvej.  A je jasné, že to není žádná cesta vpřed. Ale… když to hodím Okamurovi, bude to lepší? Vyhodnotí si, že jsem ten slušný pracující člověk, co je u něj na prvním místě? Nebo se ukáže, že jsem vlastně socka co stojí s napřaženou rukou a tak bych neměl dostat nic? Budu mít za Okamury šanci na lepší pracovní místo? Když budeme odcházet z té Jůnie, opravdu nám bude o tolik líp a oni nás nechají odejít v klidu a nebude jim vadit, že nás už nemohou dřít z kůže? A to nemusíme ani mluvit o dochodu… dokázal by Okamura udělat něco alespoň s tím odcházením dividend?  400 miliard ročně… to už by leckomu stálo za válku či převrat ne?

Je Okamura opravdu naděje na změnu? A je v té změně vůbec naděje, že to po ní bude lepší a ne horší? A pokud ne Okamura, kde existují nějací borci, kterých už jsou miliony, vědí co chtějí a půjdou za tím?

Když o naší růžové budoucnosti přemýšlím, tak ještě pár let a tajnou nadějí obyčejných Evropanů se stane Putin. Protože ten ví co chce, má za sebou slušně velkou zemi, slušné množství lidí a také docela dost tanků a letadel. Ten vypadá, že by mohl disponovat dost velkým potenciálem na změnu.  Ještě chvíli budou zdražovat, omezovat život obyčejných lidí, ještě chvíli si tu budeme užívat život na dluh a pak… pak budeme v tajných přáních přímo prosit Rusko, aby nás přišlo okupovat.  Aby přišlo jako germánský barbar na římskou říši, protože ruská knuta bude příjemnější než evropská svoboda.

Ne, nijak si to nepřeju. Ale přesně k tomu směřujeme. Už příliš dlouho na prosté lidi kašlou. Už příliš dlouho si dělají svoje dohody, které bez výjimky dopadají na ty dole. A neexistuje žádná síla, která by dokázala udělat nějaké opravdové změny a sama zůstala demokratická. Naděje na změnu z vnitřních sil, tak se zmenšuje a zmenšuje. A i kdyby byla, demokracie v tom bude pramálo.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 16 033,00 Kč
Vybráno 45.80%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 333 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 2,90 out of 5)
Loading...
109 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)