zavreno
5.1.2021
Kategorie: Ekonomika

Je uzavření obchodů záměrem experimentu?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝSoučástí covidhysterie se stalo omezování sociálních kontaktů mezi lidmi. Jako důvod je uváděn přenos viru. Je však toto skutečný důvod? Zatím se ukazuje, že pokud by uváděná čísla o nakažených, infekčních a nemocných byla skutečně pravdivá, pak roušky a izolace lidí nejsou nijak zvlášť účinným nástrojem pro potlačení covidu-19. Již jsme psali o brněnské poště u nádraží, kde nebyl za celý den zachycen ani jeden jediný vir. Také o nespolehlivosti testů. Skutečně věřit údajům přenášeným nám mainstreamem nelze, byť je pravděpodobné, že zdrojem je pro ně Ministerstvo zdravotnictví. Tedy nedůvěryhodní lidé, jakými jsou ministr Blatný a s ním i Roman Prymula. Poslední zajímavou informací je, že ostravské krematorium nestíhá, ale to už tu jednou bylo, dokonce s mrazákem umístěným venku. Realita však byla úplně jiná.

Bill Gates prohlásil, že je třeba vše směřovat k absolutní kontrole lidí. K tomu má vést, tedy mimo jiné, zatracení hotových peněz. Zároveň hned včera po ránu jakýsi odborník v televizi prohlásil, že covid urychlil přechod lidí od kamenných prodejen k e-shopům. Zákazníci si tak mohou údajně v klidu objednat své zboží, aniž by se museli někam trmácet. Zároveň vyzdvihnul přechod filmových nadšenců od kin k nákupu filmů přes služby, jakými jsou Voyo, Netfix a další. Dobrou zprávou pak dle něj je, že de facto už nepotřebujeme kina. Podobně začalo fungovat stravování, prosperují rozvážkové služby. A přidáme li Home Office, tedy práci z domova, v podstatě by lidé nemuseli ani opouštět domov. Sportovat mohou přes x-box, začíná fungovat e-sport. Otázkou zůstává, zda li je dotyčný samotář, idiot nebo manipulátor. Pravdou však je, že se rapidně snížil oběh hotových peněz a digitalizace obchodů a plateb tak naplňuje představy miliardáře Gatese.

Sociální život lidí se v uplynulém roku dost smrsknul. Nelze se potkávat v zaměstnání, navštěvovat kulturní akce, restaurace, prostě jen tak poklábosit u piva. Sport byl téměř vyhlazen, což platí jak pro hráče, tak i pro diváky. Dveře Vašich oblíbených kaváren, krámků, galerií zůstávají zamknuté. Nesmíte postát před stánkem s kelímkem obsahujícím 2 deci svařovaného vína. Děti nechodí většinou do škol, kroužků, nejedou s rodiči na lyže. Neubytujete se v hotelu. Místo toho plno lidí sedí u počítačů a komunikuje buď pře ně, nebo používají mobilní telefony. Jak víme, tento způsob komunikace je v nynější době naprosto jednoduše kontrolovatelný. A naopak, uzavírání obyvatel doma jim znemožňuje setkávat se, hovořit o problémech projevovat souhlas či se naopak postavit zvůli politiků. Izolace velké části občanů tak má dopad na psychiku. A to se nebavíme o seniorech, kteří žijí v domovech a ústavech, přičemž jim je odpírána možnost návštěv těch nejbližších. Zdá se tedy, že experiment s covidem má mnohem hlubší smysl a význam. Má změnit chování společnosti.

Je zajímavé, že k uzávěrám a snaze zabránit vzájemnému styku dochází především v Evropě a v USA, Austrálii a na Novém Zélandu. Většina ostatních oblastí se s koronavirem vypořádala bez složitých a ekonomicky nesmyslně drahých opatření, aniž by dotyčné země zaznamenaly třeba i jen zlomek tragických čísel předkládaných nám médii a politiky. Je tedy třeba se ptát. Nebyla likvidace řady provozoven, obchodů a sportovních aktivit, kulturních akcí a v podstatě i školního vyučování záměrem? Proč se většina evropských zemí a velké části USA a Kanady, Austrálie shodovaly v intenzitě a zaměření opatření? Plánuje se vůbec návrat k normálu, byť ovlivněnému krachem mnoha firem i jednotlivců, nebo jde o to lidi odnaučit se srocovat, mluvit spolu, scházet se a prožívat spolu mnohé? Není tím hlavním důvodem tohoto pokusu na lidech ekonomicky zničit střední třídu, izolovat obyvatele od sebe a zároveň je zlomit k zavrhnutí hotovosti?

Jisté je, že covid se stal experimentem na lidstvu. Jsme se součástí obsahu velké zkumavky, do které byl přidán jed. Jeho úkolem je rozložit vše dosud nám známé, otrávit atmosféru, popudit lidi proti sobě, nastolit dobu spojenou s totální kontrolou. A velká část spoluobčanů řeší, nechat li se testovat, očkovat, schovávat se do roušek. Tito lidé vzdali boj o vše, co měli dosud rádi. Ne, není úkolem se vrátit zpět do doby předkovidové. Gates a spol se rozhodli změnit vše. A někteří mu ještě tleskají a cokoliv proto němu řečené považují za konspiraci.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 555,00 Kč
Vybráno 13.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 746 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
politicon.cz
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.