FAKENEWS
24.3.2021
Kategorie: Společnost

Jeden mediální faul

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Krátký úvodník pro VKm:

Budu teď Vašíkovi podsouvat svoje myšlenky… celkem jsem mu s Trikolórou fandil. Dovedl jsem si představit jeho potenciál, měl zdravé názory na školství, nesnášel byrokracii, dokonce si párkrát troufnul říct něco na plnou hubu… až ho za to vyhodili z ODS. V otázce covidu milý Václav prošel klasickou chřipečkářskou cestou. Nejprve covid neexistoval, pak byla opatření zbytečná, pak na něj nikdo navíc neumíral, pak teda jo, ale můžou za to opatření –  až došel ke klasickému konci o kterém psal Čmoud – opatření nefungují, proto se nedodržují a opatření se nedodržují, proto nefungují. 

 

Ale chlap to byl vždycky chytrej, takže si dovedu představit, že došel k tomu stejnému závěru jako já. Že by sice měl mobilizovat a burcovat voliče, ale k ničemu to nebude, protože volič nesnese ani minimální nepohodlí. Ano, chtěl by vystoupit z EU, ale není ochoten kvůli tomu obětovat ani kousíček své životní úrovně a zvyklostí.  Že tak dlouho burcoval proti opatřením a proti Babišovi, až se doburcoval k Pirátům a Bartošovi v premiérské sesli.

Zjistil, že se o své voliče nemůže opřít, protože jakmile po nich bude chtít jakoukoliv oběť, udělají z něj dalšího fašistu, který jim bere svobodu. 

Měl jsem Vaška celkem rád, takže si budu myslet, že se nevzdal z pohodlnosti, lenosti, nebo jen předešel zákonitému výbuchu ve vlastní straně, kterou si podle stanov seskládal jako svoje léno. Z posledního kousku náklonnosti k němu si budu myslet, že došel nějakou svojí cestou k tomu stejnému co já – že to prostě nemá cenu. Že je jeho program sice sympatický, ale běda kdyby to mělo voliče stát jakékoliv úsilí.

Budu si proto myslet, že Vašík prožil svůj Mnichov podobně jako já a zjistil, že má sice voliče, ale žádné opravdové následovníky. Že sliboval voličům něco, co  nikdy nebude moci splnit.  A tak toho nechal včas. 

******

A teď už dnešní článek: 

Všímáte si, jak se v posledních měsících vyvinula strategie pravověrných médií proti fejk ňůs? Už to tak dělají úplně všude a úplně všichni. Pravdomluvné a majstrýmové médium si pozve nějakého odborníka – psychologa, politologa, psychiatra, sociologa, prostě někoho s tituly před jménem i za jménem, který pracuje ideálně v nějaké mediální nebo sociologické agentuře. Posadí ho proti moderátorovi a začnou spolu rozebírat, proč lidé věří dezinformacím. Během rozhovoru si zpravidla vyberou nějakou řádnou ptákovinu – jako třeba teorii ploché země nebo pedofily ve Washingtonu, usmívají se nad nevědomostí lidí, cupují to na kusy… .

A pak se vždycky doberou ke stejnému výsledku, jenom ho různě okecávají. Já to teď řeknu na plnou hubu.  Vždycky dojdou k tomu, že průměrný český človíček věří dezinformacím, protože je prostě debil. Vždycky se doberou k tomu, že jde o lidi nevzdělané, čtoucí bulvár a sledující porno, lidi, kteří se nevyznají v dnešním mladém krásném a chytrém světě, kteří nemají žádný rozhled, neznají jazyky, nikde nebyli, prostě jsou to blbci, imbecilové, burani, pitomci. A na tom zůstanou. Pitomec je prostě pitomec, není třeba chápat jaké pochody se mu dějí v mozku, s blbcem není důvod se párat, nemá smysl mu nic vysvětlovat, maximálně je třeba vymyslet, jak kreténa nepustit k volbám, protože kazí ten náš skvělý a růžový náhled na svět. 

Dement prostě nemyslí a proto věří všem těm hoaxům, řetězovým mailům a vlastně věří těm vykřičníkům za větami, věří těm umně poskládaným slovům, které někde píší ruští propagandisté. Já to musím vědět, jsem autorem několika řetězových mailů – někdo (v Kremlu samozřejmě) vzal moje články z Kydů, zkopíroval je do mailu a rozeslal debilním důchodcům, kteří si to tak dlouho přeposílali, až se mi to vrátilo. 

