PETRICEK
6.5.2021
Kategorie: Politika

Je Kroupův „sociální demokrat“ Tomáš Petříček?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonServer Seznam Zprávy přinášejí další „podpůrné informace“ o tom, jak se Jan Hamáček chystal „zradit“ Českou republiku. Zdrojem je blíže nejmenovaný „sociální demokrat“.

Vicepremiér Jan Hamáček se v polovině dubna chystal na cestu do Moskvy s plánem, že zajistí vakcíny Sputnik V, s jejich pomocí proočkuje Českou republiku a získá tím voliče pro sociální demokracii. Tak to aspoň svěřil spolustraníkovi, kterého si po předchozím víkendovém sjezdu pozval ve čtvrtek 15. dubna na desátou hodinu dopolední na Ministerstvo vnitra. Téhož dne později odpoledne se sešel na schůzce se šéfy tajných služeb a policie a konzultoval s nimi stejný plán. Bylo to v době, kdy Jan Hamáček už – přinejmenším více než týden – věděl, že za sedm let starými výbuchy zbrojního a muničního skladu ve Vrběticích stojí ruská vojenská rozvědka GRU, a přesto cestu do Moskvy plánoval.

Předpokládejme, že se tato další „schůzka“ uskutečnila. Je velmi důvodné předpokládat, že si ministr vnitra Jan Hamáček na schůzku nepozval okresního tajemníka z Horní Dolní nebo Dolní Horní. Jediný „sociální demokrat“, kterého si Hamáček snad mohl pozvat, mohl být Hamáčkem odvolaný ministr zahraničí Tomáš Petříček. Ten Petříček, který chtěl razantně ukončit účast ČSSD ve vládě s hnutím ANO. Svůj souboj o křeslo předsedy ČSSD ale prohrál a Hamáček ho poté odvolal.

Tento Kroupů „zdroj“ je údajně ochotný zopakovat svou výpověď před soudem a dokonce to prý takto sdělil i Hamáčkovi. Redakce jeho identitu zná, ale souhlasila ji v tuto chvíli celou nezveřejnit. Stejný postup ostatně Seznam Zprávy zvolily i v případě svých zdrojů, které popsaly další schůzku z 15. dubna. Jak už jsme uvedli v úterý, odehrála se večer v Hamáčkově ministerské kanceláři a vicepremiér na ní před řadou svědků sděloval stejné plány jako dopoledne stranickému kolegovi: že v Moskvě půjde o milion Sputniků a navíc o schůzku Biden–Putin, která se měla konat v Praze.

Nicméně ještě k „důkazu“ Janka Kroupy. Onen „sociální demokrat“ se jednání se šéfy bezpečnostních složek – ona „šestka“ co tam byla – neúčastnil. Nemůže proto potvrdit, že jednání, o kterém Kroupa informoval jako první, proběhlo tak, jak Kroupa píše. Logicky, můžeme sice „předpokládat“, že Hamáček té pozvané šestce sdělil to samé, co říkal „sociálnímu demokratovi“, ale důkaz to není. Argumentace mohla proběhnout jinak a onen „sociální demokrat“ zcela jistě nezažil údajné „zděšení“, které se mezi účastníky schůzky projevilo tak, jak píše Kroupa.

Proti teorii o Petříčkovi je časová souslednost. Petříček byl odvolán po online sjezdu ČSSD (9. -10. 4.). Novým ministrem zahraničí se měl stát Lubomír Zaorálek a novým ministrem kultury Jan Birke. Zaorálek to nakonec „nevzal“ a je možným dalším adeptem na onoho „sociálního demokrata“, co to „napráskal“ Kroupovi.

Ať tak či tak – ČSSD bylo Jankem Kroupou natolik „zavařeno“, že to vypadá na slušný volební propadák. Pokud totiž nejvýše postavení členové ČSSD spolupracují s investigativcem Kroupova formátu, nemůže to jinak než špatně skončit.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 734 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,59 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)