DSC_2763
7.2.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Je libo české masíčko? Na to zapomeňte!

Sdílejte článek:

A kde kupujete maso Vy? Ptám se kamaráda, protože jsme se bavili o nedávném skandálu s hovězím. „U našeho řezníka“, odpoví a téměř pyšně dodává“ Von to má český“ „Ahááá“. Zamyšleně odpovídám.

No, kdyby to tak bylo, tak bychom my, chovatelé českých prasat, nemuseli denoděnně bojovat o přežití a lidi by se nemuseli bát, že zase někde v mase byly antibiotika, záněty a kdoví co! Protože české chovy jsou opravdu zdravé.

V současné době je z celkového počtu spotřeby vepřového masa něco kolem 25 % z českých chovů.

Tedy 75 % spotřeby vepřového je maso z dovozu. O kvalitě nechci hovořit, protože to není v tuto chvíli to podstatné.

Říkám si, jak to ti řezníci, supermarkety a restaurace dělají?

vepřové maso ve vlastní šťávě prodej

A hned mě napadá jedna z verzí. Jako malochovatelé prasat máme něco kolem 200 ks prasat ročně. Abychom se vůbec uživili, zřídili jsme si malé řeznictví, kde 1x týdně v neděli prodáváme opravdu české maso na českých jatkách poražené. A k tomu ještě vyrábíme domácí konzervy a uzeniny, které zasíláme PPL přes náš rodinný e-shop www.domaci-veprovka.cz. Padáme na hubu, ale uživíme se.

A protože samozřejmě platíme za reklamu, a ta se zobrazuje napříč celým internetem, volají nám nejen zákazníci, ale také řezníci. Z různých měst. A chtějí od nás odebírat česká prasata. Říkám jim, že pro ně nedokážeme udělat cenu, která by vyhovovala jim a také nám. Ještě bych zapomněl na různé restaurace. My budeme cenu respektovat – chceme prodávat jenom české maso!

DSC04749

Říkáte si proč jim to neprodáme? Protože je to jednoduché. My chovatelé máme sloužit jako jakási clona. Vezmou od nás 2 prasata měsíčně a všem budou tvrdit, že mají české maso a navíc k tomu mají doklad! Ale nikdy od nás. Na to jsme tvrdohlaví.

Neprodáme my, prodají jiní. Tak to je. Jako clona se v Česku koupí 25 % českého masa a zbytek je z dovozu. Dovoz Polsko, Německo, Španělsko, USA a další. Významnou a nezměřitelnou část tvoří nehlášený dovoz – to je případ hovězího hnisu.

A kdo za to vlastně může? No přece my, všichni Češi. Důvody jsou známé, není potřeba psát.

Tento článek píšeme v naprosté pohodě a s klidem. Nechceme nikoho kárat nebo se litovat. Prostě to tak je. Jen si prosím vzpomeňte na tento článek, až Vám někdo řekne: To je české vepřové. Máte 25% šanci, že tomu tak je.

Šprincovi z Pochvalova
www.domaci-veprovka.cz
www.statek-pochvalov.cz

koláž vepřovka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 715 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.