pravice
23.3.2019
Kategorie: Politika

Je požadavek vzniku nové pravicové strany oprávněný?

Sdílejte článek:

IVO BUDIL

V posledních dnech se v souvislosti s emocionálně vyhrocenými událostmi na půdě poslanecké sněmovny objevily výzvy k založení „nové, skutečně pravicové politické strany“, a to i od některých „otců zakladatelů“ pravicového politického života v České republice v devadesátých letech minulého století.

Jsou tyto požadavky oprávněné? Bezpochyby ano. Nevstoupili jsme do žádného „postideologického“ stádia, ve kterém by marketing a manažérské kompetence nahradily tradiční členění na pravici a levici, jak mnozí experti předpovídali. Ti, kteří se překonáním této dichotomie zaštiťovali, skončili jako prázdné mediální produkty polarizující lidi ve větší míře než klasický třídní boj. Tím, že jsme přestali používat osvědčené politické pojmosloví včetně pravice a levice, ztratili jsme schopnost rozumět a racionálně analyzovat naši situaci, motivace a aspirace. Zvítězilo to, co Karel Marx kdysi nazval „falešným vědomím“, to znamená neschopnost lidí pochopit podmínky, v nichž žijí. Stávají se pak bezmocným objektem mocenské manipulace.

Zakladatel marxismu určitě netušil, že to bude liberální levice přelomu dvacátého a jednadvacátého století, kdo se v důsledku ovládnutí médií a akademických institucí stane šiřitelem „falešného vědomí“, které prostřednictvím ideologie neomarxismu a jeho různých variant paralyzuje politický jazyk a umožní absolutní hegemonii levicově liberálního newspeaku. Setkáme se s ním bohužel i ve stranách, které se programově vymezily jako „pravicové“ a „konzervativní“, i když jejich praktická politika nemá se zmíněnými postoji už dávno nic společného.

Snaha o založení autentické pravicové strany musí být proto v první řadě bojem za očistu jazyka a navrácení pojmům, jako je svoboda, vlast, rodina, tradice, demokracie, solidarita a odpovědnost, jejich původní význam. Neschopnost zacházet s jazykem vnáší do veřejného života negativní emoce a ničí přirozený politický a sociální řád. Soulad slov s povahou skutečnosti nám otevírá cestu k pozitivní proměně společnosti v duchu konzervativních idejí. Je to počátek opravdové konzervativní a pravicové revoluce, kterou naše země tak naléhavě potřebuje.

Autor: Ivo Budil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 136,00 Kč
Vybráno 6.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 059 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 3,75 out of 5)
Loading...
loading...
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.