VIRVAKCINA
13.7.2021
Kategorie: Společnost

Je libo vakcínu? A jakou dáme značku?

Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

Ne, nechci očkování degradovat. Ostatně by to byla už zbytečná práce. Degradují ho ti, kteří z něj dělají produkt 90. let ve stylu „vy zíráte, my zíráme – zářivě bílé prádlo“. Dnes je to ona pověstná „tečka“, která není žádnou tečkou, ale z mnoha důvodů velký otazník, na jehož kampaň plnou lží a manipulací, aby se tečkou alespoň zdál, padají desítky milionů z veřejného rozpočtu. Kvůli této formě propagace aby za chvíli strkali hlavu do písku i ti, kteří se s důvěrou naočkovali. A já dodávám – pokud jim to přineslo klid na duši a jejich tělu to skutečně pomůže, rozhodli se zcela správně – ostatně rozhodují o sobě, a nikdo nemá právo jim cokoli rozmlouvat.HRAVAKCINAStejně, jako nemá nikdo právo nikoho do očkování nutit. Nejsou to také očkovaní, kdo by měl děkovat výrobcům vakcín, ale je to přesně naopak – farmaceutické firmy by měly děkovat očkujícím se – za to, že dali vakcínám svou důvěru, a díky tomu se tyto vakcíny, prozatím v experimentální fázi, mohou testovat přímo na lidech.

Na druhé straně by očkovaní měli chápat ty, kteří tento experiment na sobě sama zatím odmítají, a mají naopak odvahu čelit covidu svou vlastní imunitou a tělesnou kondicí. Je to právo každého v době, kdy nikdo neumí zaručit bezpečnost vakcín, stejně jako nikdo neumí říct stoprocentně, že lépe je se neočkovat. Proto by měly obě „party“ držet spolu, a zcela na rovinu si sdělovat své zkušenosti. Každý má právo o svém zdraví rozhodovat sám.

Dnes, kdy je až hysterická starost a tlak na to, aby se všichni dali “dobrovolně” očkovat, že to připomíná až ono reklamním retro, však neuškodí pár čísel, ze kterých mrazí. A která, kupodivu, nechávají mocné tohoto světa, na rozdíl od covidu, v naprostém klidu…

Každý 3. obyvatel České republiky v průběhu svého života onemocní rakovinou. Tedy 33% z nás všech. Například v roce 2017 bylo v České republice nově diagnostikováno 86 819 pacientů se zhoubným novotvarem. Ročně zemře na rakovinu až 1,3 milionu Evropanů a objeví se 3,5 milionu nových případů. Za deset let tedy 35 milionů velmi vážně nemocných. Bez zásahu do současného trendu se celkový počet případů rakoviny v EU do roku 2035 může zdvojnásobit. Tedy na 66 milionů za deset let. Nově rakovinou v ČR onemocní aktuálně přes 70.000 lidí ročně (rok 2020) a umírá na ni zhruba 28.000 lidí. Až 40 procentům případů rakoviny lze přitom předcházet. Jen přijít včas k lékaři. Proč tedy v posledních letech nevidíme reklamy plné známých jmen, které na to upozorňují? Proč se nenabízí mobily a tenisky a jiné bonusy za to, že nebudeme podceňovat prevenci této zhoubné nemoci? Když je to také celosvětový a letitý problém?

Odpověď je jednoduchá. Rakovina má smůlu. Není dobrý „produkt“ – na boji s ní nelze bohatnout a diktovat lidem, jak žít. Je to, obdobně jako kardiochirurgie nebo boj s leukémií a dalšími nemocemi, práce a dřina a nervy a úsilí stovek lékařů. Pokroky po milimetrech. Tady nelze chrlit miliony testů ani honem honem vyvíjet vakcíny, které by se mohly rovněž prodávat po stamilionech. Že jde v případě rakoviny o více nemocných a mrtvých každý rok, než bylo kdy u covidu? A že 40% by jich zemřít třeba nemuselo? Ale proč by se to za drahé reklamní peníze připomínalo, když z toho není žádný byznys, ale jde skutečně „jen“ o ono zdraví…

To covid je jiná liga. Takové celosvětové PR a obchod se strachem, to tady ještě nebylo. Testy a roušky se chrlí po stamilionech, vakcíny se od těchto dnů nabízejí dokonce na novodobých „tržištích“, protože někdo usoudil, že to lze, a více se jich tak „prodá“, a není médium, ze kterého by na vás covid neskočil. Na vakcíny se tak stojí v obchodních centrech fronty jak nedávno při otevření Primarku na Václavském náměstí. Očkování, ryze zdravotnický odborný úkon, u kterého by měl být přítomen lékař a chorobopis očkovaného, se dnes nabízí ve stáncích jako cukrová vata. Nebo jako na tržištích levné zboží. Bez ohledu na to, že očkující nezná zdravotní stav očkovaného, stačí vystát frontu a neznámý zdravotník vpraví komukoli do těla látku, o které očkovaný neví nic moc, jen věří prohlášením, že ho očkování navždy zbaví covidu, a vrátí mu život, na který byl zvyklý.

Kéž by tak obojí bylo pravda… Každý očkovaný by si splnění svých očekávání zasloužil, protože vsadil nejvyšší hodnotu – své zdraví. Bez ohledu na to, zda z přesvědčení, pro cestu na jih nebo pro možnou výhru třeba toho mobilu. Pravdou však je, že loterií je dnes samo očkování, a tah se bude konat až někdy v budoucnu. Obdobně jako se kvalita jakéhokoli zboží ukáže až za nějaký ten pátek. A nezlobte se, že o vakcínách hovořím jako o zboží. Zboží z nich, bohužel, udělala současná světová garnitura, která má málo společného se světem medicíny. Zato nepochybně ví, co je to onen byznys. Politický i ekonomický. Vydělává totiž jako nikdy. Na strachu lidí a jejich důvěře ve spásu vakcínami, které se začínají stávat “dobrovolnou” podmínkou normálního života.

Nakonec malou poznámku.

Skutečné výsledky vědecké práce lékařů jsou tiché, neviditelné, bez reklam, a nepotřebují nabízet léky formou loterií o cokoli. Až kterékoli lékařské pracoviště ohlásí, že má k dispozici preventivní očkování proti rakovině, co myslíte…? Budou tenisky a vyhrožování potřeba? Nebo si rádi a bez reklamy klidně i připlatíme? Ano..b) je správně.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 732,- Kč
Vybráno 36.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 026 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
83 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)