shutterstock_image-of-koran

„Je suis Charlie“, od muslima pozoruhodný protimluv

Sdílejte článek:

HATEM BERREZOUGA

BERREZOUGAKdyž přišel před pěti lety představitel francouzských muslimů imám Chalghoumi na místo činu, aby odsoudil teroristický útok, který označil za barbarský nemající nic společného se skutečným islámem, vzbudil rozruch i smích během tragédie, když v přímém přenosu kondoloval rodině Charlieho, jelikož si myslel, že ten Francouz, kterého zabili, se jmenoval Charlie..


Je jen ten imám ztracený v překladu nebo celý ten islám s ním?

Jako vždy se člověk opírá o Korán, který vlastním způsobem ukázal Mohamedovi, jak se má chovat, když ho označili za čaroděje, plagiátora a neustále jej spolu s chudou menšinou, která ho podporovala, pronásledovali. Koránský text mu nařizoval ignorovat pošetilé, mít pevnou vůli, následovat cestu ostatních proroků a žádat odpuštění za svůj lid, který si neuvědomuje, co páchá.

Otázka je, jestli je to ten samý Mohamed, kterého líčí tradice (Sunna) a zákony (šaría), uznávané jako neomylné, posvátné a závazné? Často se orientalisté a západní lidé zabývající se islámem ptají, jestli opravdu máme toho samého Mohameda z Mekky a Medíny nebo to byly dvě odlišné osoby? I když věřícímu muslimovi taková otázka i pouze úvaha připadá směšná, pro myslícího člověka je naopak velmi relevantní, protože poskytuje mj. odpověď na otázku, jestli ty vraždy za urážky Mohameda souvisí s islámem či ne, případně s jakou fází, počáteční nebo politickou dobyvačnou?

Odpověď je vskutku děsivá.

Pokud bude muslim uznávat tradici a šáríu jako součást islámu, tak mu nezbyde, než přiznat, že tyto vraždy a barbarské teroristické činy proti svobodě kritiky i satiry a opovrhování jinými kulturami a hodnotovými systémy, pramení z jádra samotného islámu. Stačí si k tomu přečíst muslimy uznávanou biografii Mohameda a hned zjistí, že Mohamedovo chování v Medíně porušuje samotné přikázání Koránu. Když mu Korán nařizuje, aby nezradil, a buď ať otevřeně vyhlásí válku či mír, v Medíně spáchal úkladné vraždy svých oponentů a některé z nich nechal zabít za pouhou kritiku či za pár satirických veršů, které o něm napsali, i v případě, že ta dotyčná osoba byla žena. Přitom tím porušil i vlastní pravidla, která nastavil ohledně války a zabíjení žen na bojišti nikoliv doma ve spánku!

Problém je o to závažnější, když vynecháme tradici a zabýváme se islámskou legislativou (šáría), je zde naprostá shoda mezi nejuznávanějšími islámskými juristy a školami, že jediný trest za urážku proroka islámu je zabití. Jediný spor, který řešili, zda by ten člověk měl být popraven i v případě pokání. Skoro polovina takový trest schválila, jelikož tím člověk nejen odpadl od islámu, ale provinil se i na cti utrhání proti někomu, kdo už nežije a ani mu nemůže odpustit. Jinak řečeno jediný, kdo mu může odpustit, je ten samý prorok, ale v jiném světě a v jiné dimenzi. Toto jsou názory nejuznávanějších juristů jako Málika, Ahmada, Šáfía a spol. Přičemž tady mluvíme o hlavním proudu islámu a ne o nějakém menšinovém směru.

Tak co teď s tím? Budou muslimové dál žít v negaci a Evropané buď ve své sebemrskačské politické korektnosti, nebo v populismu ničící vlastní kulturu a hodnoty a výzvy k plošným nereálným zákazům?
Víc než jednou jsem nabízel některým organizacím spolupráci, abychom řešili islámský problém metodologicky a civilizovaně, aniž bychom ohrožovali vlastní kulturu nekonečným obhajováním muslimů a rozdmýcháváním nenávisti mezi svými občany. Navrhoval jsem vytvoření velkého projektu, kde bychom přeložili relevantní části problematické islámské legislativy do hlavních světových jazyků, a konfrontovali muslimské organizace v Evropě bez ohledu na směr, ke kterému se hlásí, ortodoxní či sekulární. Přeložili bychom texty z arabského originálu, které jsou považovány za posvátné a závazné, aby byli nuceni se veřejně vyjádřit, zda s tím souhlasí či nikoliv a poté je označili za historické, které již nemají být součástí islámské víry.

Má-li islám dále existovat jako náboženství či víra, tak jedině v souladu se základními lidskými právy a principy respektující odlišnost kultur a hodnot bez univerzalistických cílů a propagačních tendencí se zaměřením na skutečný dialog, vzájemný respekt a soužití ve 21. století.

Dodnes věřím, že jediné řešení islámské problematiky, je jednat s muslimy jako s dospělými jedinci zodpovědnými za svou víru a za své volby. Tomu se pak musí evropská legislativa přizpůsobit a vytvořit relevantní právní rámec, který rozhoduje o existenci či zrušení takových organizací a nekompromisní stíhání jedinců, kteří vytvářejí jakékoliv podhoubí vedoucí k trestným činům a ne řešit vše ex-post.

Až dodnes jsem nenašel žádnou podporu z jakékoliv strany a upřímně se mi vyhýbají jako čert kříži. Jediné co nyní můžu říct svým milým a mírumilovným a do Soudného dne ukřivděným a nepochopeným souvěrcům: „Pokud budeš nadále muslimem, který uznává islám v jeho celku včetně Sunna a šaría, tak v žádném případě NEJSI CHARLIE!“

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Vybráno 45.70%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 436 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)