stazeny-soubor-a8ae56ac72-660x371
23.6.2016
Kategorie: Společnost

Je migrace to nejhorší anebo první krok k tomu zásadnímu?

Sdílejte článek:

MAX 23|06|2016

Strach, moc, peníze. To jsou tři nejsilnější podněty pro rasu jménem člověk. Je těžko uvěřitelné, že by zájem o moc byl omezen teritoriálně. Kdo má moc (ve smyslu množství), chce ještě víc a víc. Dříve či později se toto probudí. Kdyby Hitler nenapadl SSSR anebo neměl otevřeno tolik front, kdo ví, jak by dnes vypadala Evropa. I mafie, která má rozdělené území svého vlivu mezi sebou občas bojuje o ovládnutí druhého. A ne nadarmo se říká, že s jídlem roste chuť. A takový jedlík si neumí říct „dost“, protože moc je opojná. K tomu přidejte pocit beztrestnosti a vědomí, že technologicky je ruka o level výš.

Pokud jste se podívali na seznam vojenských operací po 2.světové válce, je třeba mít na paměti, že to bylo v době „studené války“ a pokud v pozadí nestály ekonomické zájmy tak se často jednalo o součást boje „proti rozšíření komunismu“. To s pádem východního bloku padlo a zůstal jen první důvod.

Klidná byla Evropa 

Ano, mohou to být právě ti migranti z Blízkého východu, ze zemí, kde byl ještě docela nedávno klid a žili si svým životem zvyklým na tamní poměry. Než zasáhla ruka vyšší moci a začala je popostrkovat jinam. Zásadní věc je, že evropskému obyvatelstvu bude třeba jejich přesun nějak vysvětlit. A tak se nejprve začalo mluvit o ekonomickém oživení evropského hospodářství, který mají přinést. Že problém zkomírající ekonomiky leží někde úplně jinde, je pěkně vysvětleno v dokumentu Brexit – část o cukrovarech v UK třeba. Mimochodem – to, co se stalo s těmi českými po vstupu EU – bude asi jen náhoda, že? Doporučuji shlédnout, mimo jiné třeba i proto, že hned v úvodu bude asi mnohý překvapen jak je to s tou demokratičností EU!

Jak se však záhy ukázalo, z údajného přínosu pro EU, lidi rychle vystřízlivěli, jen co přijel do zemí EU první vzorek těchto „pracantů“. Bylo zjevné, že to bude spíše obráceně. A tak nastal začátek problému „kdo si je vezme“, protože mezitím se věci dali do pohybu v původních zemích. Už z toho je zřejmé, že jejich pohyb není z jejich vlastního nápadu. Začali se řešit kvóty, dochází k právu silnějšího (určování, kdo si kolik ubytuje doma). V počátku, jistá osoba, která mi nestojí ani za to, abych jej nazval premiérem ČR v rozhlase na ČRo1 vehementně tvrdila, že si nenecháme nic diktovat a přijmeme jen tolik osob, které uznáme za vhodné po posouzení bezpečnostního a zdravotního hlediska. Po jednání v Bruselu přijel a jako beránek sdělil, že se k žalobě, kterou budou podávat Slováci nepřipojíme. Zdůvodnil to tím, že v současné době je třeba zklidnit vypjatou situaci uvnitř celé EU. Zvažte sami, zda toto může říct premiér země. No prý se mu už neřekne jinak než Sralbotka. Ani se nedivím. Ostatně jak o něm řekl jeden známý člověk z poradní komise „je to typ člověka, co jde cestou nejmenšího odporu“. Vše tímto zcela potvrdil. Bohužel takový člověk se bude hrbit a hrbit. Snad i díky němu přijde ČSSD o několik voličů, kteří mají zájem udržet svéprávný stát. Premiéra už těžko považovat za legitimního a za to hlasování by měl být zbaven funkce premiéra. Bez pardonu. Maďarsko chystá referendum ohledně povinných kvót na podzim 2016.

