pride

Je LGBT Prague Pride vhodná akce pro děti?

Sdílejte článek:

MONIKA HRABÁKOVÁ

hrabákováNedávno maďarská vláda schválila zákon, který zakazuje propagaci LGBT osobám mladších 18 let, což se nesetkalo s pochopením u liberálněji založených členů společnosti, a stoprocentně se novela nesetkala s pochopením u naší pirátské strany, která zákon jako další podobně smýšlející zahraniční subjekty neváhá označovat za diskriminační. Ostře se například k maďarskému zákonu vyjadřoval pirátský europoslanec Mikuláš Peksa, která Maďarsko označil za zemi, která pošlapává práva LGBT občanů.

Jako každý rok (pokud ovšem nejsme uzavření v lockdownu, jako tomu bylo rok minulý) se chystá v Praze událost Prague Pride, kterou Piráti včetně pražského primátora jak jinak než podporují. Mimo pražskou radnici jsou velkými sponzory ale i Vodafone a americká společnost Coca-Cola. Primátor Hřib se poté neváhal vyjádřit na svém facebookovém profilu, kde napsal, že na rozdíl od Maďarska můžeme na Prague Pride vzít svoje děti, což je téma, kterému bych se dnes chtěla pověnovat.

Připadá vám Prague Pride jako akce, které by se měly zúčastňovat děti?

rp_Gay-Pride-2011-Paris-300x225.jpgPan Hřib se ve svém dost příspěvku velkohubě vyjadřoval stylem „make love, no war“ (vytvářej lásku, ne válku) a kdybych nevěděla, jak takové pochody vypadají, možná bych mu to i uvěřila. Mně ale rozhodně tyto pochody nepřipadají jako vhodné události pro děti, stejně tak jako bych malým dětem nepustila porno nebo jakýkoli film pro dospělé. Stejně tak, jako bych malé děti nevzala do sex shopu a neukazovala jim „hračky pro dospělé“.

Protože přesně tak Prague Pride z valné části vypadá. Stačí se podívat na jakákoli videa z akce, na mnoho obrázků, které jsou samozřejmě k dispozici všude po internetu. Stačí se tam jít podívat. Já jsem před časem v Praze kolem Prague Pride šla a opravdu to nejsou panorámata vhodná pro dětskou mysl. Kožené převleky za psy, chlapi na vodítkách, nahé zadky, někdy i nahého něco více než jenom pozadí.

Už jste se někdy zamysleli nad tím, proč hrdí účastníci LGBT vlastně na akci chodí „oblékaní“ tak, jako na ni chodí oblékaní? Například na mě by udělali mnohem větší dojem, kdyby ti lidé byli oblečení spořádaně a normálně – přijde mi i pro ně kontraproduktivní, aby na akci chodili polonazí a potom drželi v ruce transparent „POVOLTE ADOPCE DĚTÍ LGBT PÁRŮM“. Je toto vhodný vzor pro děti? Působí takový člověk seriózně? Působí osoba, která se veřejně exhibuje na Václavském náměstí jako vhodný adept na adoptivního rodiče?

Podle mého názoru je zde potřeba stejný zákon, jako přijala maďarská vláda. Nechme děti vyrůstat v dětském světě. S dětskou myslí (a řekla bych hlavně s nevyrovnanou pubertální myslí) přece dokážou podobné věci opravdu zamávat, a mnohdy například kluk, který si myslí, že je dívka a nechá se v útlejším věku „předělat“, toho lituje a později jeho život skončí sebevraždou. Myslím si, že bychom skutečně alespoň do patnácti let věku neměli dětem cpát do hlavy šílenosti, jimž dominují možnosti změny pohlaví – kastrace.

Nechme naše děti žít.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 855 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
77 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)