18.11.2014
Kategorie: Ekonomika

Jednoznačným škůdcem všech občanů je stát

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR ZÁVLADSKÝ 18|11|2014

K tomuto tvrzení mě opravňuje jen jednoduchý výpočet odvozený z oficiálních zdrojů ČSÚ (v tomto přípladě data z roku 2008). Není těžké zjistit, že respekt k soukromému vlastnictví a k dobrovolným smluvním vztahům obyčejného kapitalismu má dnešní stát asi tak daleko, jako rudá barva k bílé. Proveďme si jednoduchý důkaz třeba na tvorbě mezd a cen některých komodit.

 

 

Pracovník například vytvoří za měsíční pracovní dobu hodnotu produktu řekněme 50 000 Kč. Samozřejmě, nedělá to pro cizí krásné oči, ale pro zisk svůj. Řekněme, že podnikatel si nechá z toho produktu necelou třetinu, tedy nějakých Kč 14 000. Zbývá tzv. superhrubá mzda cca Kč 36 000. Z té musí podnikatel, zaměstnavatel, odevzdat státu 35 %.

 

Kdybychom pro to použili pregnantnější výraz, například pokuta za vytvoření za­měst­na­nec­ké­ho místa, nebo jen dovedná kamufláž skutečného zdanění práce, byli bychom pravdě blíže. Stát tedy obdrží od zaměstnavatele na různé účty cca 9 300 Kč a zaměstnanci zůstane tzv. hrubá mzda 26 700 Kč.

 

Tu znovu nastupuje stát a inkasuje na své účty z hrubé mzdy tzv. sociální pojištění ve výši 8 %, dále zdravotní pojištění ve výši 4,5 % a ještě daň z příjmu (v nejnižší sazbě 15 %). Samozřejmě nejde o žádná pojištění, ale jde o vynucené daně, které postrádají základní atributy pojistné smlouvy. Dohromady si stát bere od dělníka dalších 27,5 % ze zbytku jeho mzdy. Činí to cca 7 315 Kč.

 

Bilance je v tomto okamžiku taková, že podnikatel má zisk asi 14 000 Kč (který ještě bude také danit), stát už má nyní z dělníkovy práce zisk 16 600 Kč. Dělník má čistou mzdu ve výši cca 19 300 Kč – pokud je alespoň trochu kvalifikovaný. Nu, dobrodružství pokračuje – i ten nejposlednější dělník je nucen z každé věci, kterou si koupí, zaplatit státu DPH ve výši 15 – 21 %. Berme průměr, 18 %. Dělník tedy odevzdá státu ze své čisté mzdy dalších 3 470 Kč. Stát už má nyní z dělníkovy práce přes 20 000 Kč, tedy více, než vlastní pracovník, i více, než podnikatel.

 

Pro jednoduchost se nebudu zabývat nějakým povinným ručením za motorové vozidlo (další daň), daň z nemovitosti, má-li ji kdo, daň z každého pohybu majetku, daň dálniční známky, poplatky na úřadech, daň z popelnice, daň ze psa, daň z každého dne života. To vše by celý výpočet vrhalo ještě do příšernějších výsledků. Nedej bože, aby si dělník koupil ze zbytku své mzdy alkohol, tabák, nebo PHM! Nastupují ještě spotřební daně: a drakonické – kolem 65 % a DPH k tomu! Kdyby neexistovaly, litr alkoholu, i se ziskem výrobce, by stál něco kolem 56 Kč, panák pod 3 koruny, benzín pod 10 korun za litr a krabička cigaret pod 20 korun.

 

Stát získá dodatečně kolem 180 korun na lahvi tvrdého alkoholu, přes 30 korun na litru PHM, přes 60 korun na krabičce cigaret. A kdyby nebyly tak šíleně zdaněné příjmy z práce, láhev šnapsu by v ekvivalentu práce stála 26 korun, benzín pod 5 korun a krabička cigaret kolem 9. Tak až se zase nějaký bolševik odváží vyslovit, že kapitalisté vykořisťují dělníky, vezměte kalkulačku a spočtěte si, že největším vykořisťovatelem všech ekonomicky aktivních jedinců je Stát.

 

bureaucracy-panoramic_15536

 

Prakticky ¾ toho, co vyprodukujete, dělníci, si vezme Stát a utratí to za věci, které byste si nepřáli. Proto jsem psal v minulém článku: největším společným nepřítelem dělníků práce i podnikatelů je etatistický, socialistický stát, reprezentovaný dnes tzv. sociálně-demokratickými stranami a jinými, jinak se jmenujícími, ale činícími stejné. Ten vykořisťovatel, jak jej bolševici rádi pojmenovávají, má jen zlomek z hodnoty Vaší práce. Stát je dnes ten největší vykořisťovatel, který Vám nechá jen tolik peněz, abyste přežili. A ještě Vám vysvětlí, že je to pro Vaše dobro.

 

Položte si otázku, kolik je ve státě dělníků a kolik podnikatelů. A dopočtěte, komu Stát v peněženkách nejvíce rabuje. A máte jednoduchou rovnici. Je třeba, abychom společnými silami dělníků a podnikatelů sebrali Státu tu bohorovnou moc. Stát, jen na DPH a spotřebních daních vybere ročně z těch tří zmíněných komodit téměř 290 mld. korun. A na ostatních další obrovské částky. Kde jsou? Co jsme za ně obdrželi? Jak to, že potřebuje ještě dalších 100 mld. deficitních korun?

 

Komunisti lhali z principu, vždy a každému, i sobě, účelově. Čím se liší dnešní stát, když činí totéž?

Leda by to bylo tak, že dnešní stát nadále drží v rukou komunisté, jen si říkají trochu jinak.

Jen jejich baloňáky snad mají poněkud modernější střih.
 
ZDROJ: Petr Závladský

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
19 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.