KUBEK
9.3.2021
Kategorie: Politika

Jeden opomíjený viník

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Všimněte si jednoho velmi přesného a zajímavého ukazatele, který nám naprosto přesně hodnotí, jestli se naše civilizace už inovačně vyčerpala. Soudní zákazy. Přijďte s něčím nečekaně novým, pokud možno tak jednoduchým, že to můžete bastlit na koleni, co nepotřebuje velké investice do začátku a buďte si jisti, že velcí hráči se vám nepokusí nápad ukrást, oni vám ho jen soudně zakážou. Dneska už nápady krade vlastně jen Čína…

 

Ono to kradení nápadů má logiku. Přijde něco nového, vy máte k dispozici výrobní kapacity, technologii a tak je nejlepší vynálezce zaplatit, přeplatit a nebo ho prostě vytunelovat a vyrábět jeho nápad u sebe. Takhle to chodilo po celá staletí. Většina vynálezců ze svého nápadu moc neměla a zpravidla se jim dostalo uznání až dlouho po smrti (kdy vypršela všechna patentová práva). 

Dneska jsme ovšem pokročili dál. Máme tu příslušné úřady, směrnice a certifikační agentury a tak není vůbec nutné někomu ukrást byznys, aby se člověk obohatil. Prostě se mu to zakáže a odpadnou veškerá rizika s novou výrobou, chybami při realizaci, ono se může ukázat, že to zase tak skvělé není. Ano, USA má pořád ještě nejvíc patentů, ale už vlastně jen proto, že si patentují každou blbost. Seskládání součástek, kusy programového kódu. A zkuste si stejný kód napsat od začátku znovu… uvidíte ten tanec. 

A tak, místo aby tu byli dravci a žraloci, kteří touží po každém geniálním vynálezci (ale hloupém obchodníkovi), jsou tu dravci, kteří slídí, co by se dalo zrušit a zakázat. Ideálně, aby to zakázal někdo, kdo o tom sám vůbec nic neví. 

Popsaný mechanismus se týká nejen dnešního tématu, je téměř univerzální v našem západní světě, ale já se dneska zaměřím na jednoho doposud opomíjeného viníka naší českoglobální pandemie. A tím je Lékařská komora. Podle mě totiž není náhoda, že jedním z nejhlasitejších kritiků vlády je právě doktor Kubek, toho času předseda lékařské komory a řve zhruba ze stejného důvodu, proč nadává starosta Chebu – má máslo na hlavě. 

Byla to právě lékařská komora, která nedokázala mluvit jedním hlasem. Nedokázala si od jara zařídit nějakou vnitřní diskusi a pak dělat vládě partnera nebo oponenta. Nedokázala sama navrhnout ani strategii boje proti covidu, ani rozumný přístup k léčbě a řešení případných následků. Nedokázali ani povolat svoje kolegy z ciziny, ačkoliv se páni dochtoři u  nás zadarmo vzdělali. Dokázali jen Kubkovými ústy křičet, že je všechno špatně. Ale nedokázali se ani distanocovat od svých kamarádů doktorů chřipečkářů, kteří ještě nedávno halasně tvrdili, že covid není, že není nebezpečný, že brzy zmizí a podobně. 

Je to právě lékařská komora, která první měla přijít s možností levných léčiv typu isporinosin nebo ivermektin. Ono jich bude mnohem víc a vsadím se, že ve všech nemocnicích se už dávno používají. Ale… balení nestojí stovku.  Kdyby se používaly indické léky, nezbude na velké provize. 

Je to právě lékařská komora, která nejlépe a nejvíce peče s velkými farmaceutickými koncerny. Právě představitelé lékařské komory nejvíce jezdí na lukulské konference skládající se z jedné přednášky, ale mnoha welnes zážitků. 

Pozor… já neříkám, že ti doktoři nás záměrně zabíjejí nebo neléčí. Ale peníze jsou samozřejmě až na prvním místě a tak nikdy nedošlo na jediné doporučení, jakou vakcínu koupit a jaké se vyhnout. Respektive nebudu daleko od pravdy, že nejlepší je podle ČLK ta vakcína, která je nejdražší, nejhůř se skladuje a má nejkratší dobu působení.   Ale na cecík se přisají nejen ti, co píchnou injekci, ale také ti, co to s patřičnými razítky dovezou na místo, co to strčí do ledničky na -80°C a tak dále a tak dále. 

