migrturecko
8.3.2020
Kategorie: Historie

Jednou Osman, vždycky Osman

Sdílejte článek:

HERAKLEIOS STALKER

Toto je jen krátká úvaha, či spíše zamyšlení k současným událostem na Řecko-Turecké hranici…

Dlouhodobě jsem říkal a očekával, že osmanský sultán Erdogan poruší naivní dohodu uzavřenou mezi špičkami Evropské unie a jeho režimem, a že po odčerpání peněz a vyhrocení situace, otevře hranice a vpustí migranty do Evropy, a to naprosto cíleně, naprosto řízeně a velice aktivně.

 
Chtěl bych poukázat na to, že toto není poprvé, kdy Osmanská říše zneužila utečenců a migrantů jako zbraně proti svým vnitřním i vnějším nepřátelům. Již před více než sto lety, když probíhala strašlivá Arménská genocida, které padlo za oběť 1,500,000 Arménů, se stalo něco podobného. Tehdejší osmanská propaganda, novináři a osmanská kulturní elita na příkaz osmanských vládců, mobilizovala různé sociální, etnické a náboženské skupiny k vykonání špinavé práce při systematickém vyvražďování arménského lidu.
 
Mezi těmito skupinami byli i turečtí běženci, kteří po prohrané Bulharské válce za nezávislost, odešli z osvobozeného Bulharska do Osmanské říše. Statisíce uprchlíků odešli z oblastí, které byly osvobozeny od osmanské nadvlády a usídlili se ve zbídačených poměrech na okraji osmanské společnosti. Ta, místo aby je přijala, když to byli nejen její vlastní souvěrci, ale dokonce i lidé ze stejného etnika a stejných národů, je začala zneužívat ke svému prospěchu. Tím prospěchem byla mobilizace po První balkánské válce a během První světové války.
 
Když turečtí vůdci rozhodli o vyhubení arménského národa v Osmanské říši, Istanbulské kulturní a novinářské elity burcovali uprchlíky do zbraně. Vyzvali je k účasti na řežích, vyzvali je: „Ať je toto varování, ó muslimové, nezpohodlňte! Nenechte svou krev vychladnout, než nastane pomsta!“, a tou pomstou byla genocida na Arménech.
 
A tak jako před sto lety, i nyní Osmanská říše zneužívá migrantů a uprchlíků ke svým politickým a mocenským zájmům. Posílají je jako svoje vojáky na smrt, a pak veškeré jejich útrapy svádí na evropské země. Radí jim, jak stříhat ploty, jak útočit na řecké policisty, a pak opět viní evropské země ze všeho špatného.
 
Není na čase, aby vláda tyrana z Bosporu skončila?
 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Petr Zavadil 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Libuše Urubková 400,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 6 536,00 Kč
Vybráno 18.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 462 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.