KORONAVIRUS
17.4.2020
Kategorie: Společnost

Je koronavirus výsledkem čínské snahy konkurovat USA?

Sdílejte článek:

INN

Zdroje Fox News říkají, že virus pochází z laboratoří ve Wuhanu v rámci úsilí Číny prokázat jejích vlastní schopností.

Podle zpráv Fox News, více zdrojů uvádí, že COVID-19 pochází z Wuhanské laboratoře nikoli ovšem jako biologická zbraň, ale jako součást čínského úsilí prokázat, že jeho snahy o identifikaci a boj proti virům jsou minimálně stejně účinné, jako schopnosti Spojených států.

Podle těchto zpráv došlo k počátečnímu přenosu viru z netopýra a první pacient pracoval v této laboratoři.

Zprávy zdůrazňují, že The Washington Post v úterý informovaly, že představitelé amerického velvyslanectví v lednu 2018 varovali před nedostatečným zabezpečením v laboratořích wuhanského Institutu virologie, a předávali informace o vědcích provádějících rizikový výzkum koronavirů netopýrů.

Prezident Donald Trump se k této zprávě připojil a odpověděl na otázku položenou Johnem Robertsem z Fox News.

Roberts se Trumpa ptal, jestli je pravda, že byla ve Wu-chanu nakažena stážistka, která později infikovala svého přítele a následně šla na mokrý trh ve Wu-chanu, kde se virus začal šířit. „Nechci na to takto přímo odpovědět Johne,“ uvedl Trump, „ale řeknu vám, že slyšíme stále více a více o tomto příběhu a uvidíme“.

„A když říkáte více zdrojů,“ dodal Trump ve vztahu ke zprávě Fox News, „jsou případy, kdy můžete použít slovo „zdroje“. Tuto hroznou situaci velmi důkladně zkoumáme“.

Pokud jde o jeho rozhovory s čínským prezidentem Xi Jinpingem, Trump řekl: „Nechci diskutovat o tom, o čem jsem s ním mluvil ohledně laboratoří. Nechci o tom mluvit. Právě teď je to nevhodné“.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 615 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 2,86 out of 5)
Loading...
politicon.cz
3 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.