Co jen máme říct lidem? 

A tak se rétorika změnila a začalo se mluvit o válečných uprchlících. Uznejte – na city to hraje velmi dobře „válečný uprchlík“, „válka“. Až by jeden ustrnul. Háček je v tom, že v zemích jako Afghánistán, Írák se doválčilo. A jestli tam někde něco je, tak leda lokálně. Je čas budovat svoji zemi a ne z ní utíkat. Kdyby toto udělali naši předci, zůstali zde ruiny. Ne, je třeba obnovovat a případně hnát k zodpovědnosti toho, kdo válečné škody způsobil!!! Evropa nebude sanovat bordel po někom jiném. A všichni víme o kom je řeč.

Jelikož sílí odpor přijímat migranty (nazývejme je adekvátně), tak naše demokratická EU taky přitvrdila a přispěchala s tím, že země, která nebude souhlasit s přijetím bude platit „výpalné“ za odmítnutou hlavu migranta. Safra, to je divný. Stát se vzdává „ekonomické posily“, jak bylo původně sdělováno ve prospěch jiného státu a ještě by za to měl platit? Selsky by to mělo být opačně přece, takový stát obdrží odstupné, že „pracovní sílu“ přenechá jinému. Nebo udělala snad soudružka Angela někde chybu?

Zajímavé je, že ten kdo tam napáchal největší škody, o migrantech nechce nic slyšet natož se podílet. No, ani se nedivím. Představa lidem rozstřílet zemi a pak některé odvézt do své – dost bezpečnostní riziko, nemyslíte?

Taky není bez zajímavosti se podívat na mapu zemí, kde si velká ruka hrála. Poté, co si „poradila“ se zemí plnou ropy se přesunula o kousek jinam, do hornaté země, hledajíc jistého muže s turbanem a dlouhým vousem. Když misi splnila, shodou náhod vypukly nepokoje v zemi dávných pyramid a u jeho západního souseda. Ochotně přispěchala na pomoc – vždyť měla vojska skoro za humny.

Z mapy je celkem zřejmý velikostní poměr zemí, kde si velká ruka upevňovala pozice. A teď se podívejme na velikost Sýrie. Z nějakého důvodu to tu prostě ne a ne ukončit. Nepřijde Vám něco divného na tom? Zřejmě existuje důvod. A ten není povahy velikosti vojenského odporu protivníka. Ten důvod bude jiný. Řekněme, že udržet válku je třeba. No, uznejte, co by to bylo za „válečné uprchlíky“, když by se nikde nebojovalo? To by pak zprávám o „válečných uprchlících“ nevěřil už ani Franta z Horní Dolní a začal by se ptát.

Rekapitulace 

Takže si to shrneme – už zase vážněji. Vždy se někde bojovalo (bohužel, mnohdy tomu „někdo“ pomáhá uměle). Určitě existovali lidé prchající před válkou – Češi, Slováci a jiní. Ano, někteří se přesunuli jinam. Ale někteří šli bojovat, bránit zemi, kde vyrůstali proti agresorovi. A někteří prostě neodešli, protože byli se svým domem, polem svázáni. Vytrvali a dnes třeba ještě žijí a vypráví někomu z Vás, jak to bylo za války. Jsou to příběhy opravdu zvláštní. Teď tu máme situaci, kdy se k nám hrne a hlavně bude hrnout dle Německa odhadem 10mil. migrantů pro letošní rok!!! A co další rok? A další?

