BABISPRUHONICE
9.8.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Je to kampáááň

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Jistě jste všichni zaznamenali Babišovo průhonické točení zmrzliny. “Lízejte, než to zakážou… “. Michprdi předtím namalovali na dlažbu kříže jako připomenutí obětí covidu a média si dala záležet patetickými články, aby poukázala na Babišovu netaktnost, když na takovém “posvátném” místě bude točit zmrzlinu. 

Nakonec to ale pro Andreje byla jen reklama zadarmo. Lidí plno, autogramy, rozdávání knihy, točení zmrzliny… Kříže nikoho nezajímaly, články neměly v diskusi patřičnou odezvu… Lukačevičovi se Šafrem a Rollem se to moc nepovedlo.

… a pak přišli na mítink odpůrci.

Ale nikoliv ti od Pirátů. Ani od ODS. Ani od Milionu chvilek. Ani jiní kafírníci. Žádný ojrohujer.

Přišli proticovidní hoši. Odpůrci opatření, odpůrci roušek a odpůrci očkování. Ti o kterých se u nás v diskusi tvrdilo, že jsou v pohodě. Že příznivci očkování jsou ti militanti, kteří odpůrce očkování budou držet někde v koncentráku. A hele… minimálně o víkendu to v Průhonicích bylo naopak. Přijeli odpůrci očkování, jezdili auty, troubili, rušili mítingy a jeden obzvláště mírumilovný odpůrce očkování premiéra zavajíčkoval.

Událost byla mediálně patřičně pokryta včetně toho jak se premiér “zbaběle” schovává v cukrárně. Došlo na těžkooděnce, několik lidí bylo zatčeno. A v médiích byla brzy rozmáznuta i identita vajíčkáře včetně jeho sympatií k Soukromníkům, což se v této chvíli rovná Trikolóře…

Dovolte mi pár vidláckých poznámek viděných přes televizi, novinky, Fórum a fejsbůk. Opět si nedělám žádný nárok na pravdivost či jednoznačnost. Popisuju to tak, jak jsem to zaznamenal. Je možné, že v diskusi vylezou najevo nové skutečnosti, které mě donutí své tvrzení přehodnotit. Ale teď bych to viděl následovně:

1. Jak vidno premiér má svoje příznivce a nemá jich málo. Andrej si dal záležet, aby se na jeho profilech objevila videjka z plného náměstí. Nevím jestli tam všichni lidi přišli kvůli němu, ale našlapáno tam bylo pěkně. Vzhledem k tomu že Průhonice nejsou Václavák, takže bych tomu plnému náměstí kvůli našemu oligarchovi věřil více než plnému prostoru pod koněm kvůli Mikuláškovi Minářů.

2. Pamatujete na ty fotky Paroubka, kterak po něm stékají ta vajíčka? Tentokrát nic. Žádné fotky, žádné filmečky kterak je Babiš naštvaný, osliznutý a jak jeho obličej vypadá blbě pod žloudky. Celkem blesková akce, ochranka zajišťuje prostor, žádné pěkné úderné snímky se zřejmě nepovedly, Andrejko bleskově zmizel ze scény, žádné nadávky, žádná pomsta. Vyřešili to těžkooděnci a naopak je k dispozici milion videí o tom, že si to ti odpůrci očkování zasloužili. Samozřejmě patřičně sestříhaných, aby to ty antirouškaře a antivaxery ukázalo v tom nejhorším světle, což se povedlo měrou vrchovatou.

3. Až bude někdo v diskusi psát o militantních příznivcích očkování a o mírumilovných odpůrcích očkování, tak už to nebude fungovat, protože v těch Průhonicích to bylo naopak. A já se vidlácky ptám našeho Vlastimila a ostatních, jestli s tímhle souhlasí a jestli si takhle představují boj proti covidovým opatřením? Jestli si myslí, že to pomůže, že to zrovna v našem národě zvedne někomu od Trikolóry nebo od Volného volební preference? Myslíte, že házení vajíček, troubení a rušení je výzva k diskusi? Že se tím něčeho docílí?

