SPOLDLUH
12.4.2021
Kategorie: Společnost

Je nebo není s křížem po funuse?

Sdílejte článek:

VÁCLAV FISCHER

Můj svět odchází a mizí.  Moji vrstevníci a dokonce i mladší ročníky odcházejí klepat na nebeskou bránu.  Troufnu si tvrdit, že jen malé procento mé generace se pohybuje na  blogové scéně internetu, většinou ani neví, co to je a zejména mají úplně jiné starosti než si něco klofat na klábosnici nebo přečítat.  Nevím, do jaké míry si mladá generace uvědomuje skutečnost, jak děsivě byl zdejší stát devastován na neokoloniální gubernii čtvrté říše. Většina stařešinů mého věku to vnímá s velkou depresí. Přes veškerou konzumní přežranost, hedonistické požitkářství a jiné možnosti lítat si válet šunky na Maledivy, jsme z mnoha jiných hledisek v podstatě rozprodaná periferní enkláva ovládaná korporátním kapitálem s totálně rozvalenou státní správou jako bojištěm zájmových klanů.

Dovoluji si zde pustit hubu na špacír a přidat se k některým diskuzním názorům a spekulacím. Souhlasím s názorem, že doba začíná být těhotná očekáváním takzvané silné osobnosti neboli vůdce.  Zcela zjevně se ukázalo, že mladý Vašík křivá tvář to být nemůže a že si dobře spočítal, že vzdor své třeskuté inteligenci by žádný výsledek v nastávající volební řežbě neuhrál. Zastávám názor, že dál už nic neuhraje ani jeho nástupnická brejlatá zubajda. Odsmrděl exhibicionistický študentík v barvách SA a jeho nosiči pochodní.  Lze číst spekulace, že z nastalých kolapsů může těžit polojaponec, avšak taková figura je pro českého voliče většinově nepřijatelná i když se o tom veřejně nemluví. Dále se množí spekulace, že do hry zasáhne šedivý Véna starší, ale bývalí vůdci smeček, jako byl silák Jyrka a alfasamec Topol mají voličsky po sezóně.  S nadrženým předejakulačním napnelismem nastupuje Dredátor. Nedočkavě se třese na prebendy a trafiky, o kterých si myslí, že jsou na dosah pro jeho novopečenou skvadru svazáků.

Deklasovaná  společnost se třicet let potácí v předvolební rétorice povstávajících exaltovaných křiklounů, kteří se objevují z davu jako novodobí spasitelé lidu s vidinami rychlé změny, nápravy všech nepořádků a vymýcením korupce. Tak se jich u nás během posledních třiceti let vynořilo několik a všichni byli v dalších volbách smeteni jako podvodní klauni. Výjimkou se stal současný náčelník vládní sestavy. Zastávám názor, že bez virové pohromy by dokázal  nastávající volby znovu vyhrát a možná by stát nasměroval na trajektorii menší závislosti na evropském molochu. Možná.

Ale přišla virusová pohroma, ve své podstatě přírodní katastrofa, nečekaná událost, na kterou svět nebyl připraven.  Zrovna tak nebyl připraven stát Česko s třicet let rozorávanou státní správou zmítanou neprůhlednou legislativou, úplatnou justicí a policií.  Svět a potažmo i český stát zareagoval velmi podobně jako se ve středověku lidstvo hrozilo morových nákaz.  Postupně vycházejí a ještě zcela jistě vyjdou na světlo boží všechny lapsusy, které jsou ve všech historických dobách příznačné pro stavy jakéhokoliv krizového ohrožení – chaotické rozhodování a zejména bezohledné a vypočítavé jednání všech skupin a gangů populace, které mohou na nastalém zmatku a tíži profitovat. Počítám sem veškerou hysterii mediálních stok, profity farmaceutických koncernů a výrobců zdravotních pomůcek, šejdířství veškerých překupníků i zdůvodňování nejrůznějších mezinárodních tahanic.

Desetimilionová populace na území bývalého státu se dlouhodobě zmítá v řežbách zájmových klanů, jejichž jediným hlavním cílem je urvat všechny profity z rozkrádaných veřejných rozpočtů a všech myslitelných zdrojů. Panáci veřejně reprezentující jednotlivé zájmové kruhy jsou ve své podstatě politikáři dvojího druhu. Buď jsou to lokální vůdci smeček dominantně ovládající svůj klan, nebo jsou to šedivě nevýrazní měkýši vzniklí jako kompromisy vnitřních soubojů a čachrů uvnitř klanu.  Náhlý útok virové nákazy a reakce vládních i opozičních sil v zásadě nemohl dopadnout jinak než jako chaoticky excitované hemžení a hysterická panika. Zastávám názor, že ke zvládání nákazy nakonec nejvíc pomohly zachovalé pozůstatky zdravotnického systému, který ještě nebyl dostatečně rozkraden, rozvrácen a zdecimován.

V dalších měsících se dostaneme do stavu slábnoucí nákazy a sílícího předvolebního řevu. Zdá se, že karty jsou z větší části rozdány.  Odhaduji, že ze současného spektra politických panáků žádný nemá šanci vyrůst v nového vůdce. Bez ohledu na to, jestli se to někomu líbí nebo nelíbí, je v podstatě jedinou vyčnívající osobností na politickém horizontu současný premiér.  Bude ale zdecimovaný štvanicemi opozičních i koaličních smeček a neustálou řežbou zájmových vlivů ve vládní sestavě.  Jakým způsobem dokáže oslovit voličskou enklávu je velká neznámá, protože budou setrvávat a doznívat řevy stíhacích komand o virusovém chaosu a neschopnosti. Všechny pokrytecké žvásty o tom, kterak se problémy “nesmí politizovat” jsou jen zakrývací dekou zarputilé politické řežby trvale vedené ve stylu chyť jak můžeš, po nás potopa, hlavně rychle ke korytu. Troufám si tipnout, že v případě výraznějšího pirátského troubení a bubnování se některé klany, doposud jednotně opoziční proti vládě, pustí do nelítostné kampaně proti pirátským svazáckým bojůvkám. To by mohlo paradoxně pomoci současnému šéfovi vlády. Z veřejně známého politického panoptika s největší pravděpodobností žádný nový silný a kvalifikovaný vůdce nepovstane.  Zavedené partajní gangy ODS  a ČSSD ze budou zmítat ve vnitřních třenicích a KSČM je na odchodu do historie. Tak by ani v příštích volebních  čachrech nemuselo být pro současného anošéfa s křížem po funuse.  Pak ale nastane velký rébus kdo s kým po volbách a to možná bude ještě větší harakiri než můžu domyslet.

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 001 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 3,70 out of 5)
Loading...
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)