V zemích, odkud pocházejí (krom tedy Sýrie) je už přijatelný stav, rozhodně bych nemluvil o válce. U některých zemích už i několik let. Takže jakýpak „válečný uprchlík“. Ano, může být, že je to Íráčan, Afghánec, který se dostal do Sýrie a teď utíká jinam. Ovšem zrovna tak se může vrátit do rodného kraje – byť zpustošeného. Tímto mu neupírám právo se vydat do Evropy. Ano může. Tak jako mu neupírám právo jít kam chce, tak nám nikdo nebude upírat právo říct: Přijímáme x Zamítáme. Tečka. Jasný hotovo. Protože my máme také naše práva. Pokud toto nikdo nechápe a migranti nechtějí pochopit, je čas zaobírat se ochranou hranic. To že byli dosud volně průchodné plynulo z celkem bezpečného prostředí. Jenže to se v posledním roce celkem radikálně změnilo a mění dál k horšímu.

Co dělá naše vláda? Absolutně. Odhlasuje vše, co dostane předloženo z Bruselu. Maďaři třeba postavili plot. Neříkám stavět plot, ale nějaká opatření se jistě za ten půlrok na hranicích udělat mohla. Dále… Máme armádu. K čemu, že je armáda určena? K ochraně státní suverénnosti. A kde je? Válí se v kasárnách anebo jsou někde tisíce km mimo republiku. Otázka: proč ji tedy platíme, když když ji potřebujeme je nefunkční? Trochu stejné jako v ’39 nepřijde Vám? Vybudovaná opevnění podél hranice s Německem a my jsme složili zbraně bez výstřelu. Obávám se, že tahle vláda jede podle stejného scénáře. Jestli se pletu, napište do komentářů, kde se konkrétně vláda ČR zmohla na nějaký odpor. Možná mi něco uniklo, ale nevím o tom. A nemyslím slovní, ale činy. Viz. třeba výše Slováci, Maďaři.

Dále – vzpomeňte – válka na Bálkáně. Asi nemusím zmiňovat, kdo byl v čele, že? OSN se tam poté vehementně angažovalo (tedy ne že by zrovna zcela pomohlo, ale svoji roli si tam sehrálo a někdy bylo i užitečné). V Sýrii už se bojuje nějaký ten rok, ale že bych evidoval zvýšený zájem a hlavně kroky ze strany OSN – kdepak, nic. Takže buď to není zase tak zlý (povaha bojů na velikosti území) anebo těch utečenců, kteří by v důsledku války utíkali není zdaleka tolik, kolik nám je předkládáno a tudíž OSN toto neřeší. V obou případech mi však vychází stejné – někdo ty lidi žene do Evropy cíleně, nejedná se o „válečné uprchlíky“. Dále – proč utíká člověk před válkou? Co chce především zachránit? Máte děti? Zohledněte to. Zkuste si každý sám odpovědět než budete pokračovat ve čtení dál.

Čas přemýšlet … 

Máte svoji odpověď sami pro sebe? Ano, tak dále. Jak si pak vysvětlit, že „váleční uprchlíci“ chtějí hodit svoje děti (!) do moře, pokud jim nebude umožněno přistát u Italských břehů? Slučuje se to nějak s Vaší odpovědí? Nebo Vaše odpověď byla v duchu zachránit si život a své rodině? Pokud ano, tak jistě nemusím moc poukazovat na ten rozpor oněch rádoby „uprchlíků“. Zároveň to však o těchto „lidech“ něco vypovídá. Nevím jak Vy, ale celkem dost pochybuji, že tato individua mohou obohatit naši evropskou kulturu směrem k lepšímu. To jak se chovají následně, obtěžují, jsou agresivní apod. to už jen ukazuje pravou tvář, co to je zač.

“Obohacující“ etnikum 

Dále – vzdělanost – na mizerné úrovni, někteří negramotní. Nemoci, které v Evropě už třeba ani nemáme. To nás má obohatit? Drtivá většina z nás, zde pracuje, odvádí daně na společné věci, důchody penzistům, sociální dávky jiným (řekněme pořád ještě většinou těm, co také dříve pracovali). A co tihle? Si myslí, že přijdou a my je tu budeme živit, starat se o ně? Platit jim z našeho dávky? A kdyby jenom dávky – asi taky víte, kolik neziskových organizací se na tomhle přiživuje – někdo s nimi bude muset komunikovat, učit je (jestli to má vůbec efekt), takže to nebudou jenom dávky. A to vůbec nezmiňuji bezpečnost – zdravotní a zejména celkovou kriminalitu. Myslím, že Rakousko, Švédsko, Německo jsou jasný příklady, byť se to snaží tutlat jako např. Silvestr v Kolíně. Jak se však ukazuje, on to nebyl jen Kolín!!! Angelika se to snažila přikrýt, jenže marně.

