zeleniekologie
24.10.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Jedem zkratkou, pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta…

Sdílejte článek:

JINDŘICH ČENĚK

CENEKZnáte? Jistěže ano. Potkáváme se s tím každý den, v běžném životě i politice.

Bedlivě sleduji hysterické výkřiky ekologických aktivistů i plamenně hovořící proevropské nazelenalé politiky. A shledávám cosi společného – pokus přikrmit se z nabízeného koláče. A v duchu již zmíněné filmové hlášky musím konstatovat jen to, že ani u jedné ze skupin nenacházím snahu vymyslet rozumné řešení. Takové řešení, které je proveditelné nejen ekologicky, ale také ekonomicky bez zničujících následků v budoucnosti. Vidím jen snahu mít všechno hned, bez ohledu na to, jak je jimi nabízené řešení krkolomné, silové a jak bude pro koho bolestivé. Jde jim jen o to, nepřijít zkrátka.

Je úplně jedno, zda jsou to skuteční aktivisté, nebo páteční záškoláci, jimž pravidelná absence zřejmě poškodila schopnost zdravého úsudku, či banda magorů, kteří se zřejmě domnívají, že blokádou silnic a bráněním ostatním v cestě do práce (která by jim samým rozhodně prospěla) spasí svět. Jsou to však i “ekologové” prospěcháři, kteří všem budou vnucovat snižování uhlíkové stopy civilizace směrem, který povede k jejich obohacení, ať to společnost stojí, co to stojí.

Nedávno jsem měl možnost zhlédnou pořad Máte slovo – Demonstrace za ochranu klimatu. A jakkoliv tento pořad není takovým, který by mě k televizoru přitáhl, kvůli přítomnosti Václava Klause mladšího jsem udělal výjimku. S názory pana Klause se nejen v otázce „klimahysterie“ ztotožňuji a lákadlem byla i přítomnost jistého TOP europoslance či aktivistky – rebelky proti vyhynutí. Účast čtyřdenního studentíka v obecenstvu mě navíc utvrdila v tom, že o zajímavé názory nebude nouze. Nemýlil jsem se.

Pan europoslanec v ležérním postoji za pultíkem s rukou v kapse si dával velký pozor, aby neřekl nic konkrétního. Prázdné věty vyplnily čas jeho projevu ve snaze zalichotit všem, kteří v předešlém půlroce zjistili, jak moc je potřeba chránit naši planetu. „Bioženka“, rebelka proti vyhynutí, se pyšnila jasným názorem, co vše je třeba lidem v zájmu ekologie zakázat. Pak na záludnou otázku, jaké tedy vidí řešení, bez mrknutí oka klidně řekla, že aktivisté tu nejsou od toho, aby hledali řešení, proto tu máme politiky. Názory brýlatého studentíka byly, vzhledem k jeho věku, jen čistě teoretické, zabýval se náhradou fosilního průmyslu (?), snažil se rozkrýt spiknutí kolem pěti set vědců a závěrem potvrdil, že i jemu, stejně jako jeho švédskému vzoru, bylo naší generací sebráno dětství. Skoro se slzou v oku prohlásil, že místo toho, aby se mohl učit do školy, musí sedět ve studiu. Nic nepomohly argumenty pana Klause, že naše generace má, oproti dnešním mladým teoretikům, ekologické chování vžité, třeba nošením oblečení po starším sourozenci, vracením láhví od mléka a chozením pěšky do zaměstnání i za večerní zábavou. Ekologisté stále hýkali radostí nad tím, jak nám Německo ukazuje směr, a to plánem na snížení teploty o 0,0000013 °C a současným utracením 54 miliard Eur.

Určitě nezpochybňuji já a asi ani Václav Klaus potřebu hledat nové zdroje energie, snažit se chránit zeleň a přírodu jako takovou. Dělejme to ale s rozumem. Pokud nyní silově, vyššími daněmi, prosadíme elektromobily, tak musíme přemýšlet nad tím, kde vezmeme energii, která je bude pohánět. Německo by nemělo být vzorem, protože již dnes po prosazených zelených zákonů jsou nuceni nakupovat elektrickou „neekologickou“ energii od nás. Pokud nebudeme získávat energii z jádra ani my, bude za chvíli chybět i ekologickému Německu. Je hloupé si myslet, že když ekologisté zablokují silnici ve městě, dělají blaho pro klima. Oni tím blokují i hromadnou dopravu, která je ekologická právě díky masovosti přepravy. Příkladů, které bych takto mohl, uvádět jsou spousty a jejich výčet by zabral na hodiny psaní. Není to však potřeba. Kdo chce naslouchat, naslouchá. Kdo se chce pouze rychle zviditelnit, tak tomu stačí prohlásit bez jakýchkoliv hmatatelných podkladů, že za dvanáct let asi vyhyneme.
Lidi neblbněte a braňte normální svět, nedovolte teoretikům ho zlikvidovat pomocí zeleného teroru. Jeďme normální cestou bez jakýchkoliv zkratek a rozvoj společnosti nechejme na přirozeném pokroku a našich ekonomických možnostech.

Touto cestou se nyní vydává, pod vedením Václava Klause mladšího i Trikolóra. Pokud ví, že něco není v pořádku, navrhuje svá vlastní řešení. Řešení vypracovaná rozumem a vzděláním. V jednotlivých odvětvích podepřená i svými odbornými gestory s maximální odpovědností k našim občanům a nepodléhajícím diktátům Evropské unie.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 147 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
4 komentářů