babisprojev
21.4.2020
Kategorie: Politika

Jen bych si přál mít takového premiéra …

Sdílejte článek:

IVAN LANGER

Nejsem premiérem, nechtěl jsem a nechci být.
Jen bych si přál mít takového premiéra:

Být premiérem republiky v situaci, kterou neznám já, mé děti, rodiče ani rodiče mých rodičů, přemýšlel bych nad tím, co těm prvním chci zanechat a z čeho od těch druhých, třetích chci vycházet.

Být premiérem v této době, cítil bych odpovědnost nejen sám za sebe, ale i za všechny, kdo jsou dnes tady, kdo byli přede mnou a budou po mně.

Být premiérem, věděl bych, co nevím a mám vědět, co neumím a nemusím umět, obklopil se těmi, kdo vědí a umějí.

Být premiérem, nemrskal bych na Fejsbúku Moniku, omluvil se svým dětem, že nemohu být s nimi, a mluvil, jednal, hledal a nacházel řešení pro všechny, kteří žijí v zemi, ve které žiji. Spojil bych všechny, kdo vědí a chtějí pomoci.

Být premiérem, definoval bych rizikové skupiny, zajistil lidské, technické, finanční kapacity a chránil ty, kdo potřebují být a mají být chráněni.

Být premiérem, vypráskal bych bičem ty, kdo obchodují se strachem a neklaněl se před nimi ani na letišti, ani jinde. Dal naději, definoval cíl a postupné kroky, jak ho dosáhnout. Přidal pokoru a požádal o pochopení. Myslel při tom na každého jednoho člověka, který se zrodil, rodil, vychovává, žije a tvoří.

Být premiérem, nedělil bych se na vládu a opozici, společně sestavil konkrétní plán. Odstranil bych rozdělení na “my a oni”: “my a oni” teď i “my a oni” v budoucnu, neboť rozhodování dnes dopadne na další generace “všech” bez rozdílu. Vyměnil bych v této výjimečné situaci neschopné, zadusil mesiášský syndrom, svůj i svých fámulů. Poslal Kena zpívat, Alenku na živnostňák, ať si zkusí žít na své vlastní IČO, a Bílého lva vrátil do Lánské obory.

Být premiérem, upřednostnil bych úspory před novými dluhy a hledal jejich optimální mix, neboť mají-li se uskrovnit občané, první se musí uskrovnit stát. Nevymýšlel bych nesplnitelné byrokratické programy pro vyvolené, plošně poslal “dávku” všem, kdo sami platí daně, zrušil a odložil některé daně, snížil a odložil odvody z mezd, neboť to bude rychlejší, spravedlivější a smysluplnější, než vyplácení podpor v nezaměstnanosti.

Být premiérem, měl bych respekt vůči právům a svobodám občanů, pečlivě zvažoval každé rozhodnutí, které by do nich zasáhlo a omezilo je.

Být premiérem, důsledně bych dodržoval princip “není moci bez odpovědnosti”, nesnažil se z něj pokoutně vyvléci právními kličkami a trval na náhradě újmy způsobené zásahem veřejné moci.

Být premiérem, věděl bych, že síla a velikost státu není dána velikostí jeho moci nad občany, nýbrž silou, vůlí, pracovitostí a odpovědností každého jednoho z nich. Věřil bych jim a radoval se z toho.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 422 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 3,35 out of 5)
Loading...
politicon.cz
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)