detirouska
4.6.2021
Kategorie: Společnost

Je zločin dusit děti v rouškách jen proto, že někdo potřebuje doprodat zásoby

Sdílejte článek:

ZUZANA MAJEROVÁ ZAHRADNÍKOVÁ

Je nejvyšší čas přestat šaškovat s testováním a rouškami, natož respirátory. O tom je přesvědčena předsedkyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková, podle které si vyvolení udělali z covidu skvělý kšeft, proto potřebuji pandemii prodlužovat co nejdéle. „Je to neuvěřitelné, co si současní mocipáni dovolili. Tyhle tendence zavést, tu covidovou diktaturu je potřeba zarazit dřív, než bude pozdě. ,“ ohlíží se za aktuálními soudními verdikty v rozhovoru předsedkyně Trikolóry Majerová.
 

MAJEROVAOd pondělí vláda zásadním způsobem rozvolnila protiepidemická opatření. Pochválila byste ji za tento krok?

Nepochválila. Žádná epidemie, natož pandemie už tu dávno není. Udržovat zemi v pandemické pohotovosti, když je nemocný zlomek promile obyvatelstva, je nehoráznost. To rozvolnění mělo přijít už dávno a stále je nedostatečné. Je to poprvé v lidské historii, kdy místo nemocných takhle masově a navíc dlouhodobě separujeme a omezujeme zdravé.

Někteří epidemiologové namítají, že vláda opět postupuje příliš rychle. Je podle vás s ohledem na vývoj epidemie tato opatrnost na místě?

Opak je pravdou. Vláda postupuje pomalu. Napřed si vytvořila nejrůznější semafory a PSY, prý proto, aby se lidé ve všech těch opatřeních, co se smí a co se nesmí a odkdy ne a odkdy ano, lépe orientovali, aby se pak jimi sama vůbec neřídila. Vyvolená skupinka odborníků, zcela jednostranných, si z covidu udělal skvělý kšeft, a protože jim to vyhovuje, vybraným jedincům se totiž peníze jen sypou, nejraději by pandemickou pohotovost udržovala do nekonečna.

Staronový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch tento krok v pátek vysvětloval tím, že vláda musela reagovat na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který de facto vládě zakázal kompletně zavírat provozovny. O čem to podle vás svědčí?

To je další aspekt vládní politiky. Naprosté pohrdání zákony. Kdo jiný má na prvním místě dodržovat zákony, když ne sama vláda? Je to neuvěřitelné, co si současní mocipáni dovolili. Tyhle tendence zavést, tu covidovou diktaturu je potřeba zarazit dřív, než bude pozdě.

Pokud se potvrdí, že pandemický zákon vládu nikdy neopravňoval k tomu, aby kompletně uzavírala obchody a služby, dojde zřejmě na soudní spory, ve kterých se podnikatelé budou domáhat náhrady škod. Kdo by podle vás měl za to nést zodpovědnost?

Ano, to opravdu hrozí. A kdo by za to měl nést zodpovědnost? Jednoduchá odpověď. Ten, kdo to způsobil. A pokud je mi známo, v případě ministrů je to jinak než u obyčejných zaměstnanců. Ti za škodu jimi způsobenou nesou zodpovědnost do čtyř a půl násobku svého platu. U ministrů tohle omezení neplatí. Však také právní expert Trikolóry pan docent Koudelka podal příslušné žaloby, se kterými uspěl.

Pandemický zákon měl být cestou, jak bojovat s epidemií mimo stále prodlužovaný nouzový stav. Trikolóra byla jednou z mála, která však pro něj nikdy nehlasovala. Došlo tedy podle vás na vaše slova? Splnil nebo nesplnil pandemický zákon svou roli?

Pro milovníky covidové diktatury je pandemický zákon splněný sen. Je to takový pokračující nouzová stav, který se jen jinak jmenuje. Pro nás ostatní, co jsme si zachovali zbytky zdravého rozumu, je to totalitní zákon, který nikdy neměl být přijat.

Ve Sněmovně se v těchto dnech však objevil další legislativní návrh, kterým se vláda snaží změnit zákon o ochraně veřejného zdraví a zlegalizovat tak možnost i do budoucna vyžadovat v některých provozovnách předložení dokladu o bezinfekčnosti. Co si o tomto návrhu myslíte?

Ten legislativní návrh je zločin. Je neuvěřitelná drzost, že ministr Arenberger se něco tak obludného odvážil stvořit. Je nezbytné to zastavit hned zkraje.

Se začínající turistickou sezónou je stále čím dál žhavější téma tzv. evropský covid pas, který má usnadnit bezpečné cestování po Evropě především v souvislosti s letními dovolenými. Vy jej opakovaně odmítáte. Co vám vadí? A když ne covid pas, tak jak rozhýbat letní turistickou sezonu?

Trikolóra nebojuje proti očkování, jen se jasně a otevřeně stavíme za jeho dobrovolnost. A jestliže požadujeme jeho dobrovolnost, pak automaticky také musíme být proti jakýmkoli opatřením, která vytvářejí dvě odlišné skupiny lidí. Jedny, kteří něco mohou, a druhé, kteří to nesměji. A to jen proto, že nemají jakýsi papír, jakýsi certifikát, v tomto případě covid pas. Covid pas se možná někomu jeví, jako docela praktická záležitost, ale ve skutečnosti je to rázné nakročení do covidové totality. Vlastně mě ani nepřekvapuje, že Evropská unie kráčí tímto směrem. Tomu společenství už není pomoci.

Zdá se, že stejně jako v minulém roce, i letos zažíváme rychlé rozvolnění. Nicméně vloni přišel po letních prázdninách prudký nárůst počtu nakažených. Neobáváte se, že na podzim nás opět čeká další lockdown a zavírání škol?

Neobávám. Jsme v úplně jiné situaci než loni. Podstatná část populace už covid prodělala, další část už je naočkovaná. Jinými slovy – jsme promoření, proočkovaní, tedy jako společnost daleko více imunní. Je nejvyšší přestat šaškovat s testováním a rouškami, natož respirátory. Je zločin dusit děti v rouškách děti jen proto, že někdo potřebuje doprodat zásoby, které nakoupil. Opakuji, žádná epidemie už tu dávno není.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 195 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)