studenteu
29.8.2019
Kategorie: Společnost

Jeden svět a jeden pohled na něj na školách

Sdílejte článek:

LU LINA

S blížícím se začátkem školního roku myslím neuškodí připomenout, že se nám na školách rozmohl jeden takový nešvar. A sprostá slovíčka jsou proti němu roztomile neškodná, přirozená lapálie. Díky liberálním pedagogickým trendům z nich děcka sice vycházejí pokaždé o něco blbější než předchozí generace, ale zato jsou zase pokaždé o něco uvědomělejší. Uvědomělý občan je holt už asi zase společensky žádanější artikl než vzdělaný či dokonce myslící občan. 

 

A nemám na mysli ani tak školami aplikovaný „sovětský výklad moderních dějin“, jehož rezidua ve školství prý nedávno detekovala pozorná BIS, ale spíše čilé školní aktivity některých nepedagogických subjektů. Které někdejší sovětský styl sice velice připomínají – cíl mají ostatně stejný – ale efektivitou a metodami ho vysoce překonávají. Se začátkem každého školního roku se totiž od mateřských školek po střední školy rozjedou také ryze indoktrinační projekty nevládních organizací, z nichž musí předlistopadoví komunističtí agitátoři blednout závistí.

Řeč je o působení vlivových organizací s nejasným pozadím, jejichž činnost například v USA už dávno z dobrých důvodů upravuje zákon o povinné registraci „zahraničních agentů“ , který za něj považuje každou osobu fyzickou i právnickou, jednající „z vůle zahraničních subjektů“ . V tomto konkrétním případě jde o přímo vzorové zahraniční agenty Člověk v tísni, Adra a Amnesty International, které na českých školách dlouhodobě provádějí cosi, co se čím dál více podobá legendárnímu PŠM – politickému školení mužstva – prováděnému pravidelně politruky v rámci kdysi povinné dvouleté základní vojenské služby.

Účelem PŠM bylo zformovat z nás nejprve politicky uvědomělé obránce socialistické vlasti a později vzorné občany, kteří oplývají především těmito tehdy společensky žádanými atributy: Milují Sovětský svaz, čtou pouze stranický tisk, neposlouchají podvratná rádia, radostně volí kandidáty jednotné Národní fronty, nenávidí západní imperialisty a při zaslechnutí slova „pravicový“ vyhlížejí nejbližšího pomocníka VB.

Jestli jsem správně pochopil propagační materiály a mediální výstupy výše zmíněných nevládních údajně humanitárních, lidskoprávních a ekologických organizací, které ovšem na školách provádějí vzhledem k totožným cílům téměř čistě politickou vládní propagandu, tak jejím účelem je rovněž formování budoucích vzorných občanů pomocí zafixování velice podobných, společensky žádoucích atributů. Jen na to nejdou buransky marxisticky, ale neskonale neomarxisticky sofistikovaněji a místo na vojně začínají už v mateřských školkách.

Protože panenky proti nenávisti jsme teda my v komunistické školce rozhodně nefasovali. Maximálně tak matrjošku.

Vzorný občan liberální demokracie tak nyní pro změnu miluje Evropskou unii, sleduje jen ta správná média, volí jen ty skutečně pravé demokratické strany, nenávidí imperialistické Rusko, při zaslechnutí slova „pravicový“ oznamuje úřadům předsudečnou nenávist a propadá depresi z velikosti své uhlíkové stopy, bílé kůže, pohlaví, sexuální orientace, utopeného Aylana a evropské koloniální minulosti. Dělají to rok co rok už skoro dvacet let, trpké plody této činnosti již pravidelně sklízíme a i kdyby Putin natřel všechny české kliky novičokem, nezpůsobil by tady ani zdaleka takovou zkázu.

A to všechno do našich dětí na státních školách vtloukají s vládním požehnáním především Člověk v tísni, specialista na mediální gramotnost a rozpoznávání dezinformací pomocí programu Jeden svět na školách. Adra, specialista na rovnost a toleranci jinakosti svým Globálním rozvojovým vzděláváním a Amnesty International, specialista na utlačované menšiny svými Živými knihovnami.

Zajímavým shledávám zejména komplexní masážní koncept pro žáky i učitele Jeden svět na školách. Zvláště program Hledá se LEADr. „vyhledávající budoucí lídry a lídryně občanské společnosti“ je velice nadějný a jistě nemá nic společného s jeho původní americkou podobou „Young Leaders“ , propojenou s americkými tajnými službami, určenou k prosazování amerických zájmů a organizovanou například Aspen institutem, jak ve svém bestseleru Koupení novináři píše novinář Udo Uflkotte.

Duchovní otec „Jednoho světa“ , Karel Strachota, je totiž také proslulý vzor tolerance a šíření dobra, žactvo mediálně vzdělává s pomocí redakcí ČT, ČTK, Aktuálně, Respektu a Seznamu reprezentujících celé názorové mediální spektrum a známých svou nestrannou objektivitou i seriózností a je si dobře vědom toho, že o „naší budoucnosti se rozhoduje ve školních třídách“ .

Stejně jako to dobře věděli i nacisté a komunisté. Všechny totalitní režimy si totiž jsou dobře vědomy, kde se rozhoduje o jejich budoucnosti. A proto od začátku vždy cílí nejdříve na mládež.

To, že Hitler stvořil Hitlerjugend dávno před uchopením moci je celkem známo, ale nijak zvlášť se nerozviřuje, že nacismus měl od začátku největší podporu právě mezi studenty. Stejně jako komunismus, stalinismus i maoismus. Infikujte virem „pokroku“ z podstaty revoluční mládež a oni pak vaše momentální nepřátele –  Židy, buržousty, kulaky, trockisty, xenofobní nacionalisty nebo klimatické skeptiky nadšeně a s písní na rtech utlučou tyčemi od rudých, modrých či zelených praporů.

A jako dobrý vtip na závěr pak zní, že ačkoliv by podle pražského magistrátu osamělá fanatická komunistka Semelová kvůli svým politickým názorům „neměla přijít do kontaktu s dětmi“ , pročež ji odvolal ze školních rad, masivní celoroční školní prezentace politických ideologií jako z oka komunismu vypadlých a založených na stejných principech manipulace, lží a časné indoktrinace dětí, pokrokovým pražským radním zřejmě vůbec nevadí a naopak ji usilovně podporují.

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vladtimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 17 821,00 Kč
Vybráno 50.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 802 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
politicon.cz
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.