usahr1
19.4.2021
Kategorie: Politika

Je navrhovaný zákon H.R.1 skutečně “pro lidi”?

Sdílejte článek:

CHRIS FARRELL

  • Návrh zákona H.R.1 tvoří téměř 800 stran militantního sociálního inženýrství útočícího na základy Ústavy USA, na volební právo a na politickou svobodu projevu. A přitom je tento zákon vydáván za “zákon pro lidi”.
  • Zde je jen několik nejděsivějších federálních mocenských faulů obsažených v návrhu zákona H.R.1 namířených proti 50 americkým státům pořádajícím volby podle Ústavy USA: Zakazuje státní zákony týkající se identifikace voličů a povoluje sklízení hlasovacích lístků; 2. Nařizuje, aby se volební lístky zaslané poštou započítávaly po dobu až 10 dní po skončení voleb – volební den se tím změní na “volební sezónu”; 3. Zavádí automatickou volební registraci lidí žádajících o podporu v nezaměstnanosti nebo o zařazení do programů Medicaid a Obamacare nebo hlásících se na vysokou školu a propouštěných vězňů. Je toho tam mnohem víc a je to čím dál tím horší. Podstatně horší. Zákon obsahuje omezení Prvního dodatku Ústavy USA, který se týká politických projevů.
  • Znáte snad lepší způsob, jak vybudovat dělnický ráj? Je tady ale – samozřejmě úplně teoretická alternativa – zařídit to tak, že ukradené volby nebudou nikdy podrobeny auditu a pak už to pojede po vašem celé příští století jako po másle.
  • Sdělte, prosím vás, všem vlivným osobám jasně a zdvořile, co si o něm myslíte.

O návrhu zákona H.R.1 – takzvaném “Zákonu pro lidi 2021” (For the People Act of 2021) – se toho už napsalo hodně. K návrhu tohoto zákona se vyjádřil i bývalý víceprezident Mike Pence. Redakční rada deníku Wall Street Journalbila na poplach již v lednu 2021. Redaktoři časopisu National Review se s tím nepárali a rovnou jej nazvali “útokem Demokratické strany na americkou demokracii“.

Zákon H.R.1 chce “pro posílení naší demokracie rozšířit v USA volební účast a zjednodušit Američanům přístup k volebním urnám, snížit vliv velkých peněz v politice, posílit etická pravidla pro státní zaměstnance a zavést další protikorupční opatření. ” Návrh zákona má 791 stránek.

Zde je jen několik nejděsivějších federálních mocenských faulů obsažených v návrhu zákona H.R.1 namířených proti 50 americkým státům pořádajícím volby podle Ústavy USA:

  1. Zakazuje státní zákony týkající se identifikace voličů a povoluje sklízení hlasovacích lístků;
  2. Nařizuje, aby se volební lístky zaslané poštou započítávaly po dobu až 10 dní po skončení voleb – volební den se tím změní na “volební sezónu”;
  3. Zavádí automatickou volební registraci lidí žádajících o podporu v nezaměstnanosti nebo o zařazení do programů Medicaid a Obamacare nebo hlásících se na vysokou školu a propouštěných vězňů.

Je toho tam mnohem víc a je to čím dál tím horší. Podstatně horší. Zákon obsahuje omezení Prvního dodatku Ústavy USA, který se týká politických projevů a podpory či opozice vůči kandidátovi nebo návrhu zákona. A nezapomeňte: Cílem toho všeho je prý “posílení naší demokracie”.

Pokud vás zajímá anotovaná analýza H.R.1 zastávající opačný názor, než je ten můj, tak se laskavě obraťte na Brennan Center for Justice (Brennanovo centrum pro spravedlnost). Rádi vám tam vysvětlí, jak lze ta pitomá ústavní práva osekat tak, aby byly “spravedlivější” pro všechny. Analýza Brennanova centra čtenáře sebevědomě ujišťuje o tom, že návrh zákona H.R.1 “potvrzuje moc Kongresu chránit volební právo, regulovat federální volby a bránit demokratický proces ve Spojených státech.” Brennanovo centrum se snaží vyretušovat článek I, oddíl 4 Ústavy USA – tzv. volební klauzuli – z našich dějin a z naší volební praxe. Tato volební klauzule nařizuje a zmocňuje jednotlivé státy, aby určovaly “čas, místo a způsob” voleb do Kongresu. Zákon H.R.1 by tuto volební klauzuli zašlapal do země.