SÚKL je státní orgán. Ale Lékařská komora státní není. Oni měli být ti odborníci, kteří budou pandemii možná ne řídit, ale vydávat stanoviska plná plánů, návrhů, doktorských doporučení a řešení. Svým způsobem měl Babiš jen chodit do televize a tam si pochvalovat, jak ČLK všechno řeší sama a oni se mohou věnovat hospodářským otázkám. 

A tak můžeme slyše pouze Kubka, který by vládu nejraději okamžitě vyházel z oken, ale sám s ničím nepřišel. Nemohl. Páni doktoři se ještě nedohodli, co tu vlastně máme. I když jsou právě oni těmi nejpovolanějšími o věci mluvit. Místo toho panuje i na ministerstvu zdravotnictví mé včerejší krédo – urob si sám. A až to uděláš, dostaneš kartáč. 

A běda, jestli někdo přijde s nápadem na levný lék nebo levnou vakcínu. SÚKL neschválí, ČLK nedoporučí, nemocnice nepoužijí. Naopak… pokud někdo poruší zaběhaná pravidla, pošlou na něj chlupatý.  Tak daleko jsme dospěli. Že tu musí působit lidová tvořivost, které ale chybí jakákoliv odbornost, ale přesto se děje. On ten Ivermektin v určité míře nejspíš fakt funguje. A Isoprinosin také. Jen je to taková velmi disidentská cesta.  Není divu – na levném dovozu z Indie se nejprve musí přiživit všichni razítkáři, kteří pak dají provize doktorům a až pak je to lék, který se použije. Ale to už nestojí stovku. 

Když dneska Volný láteří na vládu, proč neposlala do Indie letadla pro laciné léky, tak by byl věrohodnější, kdyby totéž udělal i na Kubka a celou lékařskou komoru. Ale to by se strhl jiný povyk. Babiš totiž nemusí rozumět lékům a Blatný není právě Babišův člověk a jednou se chce vrátit na svůj teplý flek a jezdit na konference sponzorované dodavateli léků. Je smutné, že si člověk sám musí s velkou mírou chyb hledat vlastní cesty, protože profíci se o to vůbec nepokoušejí. Oni jsou rádi, že to funguje takhle. Tam přesně vědí odkdy dokdy a co za to.  

Babiš si totiž o lécích čte na stejných zdrojích jako my. A zřejmě to nečte tak špatně a tu a tam se pokusí pro to něco udělat. Ale máme tu demokracii – léči doktoři, ne Babiš. Ti doktoři, co volali: náš exodus – váš exitus. Ti doktoři, kteří bez mrknutí oka předepsali drahý lék a až lékárník vás upozornil, že existuje to samé pod jiným názvem za polovic. Ti doktoři, kteří si ve zdravotnictví udělali rozděl a panuj, co to mají dobře zmáklé s pojišťovnami a ještě lépe s Fajzrem, Astrou a Bayerem. Kteří i bez vzájemné domluvy přesně vědí, kdo je doopravdy živí. A my to nejsme.  

Až přijde na premiérskou sesli Ivan Bartoš, bude v ČLK pořád ten stejný Kubek nebo mu někdo velmi podobný. Kterému nebude vadit léčit. Ale bude mu vadit, kdyby to měl dělat válečnou metodou a levně. Který má přesně spočítáno, kolik hodin práce znamená nové auto, nový barák a nová milenka. 

Ne, všichni takoví nejsou. Dole je velké množství doktorů, kteří svoji přísahu mysleli vážně. Ale proč by si nějakými zbytečnými řečmi kazili kariéru? Koneckonců i ten Beran pěkně srazil podpatky a pěkně dělá požadované certifikáty, které dokáží, že isoprinosin je o 5% horší než nějaký jiný preparát, který je desetkrát dražší a tak se bude používat ten dražší. Uvidíte. S Ivermektinem to dopadne némlich stejně. V našich nemocnicích je minimálně deset druhů léků, které umějí to samé co Ivermektin. Ale jsou dražší. 

Přitom to mohla být právě ČLK, která si mohla na této pandemii vybudovat neotřesitelnou autoritu. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 964 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...
politicon.cz
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.