Marine_le_pen
13.2.2017
Kategorie: Politika

Je Marine Le Pen nadějí i pro pravicového voliče?

Sdílejte článek:

GORDON FREEMAN

Marie Le Penn, naděje všech nespokojených a přehlížených Francouzů, ale i dalších Evropanů, který se cítí býti odstrčeni na okraj. Kandidátka na prezidentku a předsedkyně Národní fronty, takzvané “krajní pravice”, představila minulý týden program, kterým chce dobýt Elysejský palác.

Program obsahuje 144 bodů a jeho část zaměřená na ekonomiku je vskutku k pláči. Jedná se o snůšku socialistických nesmyslů, proto by měla být, dle mého názoru, označována, v takzvaných seriózních médiích, jako kandidátka “krajní levice”. Pravicového na jejím ekonomickém programu totiž není vůbec nic. Racionálně uvažujícímu člověku se musí protáčet panenky a nesouhlasně kývat hlavou.

Ale popořadě. Začněme tím pozitivnějším. Jedním z hlavních bodů je boj proti islámskému terorismu v Evropě, s čímž se dá bez výjimky souhlasit. Islám je už ze své podstaty agresivní a extrémně netolerantní náboženství, proto nechápu, proč by se tak krásná kultura, jako je ta francouzská, měla přizpůsobovat tomuto středověkému způsobu života. Le Penová chce bojovat proti a zakázat některé muslimské šátky, zredukovat počet mešit a modliteben. Až sem vše v pořádku. Paradox, že netolerantní muslimové radši běží do Evropy k bezvěrcům a nehrnou se do Saudské Arábie či Kataru, kteří o své souvěrce nestojí, nechme stranou.

Jako druhý, hlavní programový bod, francouzské kandidátky, je boj proti globalizaci. Dle Le Pen je globalizace: “Výroba zboží otroky a toto zboží se pak prodává nezaměstnaným.” Jediným řešením je prý lokální revoluce vedená “inteligentním protekcionismem a ekonomickým vlastenectvím”. To je ovšem velký omyl.

Celý dnešní svět a obchod je postaven na globalizaci, díky internetu a globalizaci nejste omezeni na jednoho výrobce, můžete se svobodně rozhodnout, jestli dáte přednost lokálnímu výrobci, nebo si objednáte zboží z druhého konce světa. Volba je jen a jen na vás. Tomu se říká svoboda.

Máte nápad? Může vám ho zafinancovat český, americký, čínský nebo ruský fond. Prodává se všechno všem a je to hlavní důvod, proč je západní civilizace nejbohatší a nejúspěšnější ve své historii. Západní civilizační okruh na tom extrémním způsobem profituje. Tím, že zabetonuji byznys nesmyslnými cly se situace chudých a nezaměstnaných Francouzů, rozhodně nezlepší. Představa, že Francie uvalí cla na dovážené zboží a ostatní země to nechají bez odezvy je směšná. Výsledkem bude nesmyslná obchodní válka, která životní úroveň obyčejných obyvatel rozhodně nepozvedne.

Dalším bodem je vystoupení Francie z EU. S tím by se dalo polemizovat, protože Francie není Británie. Nemá takové obchodní vazby na Ameriku a své bývalé kolonie. Bylo by daleko smysluplnější kdyby se současná podoba EU reformovala. Reformovala ve smyslu – méně úředníků a nařízení, zachování Schengenu pro volný pohyb Evropanů, společná zahraniční politika vůči mocnostem typu Čína a Rusko, ochrana vnějších hranic a hlavně volného obchodu. O EU si můžete myslet co chcete, k dokonalosti ji chybí asi tak 99 procent, ale jedno se jí upřít nedá. Díky ní a častečné evropské integraci mezi sebou již 70 let evropské národy neválčí.

Evropští vedoucí pohlaváři by se měli chovat daleko více racionálně, občas vytáhnout paty z prosklených kanceláří, “hlavu z prdele” a zamyslet se. Lidé v dnešní složité době hledají jednoduchá řešení, které hlásá například Le Pen či neomarxisti a komunisti všeho druhu. Protože jestli toto neudělají, EU se jim zhroutí jako domeček karet. Takto oslabenou kořist, roztříštěné jednotlivé státy, si potom naporcují zbývající mocnosti.

Ovšem, stejně jako to ve volbách neměli lehké Američané, nebudou to mít lehké ani Francouzi. Na jedné straně samozvaní Mesiášové jako Le Pen, na druhé straně socialista typu Emmanuela Macrona či zkorupovaný François Fillon. Nikdo, kdo by pokládal voliče za svéprávné bytosti. Nikdo, kdo by si myslel, že se o sebe každý dokáže postarat sám a nepotřebuje k tomu tisíce úředníků a nařízení, více státu apod. Jeden extrém střídá druhý.

Jsem opravdu zvědav jak to nakonec dopadne, ovšem Le Pen určitě není ta absolutně dokonalá volba, za kterou jí její příznivci pokládají. Není chyba globalizace, že jsou lidé nezaměstnaní. Chce to na sobě holt více makat, více se vzdělávat, zvyšovat svoji kvalifikaci, investovat do sebe a ne pořád brečet. Dokonalá a spásná řešení neexistují. A Le Pen je určitě nepřinese.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 70 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 2,94 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.