pravice
23.3.2019
Kategorie: Politika

Je požadavek vzniku nové pravicové strany oprávněný?

Sdílejte článek:

IVO BUDIL

V posledních dnech se v souvislosti s emocionálně vyhrocenými událostmi na půdě poslanecké sněmovny objevily výzvy k založení „nové, skutečně pravicové politické strany“, a to i od některých „otců zakladatelů“ pravicového politického života v České republice v devadesátých letech minulého století.

Jsou tyto požadavky oprávněné? Bezpochyby ano. Nevstoupili jsme do žádného „postideologického“ stádia, ve kterém by marketing a manažérské kompetence nahradily tradiční členění na pravici a levici, jak mnozí experti předpovídali. Ti, kteří se překonáním této dichotomie zaštiťovali, skončili jako prázdné mediální produkty polarizující lidi ve větší míře než klasický třídní boj. Tím, že jsme přestali používat osvědčené politické pojmosloví včetně pravice a levice, ztratili jsme schopnost rozumět a racionálně analyzovat naši situaci, motivace a aspirace. Zvítězilo to, co Karel Marx kdysi nazval „falešným vědomím“, to znamená neschopnost lidí pochopit podmínky, v nichž žijí. Stávají se pak bezmocným objektem mocenské manipulace.

Zakladatel marxismu určitě netušil, že to bude liberální levice přelomu dvacátého a jednadvacátého století, kdo se v důsledku ovládnutí médií a akademických institucí stane šiřitelem „falešného vědomí“, které prostřednictvím ideologie neomarxismu a jeho různých variant paralyzuje politický jazyk a umožní absolutní hegemonii levicově liberálního newspeaku. Setkáme se s ním bohužel i ve stranách, které se programově vymezily jako „pravicové“ a „konzervativní“, i když jejich praktická politika nemá se zmíněnými postoji už dávno nic společného.

Snaha o založení autentické pravicové strany musí být proto v první řadě bojem za očistu jazyka a navrácení pojmům, jako je svoboda, vlast, rodina, tradice, demokracie, solidarita a odpovědnost, jejich původní význam. Neschopnost zacházet s jazykem vnáší do veřejného života negativní emoce a ničí přirozený politický a sociální řád. Soulad slov s povahou skutečnosti nám otevírá cestu k pozitivní proměně společnosti v duchu konzervativních idejí. Je to počátek opravdové konzervativní a pravicové revoluce, kterou naše země tak naléhavě potřebuje.

Autor: Ivo Budil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 156,00 Kč
Vybráno 29.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 039 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 3,75 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.