Granát je odjištěn a čas plyne 

Dobrá, stojíme před problémem, který bude narůstat. Někdo sem cíleně posílá migranty. Kdo? Proč? A co z toho? Tři otázky. Troufnu si jednoznačně vyloučit prvotní důvod – ekonomické oživení evropského hospodářství. Pak se také mluví o demografii Evropy. Tohle by už mohl někdo argumentovat, zejména s ohledem na penzijní systémy a jejich nefunkčnost. Předpokladem je, že příchozí migranti budou pracovat v evropském stylu (8h min, ale nebudeme si nic nalhávat, víme jak to je s dodržováním, že?). A o tom nejsem ani trochu přesvědčen. Většina pozic buď vyžaduje kvalifikaci anebo jsou to takové hůře placené práce. Při štědrosti dávek, migrantům brzy dojde, že se jim nevyplatí pracovat, s dávkami na tom budou vlastně stejně, takže ne že přínos, ale spíš mínus. Celkově nás to potáhne dolů. K tomu připočítávám řadu upravených zákonů na co budou mít migranti nárok oproti nám, vlastencům. Půjde to tak daleko, že se tomu nebude chtít věřit. Xenofobie, Rasismus a další. To bude to, čím se bude vše zaštiťovat. Svoboda – bude jen pojem a budeme ještě rádi vzpomínat na dobu dřívější, kdy jsme na něco nadávali. Tímto se důvod demografický stává či přechází v ekonomický, který jsem shora vyloučil. Ano, bylo by nás více. Ale koho „nás“? U nás, „původních“ se porodnost nijak výrazně nezvýší, za to migrantům se tu bude líbit, vzhledem k poměrům ve kterých žili a štědrosti státu (rozuměj nás pracujících, dávky půjdou z daní od práce aktivních lidí), tak ti budou přibývat. Opakuji – jakmile sem začnou přicházet, už se to bude těžko zastavovat. Každý rok další a další a další…. Angelika se postará a nastaví jistě nějaké zábrany, aby se nešlo v rámci EU z toho jen tak jednoduše vyvázat. Přijdou volby. Migranti budou mít svoji stranu, je jasné koho budou volit. A že budou lepší voliči než jsou voliči KSČM, tím jsem si sakra jist. V mešitách je zpracují. Ach ano, mešity – na ty jsem zapomněl. Zatím je stověžatá jen Praha… Jelikož máme poměrový systém a migranti nám přerostou svým počtem přes hlavu staneme se menšinou v rodné zemi. Je třeba dál pokračovat?

Pohled z jiného konce 

Tak to vezmeme z jiného pohledu. Dle vládního představitele Německa (odkaz) by bez míšení rasy došlo k degeneraci. Když jsem si přečetl výrok, napadlo mne, že už se tak v některých případech stalo. Vážněji – co může být výsledkem cíleného míšení rasy? Rozdílnosti v kultuře jsou obrovské, navíc jak jsem zmínil – vzdělanost – mnohdy negramotnost. Existuje i tabulka průměrného IQ osob z lokalit původu migrantů. Nechci se zde nikoho dotknout ani se jakkoliv povýšit, ale snad se každému již stalo, že někdy dva lidi, mluvící i stejnou řečí se prostě nevystojí, protože jeden z nich je třeba prostě myšlenkově dál. Stačí aby řekl „A“ a od druhého už očekává, že „B“ mu logicky dojde. Pokud je to zhruba inteligenčně nastejno, je šance, že se ti dva budou rozumět, v opačném případě se moc nesnesou nebo se prostě budou spíše vyhýbat. Aby si rozuměli je důležité pro rodinu – tak jak ji chápeme v evropské tradici. Kdy žena i muž mají podobnou váhu, jsou rovnocenné osoby v rodině. K islámu se vyjadřovat vůbec nehodlám, je toho plný internet.

