danepenize
14.10.2021
Kategorie: Ekonomika

Je to vše záměr

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝVše nyní se dějící má svůj důvod. Ten je natolik šílený, že jej musel vymyslet buď naprostý blázen nebo nemocný člověk, případně emociálně vyčpělý obdivovatel nacistické ideologie. Celý soubor událostí a předem naplánovaných dějů nás vedoucí k dosažení vytyčeného cíle, který bude znamenat degradaci prostého lidství, je naplánován precizně a uskutečňován s mnohem větší rychlostí, než jsme si my dokázali připustit a plánovači představit. Urychlení pomohlo spuštění covidohysterie, na kterém se podepsala média a s nimi samozřejmě zkorumpovaní politici. Skuteční tvůrci však zůstávají skryti, byť část z nich se pravidelně schází v Davosu. Jejich hnízdo hostící Světové ekonomické fórum stvořené ultrazmetkem Klausem Schwabem v době akce připomíná nedobytnou pevnost, ve které se není možné přiblížit k účastníkům na méně než na 5 km. Proč tomu tak je? No protože na tuto vzdálenost ani sebelepší snajpr člověka zasáhnout nedokáže. Takový strach sami o sebe mají.

Už na počátku doby covidové někteří ,,prognostici“ předpovídali, aniž by k tomu byla známa relevantní data, některé problémy, které zažíváme nyní. Je třeba předeslat, že ne vše je covid, řadu komplikací přináší urychlené spuštění Green Dealu. Zde je první indicie toho, že dostat Evropu na úplné dno je záměr. V době, kdy údajná pandemie drtí svět, Evropská unie startuje boj s vymyšleným oteplováním planety a viníkem CO2. Nyní by mohlo následovat dlouhé polemizování o tom, že jde o naprosto scestnou ideologii, a nikoliv o skutečný reálný stav naší planety. Ne, že by nedostávala zabrat, ale větším problémem, než oteplování jsou odpadky. Ale i s tím se dá pracovat, zamyslíme li se nad zbytečnou nadvýrobou. Ostatně množství lodí zaparkovaných před americkými a výjimečně občas i před nějakým evropským přístavem o tom jasně hovoří. Navíc většina z nich pluje z Číny, která se stává světovou manufakturou vyrábějící cokoliv. A drtí vše, na co si vzpomene. Jak na to doplácí neustále vzývaná ekologie, o tom není třeba hovořit. O emisích, které vypouští obrovské nákladní lodě, si mohou všechny diesely světa nechat zdát. To i včetně těch v nákladních vozidlech a lokomotivách.

Když už jsme u toho, tak nejpotřebnější komoditou současnosti je elektřina. Inteligentní politici v EU však dělají vše proto, aby jí byl nedostatek, byla drahá, a navíc ještě zavíráním jaderných elektráren vytváří prostor pro naplno jedoucí uhelné. Přestože je chtějí třeba v Německu za rok také zavřít. Stačí pár týdnů stávkujícího počasí a celé Německo se svou zelenou ideologií padá ústy do bahna, nebo li hubou na zem. A s sebou stahuje i další státy EU. Elektrickou energii vyrábí také v plynových elektrárnách, jenže jako na potvoru nikdo přes to úžasně teplé léto nestihnul doplnit zásobníky. Ono je to těžké, když Rusové přes Ukrajinu žádný plyn posílat nechtějí, protože tím by podporovali protiruský režim ve své bývalé svazové republice, Nord Stream II zase leží v žaludku americkým obchodníkům, kteří by rádi prodávali svůj (opět nikoho nezajímají emise tankerů), k tomu ještě EU dělá vše proto, aby Rusy naštvala. V tom, jak to udělat, ukázala zbytku Evropy naše vláda svým geniálním tahem s Vrběticemi a následným vystěhováním diplomatů. Takže kde vezmeme plyn my, to je ve hvězdách. A když bylo Rusko vyřazeno z tendru na dostavbu Dukovan, pak bude možná nejvyšší čas začít shánět dříví. To ekomagorům také vadí, ale zmrznout kvůli nim nemíníme.

Vše výše uvedené znamená roztočení inflační spirály. I když by tomu tak nemuselo být. Růst cen je často umělý. Stavebniny nakupují cihly stále stejně, pily dřevo také, ani nárůst pohonných hmot by nebyl tak razantní, kdyby k tomu navyšování nedocházelo záměrně a občas i s pomocí pohrůžek. O případu jedné pily, kdy majitelům bylo pohrozeno požárem, pokud o 100% nezvednou ceny, už jsme v redakci slyšeli. Můžeme pokračovat. Čipů do aut je na trhu dostatek, stojící Škodovka je záměr a návrh financování platů zaměstnanců státem snad i trestným činem. Zisky této značky vyvedené do Německa byly obrovské, teď mateřský Volkswagen spekuluje a naši politici skáčou opět na špek. Dalším krokem proti logice je údajný nedostatek AD blue do moderních dieselových motorů. Může za něj nedostatek plynu, který údajně brání výrobě tohoto doplňku paliva. Nečekaně největším výrobcem v Evropě je Duslo Šala patřící Agrofertu. Cena močoviny tak roste a kdyby nebyla na trhu vůbec, zastavilo by se plno osobních a nákladních vozidel. A už jsme u toho, kdy starší vozový park bude žádanější.

Na řadu přichází zdražování potravin, služeb, autodílů (což je naprosto nelogické, když si uvědomíme, že k těm ani čipy nejsou třeba a každý výrobce bude rád, když tyto součástky bude prodávat). Nakonec se dozvídáme, že všeho bude málo, protože lodě míří do USA. Připomeňme si tažení Evropské komise proti chovům zvířat, kvóty na pěstování některých plodin, zrušené cukrovary a nadržování nadnárodním obchodním řetězcům, která nás dělají závislými na nekvalitních a nesmírně drahých dovážených potravinách. Pak tu máme vysoké daně, předražené bydlení, vyšší úrokovou sazbu, a nakonec opět hrozící lockdowny zdůvodněné vysokými čísly nakažených (bože, to už je opravdu trapné, nicméně ještě více to, kolik lidí na to slyší). Turbulentní období je teprve na začátku, ale už teď je jasné, že jej ukončí buď vysoká míra násilí vzešlého z davu a dopadajícího na hlavy elitářských grázlů, nebo naprostou porobou Evropanů a ukončením zlaté éry našeho krásného světadílu. Nevíme jak Vy, ale my jsme pro tu variantu vzepřít se. Podíváme li se na jednání o naší budoucí vládě, je jasné, že tato generace politiků se postavit EU a jejím loutkovodičům nedokáže. Takže je to jen na nás. Ostatně jsme to už řekli. Vše je plán, jak nás zotročit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 116 times, 5 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (45 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
98 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)