Pokud chceme ze současné situace najít cestu ven, tak je užitečné si připomenout, jak jsme se do této hrozné situace vlastně dostali. Základem šílenství H.R.1 je právní pozitivismus – Stanfordská encyklopedie filozofie k této tezi uvádí, “že existence a obsah práva podle právního pozitivismu závisí na sociálních faktech, a nikoliv na jeho hodnotách.” (Poznámka překladatele: Právní pozitivismus zdůrazňuje význam pozitivního práva na úkor práva přirozeného.)

Návrh zákona H.R.1 tvoří téměř 800 stran militantního sociálního inženýrství útočícího na základy Ústavy USA, na volební právo a na politickou svobodu projevu. A přitom je tento zákon vydáván za “zákon pro lidi”.

Autoritáři – socialisté a komunisté všech odstínů, ve všech zemích a epochách – právní pozitivismus rádi používají, protože jim umožňuje obrovskou volnost navrhovat, realizovat a především prosazovat vše, co si vymyslí, jak by to podle nich mělo být. Znáte snad lepší způsob, jak vybudovat dělnický ráj? Je tady ale – samozřejmě úplně teoretická alternativa – zařídit to tak, že ukradené volby nebudou nikdy podrobeny auditu a pak už to pojede po vašem celé příští století jako po másle.

Ve světě právního pozitivismu je to všechno úhledné a snadné. Vypracujete jednostranný podrobný plán (nabitý skandálními návrhy) dlouhý téměř 800 stran, který NIKDO nebude číst, natož aby mu někdo rozuměl. Protlačíte jej legislativním procesem díky tomu, že vaše strana tam má momentálně většinu, a necháte jej podepsat prezidentem, který je členem vaší strany. Abrakadabra – podvádění se stalo přijatelným a “legálním”.

Pro čtenáře, kterým tato technika připadá znepokojující a nezdá se jim být v souladu s velkou tradicí debaty a kompromisu popsanou v zakládacích listinách naší republiky a v našich politických dějinách – toto vše má dobrý důvod. USA byly založeny na principu přirozeného práva, které dodržuje univerzální morální principy etických a právních norem lidského chování bez ohledu na to, zda je konkrétní vláda uznává nebo ne – a to je v zásadě protiklad právního pozitivismu. Ale dnes už bohužel existují celé generace Američanů, kteří se s těmito myšlenkami nikdy nesetkali.

Vše autentické a skutečné o založení naší země jako ústavní republiky bylo z myslí Američanů vymazáno prostřednictvím našeho vzdělávacího systému. Umožnili jsme lidem jako je Howard Zinn, aby milionům středoškoláků a vysokoškoláků diktovali historické objasnění toho, co jsme my Američané, zač. A tak byli američtí studenti celá léta krmeni relativismem, kritickou teorií, dekonstrukcí absolutně všeho a subjektivitou. Tato degradace našich vzdělávacích standardů byla neuvážená a hloupá. Je to výsledek naší lhostejnosti. A jak pak mohou potom lidé jednat lépe, když nic lepšího neznají?

Kooptování a vyprázdnění idejí v našem vzdělávacím systému je hlavním vysvětlením, proč prohráváme tento zápas a ztrácíme naší republiku. Bojovnost našich zákonodárců je nyní ještě umocněna ochotou prezidenta.

To jsou velmi vážné věci a nikdo nám neříká, PROČ tento zápas prohráváme. Spousta lidí kvůli tomu lomí rukama. Spousta lidí je kvůli tomu oprávněně pobouřená. Ale ten nepříjemný mučivý pocit, že se Amerika někam vytrácí – a proč se ze všeho, v co jsme věřili, nyní dělá zločin nebo zahanbující vtip v sociálních médiích – to nám až do teď nikdo nevysvětlil.

Nyní je čas vymanit se z naší ospalosti a pasivity vyvolané Covidem-19. Pokud vás neprobralo volební “vítězství” Joea Bidena – tak návrh zákona H.R.1. by vás probrat měl. Sdělte, prosím vás, všem vlivným osobám jasně a zdvořile, co si o něm myslíte.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 483 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)