K čemu tedy bude při eventuelním míšení rasy pod dohledem docházet je, snižování IQ. Možná si říkáte, že tohle už je nějaký divný – „míšení rasy“, copak jsme nějaký pokusní králíci? Nechávám jako otázku pro každého samostatně. Říká Vám něco Coudenhove-Kalergi ?

Možná si dejte pauzu a složte si informace, může to být na někoho už dost silná kává, pokud přichází mnoho jiného než si člověk myslel až dosud. Podívejte se, co se děje kolem. Nikdo migranty nechce, ale Angelika je sem tlačí, jak to jen jde. A to v tuto dobu, kdy píši tento článek, nevím nic o tom, co je domluveno mezi Angelikou (EU) a Tureckem ohledně vízového styku s Tureckem. To by otevřelo bránu dalším statisícům či milionům(?) Turků, tj. Islámu. Že to nebude nic pozitivního dává tušit, když dle oficielního sdělení to bude uvolněno až po referendu o Brexitu. Logicky, kdyby to bylo něco dobrého, uvolnilo by se to ihned s očekáváním získání hlásů pro setrvání Britů v EU.

Možné scénáře

  • 1) Podrobení se migrantům

Ač se to zdá obvyklým rozumem asi nepřipustitelné či nepředstavitelné, matematické počty a určité návyky evropského kulturního soužití versus migrantského nás odkáží do pozice menšiny a časem zanikneme. Něco se smísí. Tomu ale moc nevěřím. Proč, uvedu v posledním, dle mého nejpravděpodobnějším scénáři.

  • 2) Smíšení kultur, vytvoření multietnika

Míšení rasy, vytvoření nějaké unifikované, jednotné, s nižším IQ. Když se vrátím k výroku německého ministra financí, už jaksi nedomýšlí, že i toto míšení má svoje meze. Nicméně to je v tento moment nepodstatné. Cílem je rasa s nižším IQ. O tomto mám však pochybnosti. Protože dle mne je pravděpodobnější, že než nastane tento bod dojde na bod 3). A to z toho důvodu, že rozdíly v hodnotách, chování, přístupu, kultuře, projevu, návycích něco dodržovat – zvláště pak návyky jiné kultury bude pro migranty problém. A bude tím větším, když nedojde ihned k jasnému vymezení pravidel toho, co jsou to „zdejší poměry“. Prostě pokud nedojde k jasnému vychovávání dosavadní, říkejme zatím, menšiny. Jenže to už bylo jasně ukázáno, že toto není cíl EU. Stačí si dohledat řešení jednotlivých napadení občanů EU ze strany migrantů, snahy tyto informace nezveřejňovat, potlačovat možnost informovat jen o něčem. Tomu všemu významně napomohla dohoda s významnými internetovými společnostmi.

Kdo to nechce číst a dovědět se více o „skvělé práci“ paní Jourové z Hnutí ANO, tak zkrátka nevhodné příspěvky z internetu zmizí do 24h. Tečka. Jak a kdo bude určovat co má zmizet – v odkazu. Takže vznikne šmírovací systém. Tedy pokud už není…

Jednotlivé kroky činěné EU jdou přesně opačným směrem – proti „vlastním“ občanům. Překvapeni? Nic výjimečného přece, to bych mohl psát o Jo Cox (2016) a švédské ministryni Anně Lindhové (2003) – jak přes kopírák. 

