pravice
23.3.2019
Kategorie: Politika

Je požadavek vzniku nové pravicové strany oprávněný?

Sdílejte článek:

IVO BUDIL

V posledních dnech se v souvislosti s emocionálně vyhrocenými událostmi na půdě poslanecké sněmovny objevily výzvy k založení „nové, skutečně pravicové politické strany“, a to i od některých „otců zakladatelů“ pravicového politického života v České republice v devadesátých letech minulého století.

Jsou tyto požadavky oprávněné? Bezpochyby ano. Nevstoupili jsme do žádného „postideologického“ stádia, ve kterém by marketing a manažérské kompetence nahradily tradiční členění na pravici a levici, jak mnozí experti předpovídali. Ti, kteří se překonáním této dichotomie zaštiťovali, skončili jako prázdné mediální produkty polarizující lidi ve větší míře než klasický třídní boj. Tím, že jsme přestali používat osvědčené politické pojmosloví včetně pravice a levice, ztratili jsme schopnost rozumět a racionálně analyzovat naši situaci, motivace a aspirace. Zvítězilo to, co Karel Marx kdysi nazval „falešným vědomím“, to znamená neschopnost lidí pochopit podmínky, v nichž žijí. Stávají se pak bezmocným objektem mocenské manipulace.

Zakladatel marxismu určitě netušil, že to bude liberální levice přelomu dvacátého a jednadvacátého století, kdo se v důsledku ovládnutí médií a akademických institucí stane šiřitelem „falešného vědomí“, které prostřednictvím ideologie neomarxismu a jeho různých variant paralyzuje politický jazyk a umožní absolutní hegemonii levicově liberálního newspeaku. Setkáme se s ním bohužel i ve stranách, které se programově vymezily jako „pravicové“ a „konzervativní“, i když jejich praktická politika nemá se zmíněnými postoji už dávno nic společného.

Snaha o založení autentické pravicové strany musí být proto v první řadě bojem za očistu jazyka a navrácení pojmům, jako je svoboda, vlast, rodina, tradice, demokracie, solidarita a odpovědnost, jejich původní význam. Neschopnost zacházet s jazykem vnáší do veřejného života negativní emoce a ničí přirozený politický a sociální řád. Soulad slov s povahou skutečnosti nám otevírá cestu k pozitivní proměně společnosti v duchu konzervativních idejí. Je to počátek opravdové konzervativní a pravicové revoluce, kterou naše země tak naléhavě potřebuje.

Autor: Ivo Budil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 828,00 Kč
Vybráno 28.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 098 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 3,75 out of 5)
Loading...
politicon.cz
63 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.