pk-asia-bibi-vomaus
21.11.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Je smutné, když západoevropská země s hlubokými kořeny křesťanství odmítne udělit azyl křesťance, které hrozí v její rodné zemi zaručeně smrt

Sdílejte článek:

LUMÍR NĚMEC

Asia Bibi Amid je pákistánská křesťanka, která se provinila tím, že se v roce 2009 při sběru ovoce napila vody ze džbánu a její muslimské kolegyně začaly vykřikovat, že vodu pošpinila a ony se již nemůžou napít vody, které se dotkly rty nečisté nemuslimky. Následně byla obviněna z rouhání proti islámu, za což je v Pákistánu trest smrti. Soud podle očekávání právě takový rozsudek před 8 lety vynesl. Od té doby nebohá křesťanka čekala ve vězení na smrt.

Na nátlak západu byl nakonec její rozsudek zrušen a ona byla v letošním roce propuštěna na svobodu. Příběh se šťastným koncem, napadlo by vás, ale to ještě zdaleka není konec. Její propuštění vyvolalo obrovskou nevoli mezi pákistánskými islámskými fanatiky a po celém Pákistánu se zvedla vlna demonstrací, požadující její smrt. Každý kdo trochu sleduje dění ve světě, ví co dokáže dav zfanatizovaných muslimů a je jasné, jak by tato křesťanka dopadla, pokud by se rozhodla zůstat v Pákistánu. Požádala tedy o azyl  Velkou Británii.  A světe div se, Velká Británie její žádost zamítla.

Podle Huffington Post důvodem jejího odmítnutí bylo to, že představuje bezpečnostní riziko. Jaké bezpečnostní riziko může představovat jedna křesťanka mezi tisíci dalšími žadateli o azyl?  Asi právě to, že je křesťanka a Velká Británie se obává, že přijetí této ženy vyvolá demonstrace mezi muslimskou komunitou, která vyjde do ulic britských měst a bude hlasitě požadovat její smrt.

Je smutné, když západoevropská země s hlubokými kořeny křesťanství odmítne udělit azyl křesťance, které hrozí v její rodné zemi zaručeně smrt. Zatímco na druhou stranu uděluje azyl tisícům ekonomických migrantů, kteří s křesťanstvím nemají nic společného a jediné co jim hrozí v jejich rodné zemi je práce.

Autor: Lumír Němec

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.