19.5.2014
Kategorie: Multikulturní soužití

Jednosměrná tolerance směrem k islámu není v pořádku

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

OD: JOHANKA ULRICHOVÁ 19|05|2014

Byla jsem v jakési diskusi pod blogem o islámu nazvána fašistou, bolševikem (?) a srabem z důvodu, že biju na poplach, ale zároveň nenabízím řešení.

 

 

Mohla bych se nad výše uvedeným pousmát a nezabývat se tím. To jsem také v první řadě udělala. Jenže pak jsem se k tomu v myšlenkách opakovaně vracela a uvažovala, jak mne může někdo takhle vidět…Zejména proto, že se mi to dotklo. A tak jsem stále přemýšlela nad důvodem tohoto názoru umanutého diskutéra. Nemá on pravdu? Nevyznávám žádné náboženství a jsem si jistá, že Korán stejně jako Bible, má možnost mnoha výkladů. Bylo by mi asi jedno, co kdo vyznává. Jenže v momentě, kdy věřící a představitelé jednoho náboženství halasně požadují toleranci ke své víře přesto, že pojem tolerance je jim z jejich strany naprosto cizí, a společnost jim naslouchá a snaží se vyhovět, je něco dle mého názoru špatně.

 

 

 Ať svůj pohled na islám vezmu z jaké chci strany – ne jako znalec koránu, ale jako člověk se selským rozumem – mám pocit, že přístup neislámské společnosti k muslimům zadělává na minimálně celoevropský průs…švih. Jednak se domnívám, že to pomalu ale jistě není „jen“ náboženství, ale velmi agresivní ideologie, a jednak ve mně vzrůstají obavy, že nás ta naše tolerance sežere.

 

To, že si přečtu v tisku o brutálním násilí muslimů vůči jinověrcům v zemích s většinovým islámským náboženstvím…dobře. Dejme tomu, že se mi to netýká a dejme tomu, že jako občan země, která v historii provozovala křížové výpravy, mám máslo na hlavě. OK. Pak si ale přečtu o těhotné křesťance, která má být dle práva šáríia oběšena z důvodu víry (byť až dva roky po porodu, a možná dostane „jen“ výprask, protože zaplať bůh zrovna v té dané zemi, není až tak obvyklé provádět tresty smrti – jak nakonec vyplyne z článku), a to už se mi poněkud týká: je to žena a budoucí matka a soucítím s ní.

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/336371-tehotna-krestanka-byla-v-sudanu-odsouzena-k-trestu-smrti-obesenim.html

                                   

 

Pak si třeba přečtu o tom, že kluk, kterého zmasakrovali islámští fanatici velmi brutálním způsobem mačetou za bílého dne na ulici před kasárnami ve Velké Británii, nemá nárok na pomník na veřejném prostranství. Vraždu navíc provedla už několikátá generace muslimů žijící v Británii, z čehož pro mě plyne, že asimilace je pro tak odlišnou kulturu zjevně problém. Radní návrh pozůstalých zamítli s tím, že by to muslimové mohli brát jako provokaci. A to přesto, že ti stejní radní povolili pomník mladému černochovi, který byl zabit údajně z rasistických důvodů. Rozhodnutí radních mi poněkud připomíná očekávatelný přístup našich politiků, co se týče islámu. A jako matky se mi to dotýká setsakra…Copak je asi důvodem strachu?

http://zpravy.idnes.cz/lee-rigby-a-pomnik-v-londyne-dpn-/zahranicni.aspx?c=A140517_191430_zahranicni_ert#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

 

 

Dále si přečtu o únosu dvouset školaček radikálními islámisty a zejména o celkem vlažném přístupu představitelů, kterých by se to mělo týkat. Pak třeba o rušení vánočních symbolů v některých zemích EU, protože to uráží muslimy…Pořád je to někde, kde by mi to mohlo být teoreticky vzato jedno. Zatím se mi to bezprostředně netýká. Stačí přestat číst podobné zprávy a budu v klidu. Ale úplně nejvíc mě vyděsilo vidět modlící se muslimy vedle našeho Ministerstva vnitra. Byl to projev naprostého opovržení a nerespektování. Umíte si představit, že by se OPRAVDU ( ne jako tady si neustále stěžující muslimové, kteří nemají ponětí o tom, co to je pronásledování kvůli víře) pronásledovaní jinověrci např. i v relativně civilizované zemi jako je Saudská Arábie, shromáždili vedle nějaké významné státní budovy, a tam se dvě hodiny modlili k Bohu s Biblí v ruce? Já si to představit raději ani nechci, protože velmi pochybuji, že by jim bylo dáno dost času, aby se v klidu pomodlili. Už jen tenhle příklad odlišných přístupů a vnímání tolerance je naprosto jasný a zřetelný. V momentě, kdy někdo ve své zemi netoleruje projevy jinověrců, neměl by logicky vyžadovat to samé. Kolik kostelů stojí např. v SA a jiných muslimských zemích v porovnání počtu mešit v Evropě? Jak můžou být vůbec v EU vyslyšeny jejich nářky a stěžování si na netoleranci jejich náboženství, když v porovnání s jejich přístupy je evropská tolerance bezbřehá? Proč, když se tu cítí nesvobodně a utlačovaně, nejdou jinam, nebo se nevrátí domů? Jak je možné, že si vůbec může země, jako je SA dovolit, diktovat pravidla našeho přístupu k islámu?

 

 

Ano, ani já nejsem vyjímkou a vůbec netuším, jak v globálu vyřešit nepoměr tolerance islám versus ostatní, ale alespoň nad tím přemýšlím a nedělám, že se nic neděje, protože tenhle systém zametání smetí ( neboli problému) pod koberec nevěstí nic dobrého. Vím jen, že migrace byla, je a bude, a v kontrolovaném množství může být i přínosná. Jenže –  o kontrole imigrace ( zejména z naprosto odlišných kultur a většinou s islámským vyznáním) už dávno nemůže být ani řeči. Zeptejte se Italů, jak chtějí řešit katastrofální příliv Afričanů. Zeptejte se Němců, Britů nebo Francouzů…A přestože někteří Češi ve Skandinávii, kterých jsem se na to ptala, tvrdí, že tam s imigranty problém nemají, myslím, že je to „čí chleba jíš, toho píseň zpívej“… Ani Kanada se nevyhnula problémům a napětí společnosti z důvodů přílivu islámistů. Budeme zavírat oči tak dlouho, až tu nebude jen několik procent muslimské populace, ale celé čtvrti a vedle našeho právního systému bude platit šáríia?

 

 

To, co mi teď přijde jako jedna z možností regulace je, nepovolit ( nezoficiálnit ) islám v České republice a trvat na referendu – ohledně možnosti české společnosti se k tomu nějak vyjádřit. A dále trvat na jasně daném počtu přijatých imigrantů ( kvóty ) ročně v celé Evropě. A dále vízová povinnost pro rizikové země. Ne, není to znovu stavění zdí, ale ochrana evropské společnosti. Na celém světě, v Evropě i v České republice žije spousta menšin a mají různá náboženství, ale jen s islámem je problém. Upozorňuje snad jakékoli jiné náboženství na sebe ve všech směrech tak, jako islám? Ale my se přesto budeme řídit heslem křesťanů – kdo do tebe kamenem, ty do něj chlebem – až do smrti. Amen.

 

ZDROJ: Johanka Ulrichová

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 319,00 Kč
Vybráno 15.19%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.