30.7.2014
Kategorie: Kultura a tipy

Jednodenní kontaktní čočky často rychle vysychají

Sdílejte článek:

MAGDA P. 30|07|2014

Nošení čoček je v dnešní době velmi rozšířené a stále více uživatelů raději dává přednost čočkám, před brýlemi. Všichni, kdo uvažují o nošení kontaktních čoček mají na výběr z několika typů existují jednodenní kontaktní čočky, týdenní nebo měsíční. Stále větší procento uživatelů volí zejména jednodenní kontaktní čočky. Je příjemné, když si na každý den můžete vzít nové a čerstvé kontaktní čočky, snižuje se také riziko problémů při dlouhodobějším nošení. Velký problém ale měly jednodenní čočky v jedné oblasti. Tou bylo zejména vysychání.

Ráno v pořádku, ale večer už začínaly řezat

Jednodenní kontaktní čočky jsou určeny k nošení jeden den. Každé ráno je po nasazení kontaktních čoček příjemný pocit, kdy je díky čočce krásně vlhké, zrak je ostrý a bez bolesti. Řeší a zlepšují dalekozrakost i krátkozrakost. Postupem dne ale velké množství jednodenních kontaktních čoček vysychá. Díky vysychání dochází k nepříjemnému pocitu pálení očí, zamlženému nebo rozostřenému vidění a čočky na očích jsou spíše přítěží, než pomocí. Co tento problém nejvíce způsobuje? Většinou je na vině malý obsah vody v čočce. Lidská rohovka obsahuje celých 78% vody. Kontaktní čočky, zejména ty jednodenní, této hranice většinou nebyly schopny dosáhnout. Jeden druh ale této hranice obsahu vody dosahuje. Jedná se o kontaktní čočky Biotrue.

Čočky inspirované fyziologií lidského oka

Jednodenní kontaktní čočky Biotrue jsou vyvíjeny a inspirovány lidským okem – bioinspirace. Jedině tak mu dokáží být co nejvíce užitečné. Obsah vody v čočce je 78%, stejně jako u rohovek. Skrze čočku je zajištěná dostatečná propustnost kyslíku a povrch čočky Biotrue napodobuje lipidovou vrstvu slz. U čoček tedy nedochází k jejich vysychání. Čočka si přes celý den skvěle drží svůj tvar a tak je příjemná po celou dobu nošení.

Detailní informace o čočkách Biotrue najdete na www.biotrue.cz.

(Visited 22 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 2,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.