VRBETICE2
20.4.2021
Kategorie: Politika

Je možné, že je tu tolik špatných herců?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝK celé aféře kolem exploze muničního skladu ve Vrběticích se nejrozumněji vyslovil pan exprezident Klaus, když řekl, že BIS nikdy nevěřil. Ani ve funkci předsedy vlády a prezidenta jejich zprávy nečetl a celou věc považuje za vykonstruovanou kauzu. Čímž vyslovil názor velké části přemýšlející společnosti.

Na rozdíl od zkušeného politika se většina exotů z naší politické scény psychicky složila ze zjištění, že si ve Vrbětickém lese údajně hráli se sirkami dva zkušení ruští agenti a podařilo se jim dokonce 2x odpálit některý ze skladů, přičemž to tam bouchalo ještě pár dnů. Paradoxem je, že na rukách těchto dvou nepozorných mužiků nezůstal je zbytek podpalovače PEPO, ale později přibyl i proslulý jed novičok. Ruští agenti 007 a 008 tak způsobili evropský rozkol a zavdali příčinu k tomu, že evropská energetická síť bude mít za pár let problémy, protože se díky nedobré kvalitě předražené dostavby elektrárny v Dukovanech provedené americkým Westinghousem nebudou mít kde nabíjet elektroauta. Vojín Kefalín, nepřipadá Vám to tak nějak absurdní?

A teď vážně. Vzhledem k tomu, že muniční sklad ve Vrběticích provozovala soukromá firma, navíc slovenská, lze těžko vyvozovat z výbuchu nesmyslné zhoršení mezinárodních vztahů. Teorie o tom, že likvidace materiálu řízeným odpálením mělo zabránit expedici munice a zbraní kamkoliv, lze považovat za nesmysl. Daleko jednodušší by bylo si počkat na to, kam zboží jde a zlikvidovat ho cestou. Logická úvaha o příčině tragické události by měla mít určité parametry a měla by být podložena realitou. Důvodem vedoucím k výbuchu mohlo být více věcí. Například…

  • Nepozornost, nevhodná manipulace
  • Konkurenční boj
  • Zametení stop poté, co by mohlo vyjít najevo, že by případná inventura nedopadla dost dobře (se zbraněmi se na černém trhu obchoduje velmi dobře)
  • Technická závada
  • Loupež a odvedení pozornosti
  • Kvalita samotné munice

Politici si však s agenty BIS vymysleli jiného škůdce. A tak nám mohli ve zprávách ukázat poškozené, kteří by chtěli získat náhradu škod, obzvlášť šťavnatý výrok byl jisté místní paní – Rusáci mi dluží milion. K vládním klaunům Babišovi a Hamáčkovi se přidali Fiala, Jurečka, Pekarová-Adamová, ze šatny určené pro prezidentské kandidáty se ozval i Kalousek, Bartoš nezůstal stranou. Jejich proslovy a úvahy ukazují na naprosté bahno naší politiky. Vše završil výrokem Hamáček, který se podivoval nad tím, že Rusové ve své odpovědi na vypovězení ruských diplomatů reagovali odvetným a ještě razantnějším opatřením. A pozor, on ten údiv byl upřímný. Havlíček okamžitě z tendru vyřadil ruského uchazeče o dostavbu Dukovan, přestalo se jednat o Sputniku a Hamáček neodletěl do Ruska, byť už málem seděl v letadle. Teˇse tváří tajemně a spojuje to s Vrběticemi. Prezident mlčí, nevěřte však, že si nic neprověřuje. S BIS má totiž podobné zkušenosti jako V.Klaus st. Takže si v tom jistě dělá nejdříve jasno.

Je s podivem, že na ruské proslulé agenty, když jsou tedy v laufu, nehodil Babiš otravu ryb v řece Bečvě. Mohl být venku z dalšího průšvihu a tupá opozice by mu ještě zatleskala. Celá ta komedie bude mít ještě nepříjemnou dohru. Rusové mají už dost šikanování a ohrožování. Těch provokací je stále více a jdou z mnoha stran. Přesto jsou v Moskvě zatím klidní. Američané a Britové dráždí kobru bosou nohou a naši příštipkáři se prostě chtěli vytáhnou. Vůbec nechápou, že za nim národ jednotně nestojí. Nepovedená komedie, která má nadále eskalovat napětí mezi Ruskem neochotným dopustit na svém území globalizaci, nás bude stát více než tušíme. A ti nesvéprávní bojovníci za liberální společnost plus suita dalších hrajících si na vítěze voleb půl roku před nimi vůbec netuší, nakolik trapnou a zároveň drahou akci vymysleli.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 942 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
78 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)