13.8.2014
Kategorie: Společnost

Je válka v Evropě nevyhnutelná?

Sdílejte článek:

OD: IVO VAŠÍČEK 13|08|2014

Politici EU schválili sankce proti Rusku. Sankce požadují zastavení údajné ruské dodávky zbraní Východoukrajinským povstalcům. Pokud by však byly problémem ruské dodávky zbraní, stačilo by kontrolovat hranice mezi Ukrajinou a Ruskem.

 

 

S leteckou kontrolou hranic Rusko souhlasilo už v březnu, k poslání pozorovatelů OBSE na kontrolu hranic vyzývají už déle než měsíc. Ukrajinci tvrdí, že mají hranice pod kontrolou. Většina oficiálních prohlášení Ukrajinců se však téměř vždy ukáže jako čistý výmysl, včetně tohoto. Česká veřejnoprávní a komerční média tuto propagandu stále šíří.

 

V České televizi opakovaně prohlašují, že Rusko dodává povstalcům zbraně a ukazují u toho záběry, jejichž lživost byla již dávno jednoznačně prokázána (např. vozidlo s raketami jedoucí na území ovládaném ukrajinskými silami je vydáváno za ruské). Realitou je, že zatím nikdo nikde nepředložil žádný důkaz o ruských dodávkách zbraní povstalcům. Jediným „argumentem“ jsou prohlášení Kerryho, Jaceňuka či Porošenka, tedy lidí, kteří zcela prokazatelně už několikrát lhali. Navíc při dnešní technice by pořízení důkazů nemělo být problém, tedy pokud se ta aktivita skutečně odehrává. V reálu totiž žádné dodávky zbraní povstalcům nejsou potřeba, mají jich víc, než jsou schopni obsluhovat (lidé se do boje moc nehrnou).

 

Proč se tohle vše děje? Co vlastně ti „naši politici“ po Rusku chtějí?

 

Domnívám se, že po Rusku nechtějí nic. Myslím si totiž, že hlavním cílem sankcí je stupňování napětí a příprava na válečný konflikt. Netuším, zda vládnoucí elity jednají „z blbosti“ a rozhodují se na základě masivní a lživé US propagandy nebo nás do konfliktu ženou vědomě. Samozřejmě jsou tu i politici, kteří hájí své vlastní zájmy a zájmy svých mocenských skupin (např. Schwarzenbergovo přeřeknutí o hlasování v trilaterální komisi o napadení Srbska).

 

USA si postupně vytvořily dolarový systém, který jim umožňuje parazitovat na ostatních zemích. Svůj více než půlbilionový roční obchodní deficit nepřímo financují prostřednictvím kvantitativního uvolňování. Podmínkou přerozdělování zdrojů ve prospěch USA je nutné udržet míru obchodování v USD. Obchodování v Eurech, Juanech a dalších měnách systém značně narušuje a může USD značně nahradit. V takovém případě však dojde ke znehodnocení USD a příslušných investic. Pro většinu mocných tohoto světa je pád USD hrůznou katastrofou. Pro běžné Američany by to však bylo „vysvobození“, protože by ožil pracovní trh – Američané už by se museli sami uživit. Znamenalo by to možná dočasnou ztrátu pohodlí a hlavně rozhodují ti, kteří mají co ztratit. Pro ně jsou války prostředkem k udržování systému, který jim produkuje zisky.

 

Evropská unie se se svou produkcí a globalizací EURa stala pro USA velice nepříjemnou konkurencí. Mnohým zemím začalo docházet, že by se mohli bez USA obejít, že jejich USD vůbec nepotřebují. Snahy o nedolarové obchodování USA vždy důsledně eliminují, a používají k tomu zpravodajské služby a armádu. Nyní je na řadě Evropa.

 

 

Snahy o vyvolání otevřeného vojenského konfliktu s Evropou nerealizují USA jen na Ukrajině. Americká vojenská podpora syrských povstalců umožnila vznik islámského státu (ISIL). Možná stojí za to připomenout, že nám tu už dříve takto vybudovali Taliban.

 

Vzhledem ke zvolení Erdogana tureckým prezidentem může být další vývoj ISIL celkem dramatický. V neděli zvolený Erdogan syrské povstalce podporuje, takže se Evropa může stát přímým sousedem Islámského státu (možná i jeho součástí). Ještě připomenu, že USA pokračují ve vyzbrojování protivládních povstalců a nedávno podepsaly USA kontrakt za 11miliard USD na dodávky zbraní do Kataru, kde jsou výcvikové základny ISIL.

 

Nenávist muslimů vůči nám byla úspěšně budována, dnes se snaží tuto nenávist vyvolat i u Rusů. Z pohledu Rusů jsme totiž bezohledným a nedůvěryhodným agresorem – vyvolali jsme nepokoje a násilný převrat na Ukrajině, podporujeme nacisty, kteří vraždí civilní obyvatelstvo, lživě obviňujeme Rusko, urážíme zvolené ruské představitele, dáváme sankce poškozující Rusko,…teď už stačí nějaké naše zabíjení v Rusku (obávám se, že je nyní v plánu) zdůvodněné třeba jako prevence a začnou se skutečně bránit a nejspíš nás taky začnou zabíjet.

 

Mám obavy, že jsme jen dalším subjektem ohrožujícím blahobyt USA. Proto musíme být „napraveni“. Vládnoucím elitám to buď nedochází, nebo hájí cizí zájmy. Cizí zájmy hájí v každém případě, pokud chceme přežít, musíme jim v rozpoutání války zabránit.

 

ZDROJ: Ivo Vašíček

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 75 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 3,29 out of 5)
Loading...