Přesně takhle to totiž vypadalo před poslední prezidentskou volbou. Zemanovi příznivci nechali Drahoše dělat si kampaň jak chtěl. Nikdo ho nerušil, nikdo po něm nic neházel, nikdo nemával trenýrkami, nikdo nepískal, nikdo netroubil, nikdo nerušil. Drahošovi příznivci naopak Zemana rušili, troubili, pískali, napadali… a nakonec z toho byla pro Zemana jenom dobrá neplacená reklama a Drahošovi ta militantnost prohrála volby. Protože spousta lidí, co Zemana neměli rádi, mu nakonec dali hlas, protože se zhrozili, co přichází v osobě Postrachu králíkáren.

Teď to bude dost podobné. Hodně lidí, kteří Babiše nemusí, mu dají hlas, protože negativní reklama je také reklama a volby začínají být  o Andrejovi a jenom o Andrejovi. Jesliže se Andrej stane středobodem nejen své propagandy, ale i propagandy všech ostatních, tak mu to prostě nemůže nevyjít.  Jestli to takhle jeho soupeři povedou dál, jsou v háji, protože program hlavně sesadit Babiše aniž by byla alternativa, to nefungovalo ani se starým Ještěrem z Hradu a  nebude to fungovat ani s miliardářským oligarchou.

4. Na Andrejově fejsbůku ani slovo o tom, co se v Průhonicích stalo. Jen poděkování příznivcům. Mára Prchal ví, že fňukání by nezabralo. To se dělá jindy a jinde.

5. Kde jsou ostatní? Kde je Bartoš či Fiala a jejich plná náměstí? Kde mají videjka s mraky lidí, co si jdou pro autogram a nanuky? Místo toho dává Fiala fotky o tom, kterak mluví někde s nějakým nýmandem vinařem, kterého nikdo nezná a předseda ODS moudře přikyvuje něčemu o čem nemá nikdo ani ánung.  Bartoš raději nevylejzá vůbec, protože jakmile něco veřejně řekli, přišli o procento na preferencích.

6. Kam zmizel Šlachta? Jako by měl svůj čas zjara a teď musí ustoupit dát prostor Andrejovi.  Ještě před měsícem bylo Šlachty všude plno, dostával jsem co týden do schránky jeho letáček a teď najednou nic. To mu došly prachy? Nebo mu přišly notičky, že Andreje teď nesmí nic zastínit?

Abych to nějak shrnul… dějí se očekávané věci… Andrej si objíždí republiku, má každou akci perfektně marketingově pokrytou, má lidi co se starají, aby na veřejnost nevyšla žádná ošklivá fotka s vajíčkem na čele.  Je celkem jasné, že do voleb objede všude všechno. Všude bude, všude se zastaví, se všemi promluví, každému dá knížku i s fotkou a autogramem. A při tom bude čelit militantním odpůrcům, proti kterým je ale nachystaný a ti mu zařídí zadarmo takovou reklamu, které by bez nich nedosáhl za žádné peníze na světě. Řekl bych, že se teď modlí, aby podobných chřipečkářů bylo všude dost a aby se to povedlo stejně dobře jako v těch Průhonicích.

Pokud mohu něco doporučit Volnému a ostatním, tak ať si umravní svoje bojůvky… Tihle horliví antikovidní vlastenci jim prohrají volby a naopak to pomůže právě Andrejovi. A to nemluvím o tom, jak začínají probleskovat zprávy od statistika Duška a dalších, že jsme na prahu kolektivní imunity… Bude konec září a Andrej bude vyhlašovat sejmutí okovů. V příštích šesti týdench budou antivaxeři obviňovat Andreje z koncentráku, házet vajíčka, pískat, bučet, dělat bordel a nakonec jim Babiš vypálí rybník poděkováním těm co se nechali naočkovat a ukončením opatření. Co to udělá s jeho a jejich preferencemi, to snad nemusím zdůrazňovat.

Byl to jen start kampaně. Jen start… ale dost předjímá výsledek.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 951 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 3,14 out of 5)
Loading...
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)