Jak dopadají soužití různých etnik, kultur nebo jak bych to nejlépe pojmenoval – podívejte se do Izraele. Tam snad nikdy nebude dlouhodobější klid. Je jedno, kdo je v právu, kdo je utlačovaný, kdo je ten hodný a kdo ten zlý, teď poukazuji, že prostě to mírové soužití není možné. Myslí si někdo snad že ano? Jsem ochoten říci ANO. Zároveň musím hned dodat, že toto má své JENŽE. Podívejte se nikam daleko – Kosovo. Dlouho dokázali žít nějak vedle sebe a najednou se začali vraždit jak kdyby se neznali. Vše z minulosti bylo pryč a jeden neznal druhého. To JENŽE tkví v tom, že multietnická společnost je náchylnější k provokacím, vytvořením umělých spouštěcím procesů. A vždy snadněji „dostanete“ do varu někoho, kdo buď má tzv. „horkou hlavu „ anebo jaksi jeho myšlení je trochu zbrzděné než, aby dohlédl a prohlédl nějakou past. V tomto jsou někteří vysloveně experty. Kruh se zvolna uzavírá. To k čemu směřuje můj úsudek, je to samé, co zmiňuje dánský prof. Nyborg – vidím velké nebezpečí konfliktu kultur. Přeháním? Zvažujte, přemýšlejte… jak chcete. Pokládejte si otázky a hledejte na ně odpovědi.

  • 3) Konflikt kultur – a komu by prospěl

Dle mého, než nastane možná(?) bod 2) je mnohem pravděpodobnější tento třetí bod. Nesnažím se o ohromení. Jen skládám to, co se děje. Dívám se o kus dál. Mnoho z historie se opakuje v nějaké obdobě. Proč a jak by se dospělo k tomuto scénáři jsem napsal v závěru předchozího bodu. Komu by prospěl? Napadá Vás někdo? Někdo, komu se velmi hodí vojenské akce, války? Kdo na nich vydělává a pro koho jsou výhodné? 

Kruh se uzavírá

Kruh se uzavírá. Pokud jste četli až do konce a myslíte si, že tohle je už moc, že Angelika není světice, ale tohle už je za hranou atd. atd. podívejte se sem. Angelika coby laureátka Evropské ceny Coudenhova-Kalergiho (2010). A mnohým známý Herman van Rompuy, laureát ceny 2012.

Co se děje v poslední době? Přichází snaha odzbrojit lidi. Aby to nebylo masivní a tvrdé, začne se samozřejmě pozvolna. A aby se věci pohnuly objeví se opět střelci. Je třeba veřejnost přimět, aby byla alespoň nějaká podpora k této snaze. Kolik lidí to bude stát životy – nevím. Nejprve automaty, poloautomaty, jak dopadnou myslivci, těžko odhadovat. A zřejmě toto půjde dál. Na problematiku zbraní mezi lidmi je též upozorněno v samotném závěru článku s profesorem Nyborgem zde. Pokud někoho třeba zajímá střelba v Orlandu a jak se to dělá, zkuste se podívat sem a sem.

Tímto bych tedy skončil. Omlouvám se, za délku, zkrátit jsem to moc nedokázal. Udělejte si vlastní názor, popřemýšlejte, nemusíte souhlasit. Můžete věřit tomu, že migranti nás budou mít rádi ač pocházejí ze zcela jiné kultury a ti co sem dosud přišli, jsou jen ten „špatný vzorek“. A zde ještě stručný souhrn obohacení naší evropské kultury z jejich strany. A věřit, že přitom množství několika miliónů (dle odhadu Německa) sem nepřijdou žádni radikálové, členové radikálního smýšlení a prosazování své kultury, svých práv. Tak nám to přece bylo říkáno – že bude přijato jen určité množství, aby to nebylo na úkor bezpečnosti. Myslím, že už teď je jasné, že minimálně tohle je už mimo realitu. Pokud Vás toto zajímá nebo právě začalo zajímat – informací je dost. Zatím. Otázka času než začne tvrdá cenzura. A co s tím? Tak to je víc než dobrá otázka.

