buddhist-737275_960_720tibet
21.2.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Historie

Je snad vyvěšování tibetské vlajky adorací sadistického otrokářského mučení?

Sdílejte článek:

MAREK ADAM

Stalo se u nás už takovou nepsanou tradicí vyvěšovat na budovy (i na budovy státní, úřední) tibetskou vlajku. Iniciátoři těchto snah se zřejmě domnívají, že tímto krokem demonstrují jakési volání po rovnoprávnosti, svobodě a demokracii. „Chudák utlačovaný hodný Tibet pod nadvládou zlé Číny,“ myslí si zřejmě. Bohužel ani netuší (anebo to snad vědí?), že tím skutečné „demokracii“ prokazují tak trochu „medvědí službu“…


Nebudu si nalhávat, že život v Číně je zcela svobodný a „lidský“. Nebudu ani obhajovat pragmatické zájmy některých mocností (např. USA), které dlouhodobě udržují „politicky korektní vztahy“ s Čínskou lidovou republikou.

Pouze se veřejně zeptám, zda si reprezentanti úřadů, jež patří všem občanům, vyžádali souhlas všech občanů s tímto rádoby „gestem“ – např. alespoň získáním prosté většiny v nějakém referendu.
Nebo se jedná o jakýsi „nadřazený pocit“, projev jejich arogance, kdy si samozvané elity dovolují mluvit „jménem všech“?

Mým jménem však nehovoří. Nejedná se tedy z jejich strany o „prezentaci názoru všech občanů, jež mají zastupovat“. Můj souhlas nemají!

Že ho ani nepostrádají, je mi jasné. Ale proč se ani v rámci ostatních politických subjektů v zastupitelstvu nenajde alespoň 1 znějící hlas skutečné opozice?

Nechť si každý obyvatel města položí sám pro sebe otázku: „Je Tibet skutečně územím, které má být mým vzorem svobody a demokracie?“ Na tento dotaz si každý občan města musí odpovědět zcela sám dle svého vlastního svědomí.

Za sebe říkám jasné NE!

Území, které před rokem 1959 mučilo své vlastní zotročené obyvatelstvo (= 95 procent Tibeťanů) – např. sadistickým vypalováním očí zaživa, pro mě osobně není symbolem demokracie ani humanity. Tibet byl otrokářskou despotickou feudální tyranií.

Je tedy na místě prostudovat o Tibetu více poznatků a odhalit tak „více pravd“ – ne jen tu jednu „populární a propagandistickou“.

Za adoraci tibetských (sadistických a nelidských) otrokářských praktik, realizovanou vyvěšováním tibetské vlajky, se tak osobně velmi stydím!!!

Městská reprezentace by si měla uvědomit, že svým „politickým aktivismem“ – často velmi kontroverzním – NEUPLATŇUJE „morální mandát všech občanů města“, neboť žádný takový mandát nevlastní.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 417 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,41 out of 5)
Loading...
politicon.cz
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.