Já tedy jsem jen Vidlák a fakt nemám ten rozhled, vysokou školu ani tituly, ale přesto bych si troufal tvrdit, že hned tím základním postulátem média s chutí lžou. 

Otázka by totiž měla znít jinak. Nejde vůbec o to, proč lidi věří dezinfromacím, ale správná otázka redaktora, kterého zajímá pravda, by měla znít: Jak je možné, že lidi nevěří médiím. A především nevěří České televizi, Seznamu, Novinkám, Mladé frontě, Bakalonovinám, Reflexu ani Respektu. Jak je možné, že ani slušný rozpočet, ani dobře placení reportéři, ani kvalitní technika, korektury pravopisu, hezká hlasatelka… nic z toho nestačí, aby lidi těmto médiím věřili?

Oni totiž lidi většině dezinformací fakt nevěří. Mluví o nich, rozebírají je, šíří je, ale ve skutečnosti jim nevěří. Kdyby jim věřili, museli bychom tu mít masovou migraci směrem ven – nejlépe do Ruska.  To samé platí teď o celém koronaviru. Kdyby lidi skutečně věřili tomu, že covid neexistuje, že jsme jen určeni k likvidaci pomocí vakcín a testování, kdyby skutečně věřili tomu očipování, tak by dávno prodávali nemovitosti a stěhovali se někam, kde to takhle není. Třeba do Běloruska. Ale místo toho se jen kecá… Jak na nás koronavirus sypou z letadel, jak budeme nadosmrti zavření, jak nás fašistický stát připravuje o svobodu… ale nikoho ani nenapadne s tím něco fakt dělat. Před Druhou světovou válkou utíkali vojáci přes Polsko pryč, leckteří židé prodali včas majetek a zdrhli jak to jen šlo, Winton vyvážel děti… Teď nevidím ani náznak něčeho podobného i když to i ve zdejší diskusi chvílemi zní, jako by Hitler právě dělal Protektorát.  Proto bych si vidlácky myslel, že lidi tyto možnosti rozebírají, zkoumají, ale ve skutečnosti jim ani zdaleka nevěří. 

Porovnejte to s jinou “dezinformací”, které lidi skutečně uvěřili – Isoprinosin a Ivermektin. Skoro každý to má doma i když se to tu nedá koupit. Včetně mě. Takhle vypadá, když se něčemu věří. Když se věří, tak se podle toho i koná. Když se nekoná, tak se nevěří. Připouští se ta možnost, rozebírá se to, hledá se, jestli na tom něco nemůže být… ale od toho je k věření a konání ještě hodně daleko.  

Ve skutečnosti je to totiž tak, že lidí tyto fejk ňůs připouští jako jednu z variant. Což je zcela logický postup, jen novinářští analfabeti nedokážou pochopit ten rozdíl. . Jestliže někdo nevěří České televizi, tak prostě hledá. A při hledání je třeba se koukat i tam, kde třeba nic není. Jestliže je Česká televize nedůvěryhodná, je třeba se rozhlížet.  A při rozhlížení se nakukuje i tam, kam už se někdo koukal. Objevuje se objevené, přetřásá se přetřesené a opětovně se zkoumá to, co bylo už dávno zamítnuto.  Objevují se znovu myšlenky, které už byly zahozeny a mluví se i o tom, co by Míru Karase ani nenapadlo. Proto si Míra myslí, že lidi věří dezinformacím a jsou blbí. Nechápe, že lidi především nevěří jemu. 

A proč jsou naše velká sluníčková média nedůvěryhodná? Protože už tolikrát okatě lhala, že teď jim nikdo nevěří ani když náhodou říkají pravdu. Od války v Gruzii, přes Majdan k Sýrii až podnes, pořád si tam ohýbali realitu a dělali to tak okatě, že to lidi prostě začalo štvát. Ano, průměrný český človíček nemá vysokou školu, aby dokázal vzletně argumentovat, jak lhali o válce na Donbase, ale každý viděl, jak ruská média mluvila o Debalcevu, kde Ukrajinská armáda pohořela jak papír, ale pravdomluvná ČT, tvrdila ještě dlouho opak. 