Síla, chytrost, vytrvalost a touha vzít si stát zpět! 

Pokud se něco nezačne měnit a nezačne se vyvíjet tlak na vládu, tak to bude chyba. Vláda ČR totiž nedělá nic. Doporučil bych si zjistit, jestli ve vašem okolí nehodlají zřídit utečenecký tábor nebo ubytování pro uprchlíky či jak tomu říkat. Připravují to pěkně potichu, tak se nedejte odbít. Abyste pak nebyli třeba překvapený. Choďte na nějaké hromadné akce, kde se člověk dostane zase mezi lidi, co už ví další informace. Parlamentní volby jsou jistě varianta, jenže demokraticky jsou AŽ za rok, to je pozdě.

Blíží se krajské volby – ano, z pozice kraje do vysoké politiky daleko. Na druhou stranu nebylo by vůbec od věci i tak se ptát na postoje kandidátů na tuto problematiku. Ono se to dostane na přetřes na vyšší místa, nemysleme si, že nepřemýšlí, jak lidi zase oblafnout. Ptát se, dokola, a ono jim to začne vadit. Zvlášť, když o věci budete něco vědět víc. Ptát se, neznamená volit – pozor! A koho volit? Ne, to nebudu radit, na rozdíl od jiných, věřím, že člověk se středoškolským vzděláním je schopen se v tomto chaosu zorientovat a selským rozumem najít odpověď. Klidně si přečtěte výše uvedené ještě jednou a pak třeba hledejte, co se nezdá či nesedí. Dle mého, to vše do sebe až moc zapadá.

Ale napíšu koho budu volit – rozhodně toho, kdo prosazuje vystoupení naší země z EU (a samozřejmě i z NATO), kdo nejen mluví, ale také něco dělá. Toho, kdo je pro suverénní stát České Republiky. Je třeba okamžitě vystoupit anebo se začít připravovat… Věřit v českou justici (po kauze Altner vs. ČSSD už nejde). Co můžete udělat ihned – je naprostá maličkost – podpořte http://www.czexit.net, rozešlete webový odkaz mezi lidi, napsal bych dejte na facebook k sobě (jestli to projde to netuším), dejte si to do aliasů, k podpisům v mailu, chatujte, říkejte lidem o co tu jde. Migrace není zdaleka to nejhorší. Je to začátek něčeho, co potom už bude jen otázka času a už s tím nepůjde moc nic dělat!!!

Na závěr jedna informace o člověku, který vydělal velké peníze a asi ne vždy zrovna jen na tom, že dobře nakoupil akcie. Georgie Soros – kdo to je, snad netřeba říkat. Miliardář, spekulant, a já bych přidal i „obchodník s budoucností“. Na webu je mnoho informací z poslední doby ke jménu Soros, něco najdete třeba zde či zde. V poslední době prodal výrazný podíl v akciích a nakupuje zlato a podíly v těžařských společnostech na zlato. Domnívám se, že toto jednání nemá souvislost s Brexitem, který v případě úspěchu by mohl spustit zvýšenou volatilitu na finančních trzích, ale nebyla by to událost zásadní. Trhy by se po několika dnech zklidnily. Pokud nakupuje podíly v těžařských společnostech, půjde o nějaký dlouhodobý trend, dlouhodobou nejistotu. Tuší, že Brexit uspěje a předpokládá rozpad EU v rychlém sledu? Nebo vidí právě ony migranty a osud Evropy v dlouhodobém horizontu? Každopádně je to informace hodná pozornosti a kdo má větší hotovost, možná by měl i zauvažovat o nějaké alokaci do zlata či stříbra.

“Mít pravdu 24 hodin před ostatními lidmi, tak Vás budou mít 24 hodin za blázna”. Rival

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 136 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...