4.11.2015
Kategorie: Společnost

Jediná válka, která má smysl a musíme ji podstoupit, je ta proti Islámskému státu, Obamo

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FRANTIŠEK MATĚJKA 04|11|2015

„Po celou dobu jsem důsledný v tom, že nebudeme bojovat, jako jsme bojovali v Iráku, s armádními prapory a okupováním. To problém neřeší,“ uvedl Obama. Inu, bojujeme falešné války a na důležité kašlem.

Současná evropská a americká elita se snaží občanům spravovaných států vnutit pocit, že jediným zlem na světě je Rusko. Pryč s ideologií studené války. Svět je jinde a změny jsou tak rychlé, jak rychlý je vývoj všech oblastí lidské činnosti. Přes vše negativní v minulosti, přes bolševické pogromy nebo rok 1968 to nebylo Rusko, které se stalo důvodem aktuálního bordelu ve světě, zejména na africkém kontinentu a na Blízkém východě.

Falešný humanismus, který posloužil v posledním čtvrtstoletí jako krycí deštník pro bezprecedentní útoky na suverénní státy, svržení fungujících režimů, výdělky nejen zbrojní lobby, ale následně i skupin, navázaných na tzv. humanitární pomoc z veřejných peněz, přinesl své ovoce v podobě nového a s ohledem na počet obyvatel na Zemi bezprecedentního chaosu. Kmenové války, souboje na život a na smrt, desítky milionů civilistů mrtvých na všech stranách a další desítky milionů v následujících letech na cestě do Evropy, protože Amerika je daleko a za louží. Při cestě tam byznys s gumovými čluny a nafukovacími vestami nefunguje.

Lidé nikdy nežili, nežijí a nebudou žít plošně v míru a lásce. Odporuje to lidské přirozenosti, stejně jako odporuje lidské přirozenosti násilná instalace jednoho systému výměnou za jiný shora, bez trpělivosti a čekání na pozvolný vývoj zdola. Řešením by jistě mohlo být například Prozium z filmu Equilibrium. Já ho nechci.

2009-07-27_092047_file006888

Jsou války, které vést musíme. Jsou to války proti agresorům a platí v nich staré známé „kde nepomáhá síla, pomáhá ještě větší síla“. Zejména když na to máme. A Západ na takovou válku má. Problém je, když se kdokoli s pomíjivou aktuální mocí sebere a agresora si sám vyrobí, aniž by před tím existoval. Důvodů je celá řada. Od doktrín typu „v zájmu amerického lidu“, přes „rozpad SSSR byla chyba“, až po výdělky těch, kteří z chaosu neprofitují jen politicky, ale soukromě a v penězích. Mezi války, které jsme vést neměli, patří ta v Afghánistánu, Iráku nebo Libyi. V době hybridních válek, kdy už neexistují jen klasické frontové linie, patří mezi chyby s fatálními důsledky také finanční, materiální a personální podpora Arabského jara, Majdanu nebo opozice vůči Asadovi. Existuje však válka, kterou vést musíme a čím později s ní začneme naplno, se vším, co máme a co umíme, tím těžší to pak bude. Cílem je Islámský stát.

Na jeho vzniku mají západní politici a různé lobbistické skupiny obrovský podíl. Chápu USA, že se jich to netýká tak, jako Evropanů. Tak dlouhé rakety islamisté nemají a přes Středozemní moře a pěšky po souši se k nim oběti vzniku Islámské státu nedostanou. Samostatnou kapitolou jsou pak úvahy nad tím, že zájmem USA není klid a případný hospodářský růst na starém kontinentu. Ať chceme nebo ne, mocenské doktríny existovaly a existují dál a my jsme v tomto ohledu reálnou konkurencí, zejména když se pod vládou Obamy mohou s námi ve sportovní disciplíně „socialismus“ postavit už skoro na stejnou startovací čáru. Islámský stát jsme si však v podstatě společně vyrobili chybnou zahraniční politikou sami. A sami ho budeme muset taky vymazat z mapy. Bude to brutální a budou u toho umírat nevinní, ale tak to ve válkách chodí. Pořád je lepší, když se to odehraje jinde, než jednou znovu v Evropě.

Je nejvyšší čas. Jediná válka, která má smysl, je ta proti Islámskému státu a to v otevřené spolupráci s Ruskem, byť to bude znamenat třeba i obnovení pozice Asada. A budiž nám do budoucna poučením, že plést se do vnitřních záležitostí suverénních států a násilně měnit systémy podle našeho vnímání světa je dlážděnou cestou do pekel nejen tam, ale i u nás.

ZDROJ: František Matějka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
19 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.