euflag
9.7.2021
Kategorie: Politika

Je Evropská unie k něčemu dobrá?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝNení. Tak by mohla znít jediná správná odpověď, nicméně to bychom si to příliš zjednodušili. Mínění většiny občanů naší země je zatím stále spíše k tomuto molochu nakloněno i přes řadu důkazů svědčících o zbytečnosti bruselského ancáblu dokonce velmi pozitivně. Je to těžko pochopitelné, ale je třeba si uvědomit, kolik miliard eur musí stát denodenní mediální masáž vytvářená na zkrášlování obrazu Evropské unie.

Původní myšlenka vycházející u kdysi prosperujícího EHS nemusela být úplně špatná. Ovšem snaha zavést direktivní vedení, které navíc východo a středoevropské státy znaly z dob RVHP, předem tento spolek odsoudily k nezdaru. Byť dosud EU existuje a funguje, některé země již pochopily, že udělaly chybu. Řekové by o propadu ekonomiky mohli vyprávět a pravdou je, že mnoho jejich majetku přešlo do rukou nových majitelů převážně německého původu. Problematika Řecka je samozřejmě složitější, nicméně zchudnula i řada jiných zemí.

Mnoho našich spoluobčanů se k Evropě upnulo stejně, jako po roce 1948 komunisté k Sovětskému svazu. Představa, že náš nijak zvláště na evropské poměry malý stát může být součástí velkého a ekonomicky silného celku, se mnohým zdála, a dosud zdá, přímo samospásná. Přitom jsme i pod nadvládou KSSS, které podřízená KSČ dělala spíše správce Československé socialistické republiky, dokázali být v mnohém soběstační, měli jsme vcelku univerzální hospodářství a po tzv. Sametové revoluci jsme byli nejméně zadlužení s dostatečnými zlatými zásobami a aktivy v zahraničním obchodu. Stačilo pár let liberální politiky, v jejímž čele byl Václav Havel, a máme z toho všeho akorát tak….jak to říct slušně?

Přechod od sovětské nadvlády pod tu americkou a později bruselskou je velmi bolestivým právě svými důsledky, které pociťujeme stále důrazněji. O zlato jsme přišli dávno, o svrchovanost o něco později, ovšem iluze některým naivním občanům stále zůstávají. A to i v době obrovských podvodů a příprav na totální zvraty v našich životech. Místo ochoty vzepřít se stále jedeme to samé a Piráti navíc prohlašují, že je třeba posílit pravomoci EU a ještě více se poddat eurokomisařům a jejich rozhodnutím. Tím se Bartoš, který kvůli tomu i do Bruselu odletěl, blíží názorům eurokomisařky za ANO Jourové. Ostatně výlet předsedy Pirátské strany připomíná jisté zvací dopisy, které jsme po tzv. Sametové revoluci tolikrát odsoudili. Jeho chtíč být předsedou vlády je skutečně extrémní a válcuje i ten Andreje Babiše. Co za to má asi slíbené?

Odchod z EU po vzoru Velké Británie není pro politiky aktuální, takže se jím de facto ani nezabývají. Nabízí ho pouze Volný blok a o něco méně SPD. V Trikolóře před rokem ještě z úst Václava Klause ml. zaznělo, že to není na pořadu dne, což vyvolalo okamžitý odchod řady členů. Klaus přesto až do svého naprosto šokujícího odchodu z čela strany držel tuto linii a ani poté se vedení Trikolóry k Czexitu moc nehlásí. Přitom je to právě pravice, která by se tímto tématem v době, kdy EU vedou levicoví liberálové, měla postavit jednoznačněji a především agresivněji. Jenže národ podléhá mediálním tvrzením, že bez EU bychom se vrátili do doby kamenné a naprosto přehlíží fakt, že s ní dopadneme ještě mnohem hůře. Až se zastaví bruselské rotačky tisknoucí nová a nová eura, zbortí se celý systém postavený na uplácení politiků a s nimi spojených lobbistů, budeme to my, kdo pocítí chudobu. Oni ne, budou připraveni a ze svých luxusních sídel a vybudovaných zásob se budou radovat nad tím, jak dobře si to zařídili. Tedy pokud je nedostaneme dříve před soudní tribunál.

Na aktuálním setkání lídrů evropských stran zastupující občany názorově se shodující v náhledu na další existenci EU chybí někdo od nás. Dokonce ani tolik halasící Okamura tam prostě nejede. Ptáme se tedy, kdo se postaví vůči EU a jejich přisluhovačů čelem? Vynechme nyní bláboly státem podporovaných ekonomů, mediálních hvězd z této branže, a zeptejme se někoho jiného. Co na to říkají Pikora, Šichtařová a další? A když vynecháme ekonomickou stránku a budeme se věnovat té lidské, opravdu jsou nám blízké názory Leyenové, Merkelové či Jourové? Zajímá nás, jak nahlíží holandský předseda vlády na maďarského či polského? Není pro nás mnoho důležitějších a vnitrostátních záležitostí. A opravdu potřebujeme, aby nám Leyenová nakoupila a poté vnutila vakcíny od svého dodavatele? Nebo aby EU trestala Maďarsko za ukončenou podporu duhové zvrácenosti? To jen pro příklad. Těch bychom mohli uvádět nekonečnou řadu. Nikoliv.

Obešli jsme se kdysi bez evropských dotací, příkazů a nařízení. Jsme národ s bohatou tradicí, máme šikovné ruce a mizerné vedení. Tam bychom měli začít. Kdy to lidem konečně dojde?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 389 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
37 komentářů
      • texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)