Já si třeba osobně pamatuju reportéra BBC Shauna Walkera, kterak popisoval i s kamerou, že stojí na rusko ukrajinské hranici a ukazoval video, jak kolem něj projíždí ruská kolona vojenské techniky a emotivně mluvil, jak byl právě svědkem, že Rusko posílá na Ukrajinu tanky. Pak se ukázalo, že chlapec stál třicet kilometrů v ruském vnitrozemí. Když tohle uvidíte na vlastní oči, tak se vám do nějaké důvěry moc nechce. 

Mojí další osobní zkušeností je Bohumír Rada – původní majitel Agro Jevišovice, kterému jsem věnoval ve svých článcích dost prostoru. Poslouchal jsem v televizi, jak tam roní krokodýlí slzy, jak mi Andrejko ukradl firmu, jak mu spálil úrodu a jak skvělým hospodářem byl. Přitom dodnes po něm uklízím jeho bordel. Taková zkušenost je nad zlato. Když mi v televizi lžou o Radovi, mohou mi lhát i o jiných věcech. 

Všichni jsme viděli ty velké příběhy o migrační krizi, o uprchlících, jak jsou nadprůměrně vzdělaní, jak jsou mírumilovní, jak by mouše neublížili, jak jsou to především ženy a děti… a pak přišel silvestr v Kolíně nad Rýnem, přišly reportáže o muslimském kuplířském gangu v Anglii, přišly reportáže o Syřanovi se dvěma manželkami a hodně dětmi, který nemůže pracovat, protože trpí steskem. 

Pamatuju si, jak mluvili o tom, že žádné no go zóny nejsou a dneska máme reportáže o tom, jak se v Malmo nedá leckde vůbec existovat a brusleský Molenbeck je také dost nebezpečné místo. 

Těch příkladů je mnohem víc… ale i tohle samo o sobě bez problémů stačí na ztrátu důvěryhodnosti. Česká televize se tím dostala na stejnou úroveň jako ty fejk ňůs média. A tak je propírána úplně stejně jako všechno ostatní.

A myslím, že to jim tam na Kavčích horách vadí nejvíc. Je neštve, že nejsou důvěryhodní. Mají za úkol dělat propagandu pro tu správnou stranu, dostali za to dobře zaplaceno a peníze nesmrdí. Ale strašně je sákne, že v očích veřejnosti jsou ve stejném pytli jako Aeronet.  Že mezi nimi a Vidlákovými kydy není z hlediska běžného človíčka žádný rozdíl.  Lokajem pohrdají ti nahoře i ti dole, oni si mysleli, že budou vážení, že se jim bude tleskat… a místo toho jsou posuzováni jako jakýkoliv obskurní plátek. Ne, jsou na tom hůř, protože si o sobě moc myslí. 

Většina alternativních médií tak nějak počítá s tím, že budou propíráni. Tak nějak vědí, že nemají žádný bianko šek na důvěru, že si ji budou muset nejprve vybojovat, budou muset ukázat, že věci rozumí a nebo se budou muset pokorně omluvit, že se spletli. Vědí, že nemají velký dosah, nemají k dispozici žádné technické prostředky, jen trochu postřehu a to ještě ne vždy. 

Pro reportéry v České televizi je samozřejmě mnohem jednodušší dojít k tomu, že lidi jsou blbí a proto věří blbinám. Kdyby třeba jen na minutku připustili, že lidi především nevěří jim a až pak věří něčemu jinému, museli by se začít ptát, jestli náhodou nedělají něco špatně. A to by mohli uhodit hřebíček na hlavičku a to by spustilo řetězec průserů, které nikdo na Kavkách nemá zapotřebí. Proto budou raději propírat horem dolem, jak lidi věří naprostým hovadinám, než aby jen připustili stín toho, že na začátku je nedůvěra k nim samotným a je to nedůvěra stále se prohlubující.  Od toho se pak odvíjí všechno další, co se na mediální scéně děje. 

Takže ještě jednou, aby to pochopil i Václav Moravec a náš Scallop … lidi především NEVĚŘÍ České televizi. Nevěří jí tak hluboce, že má smůlu i když mluví pravdu.  A protože jí nevěří, tak hledají něco jiného. To je celé.  

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 678 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,49 out of 5)
Loading...
politicon.cz
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)