116716874_10224042398148894_5733332956933352469_nczexit
4.12.2020
Kategorie: Politika

Je čas?

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Všechno má svůj čas, ale někdy už nezbývá čas nebo je nejvyšší čas, dnes přišel čas to utnout s Evropskou unii a vzít to i s NATO. Musíme pryč z těchto struktur za každou cenu, která je vysoká jen v naší líné fantazii. V šedesátém osmém jsme věděli, že se musíme vymanit z východního paktu, věděli jsme, že vymyslet nějakou rozumnou formu organizování ekonomiky nebude jednoduché, nebyl důvod, aby se to nepodařilo, symbióza podnikových zaměstnanců a managementu mohla generovat velmi originální a kreativní formy organizace výroby. Nejen socialismus, ale dnes i evropskounijní a americké formy kapitalismu jsou ve fatální kreativní krizi, v osmašedesátém nám bylo jasné, že když nebudeme exportovat polobotky do Svazu, vezme to Brazílie. Tenkrát to bylo nesrovnatelně složitější, struktura našeho exportu to byl zázrak národní píle, od bot až po sofistikované turbíny, dnes se bojíme, že surogáty ze Škodovky nikdo nevezme, nic dalšího už v podstatě moc nevyrábíme, proč se v tom případě nevrátit k polobotkám a k vysokým technologiím textilní výroby a začít po třiceti letech sebeklamu oceňovat práci ducha na národním poli místo televizně zprostředkovávaných befelů z Evropské unie.

Důvodů, proč to okamžitě utnout, je celá řada, od ekonomických až po morální, ale ten velmi podstatný spočívá v tom, že není důvod, abychom setrvávali v Evropské unii a NATO. Tyto struktury jsou historicky přežité, byla to dobová odpověď západního světa na poválečnou situaci, geneze každého historického reliktu má jeden předvídatelný konec, končí se krachem, neznámá je jenom forma krachu. Forma západního krachu není moc přitažlivá. Mladý talentovaný francouzský spisovatel Laurent Obertone v interview na videu (viz), natočeném u příležitosti vydání své knihy, popisuje exaktně parametry západního krachu. Názor lidí je kompletně ignorován, náhledy milionů jsou mimo období volební kampaně vládnoucím zcela irelevantní. Spisovatel se ptá, kam může dojít společenská evoluce bez spoluúčasti většiny lidí na procesu rozhodování. Terorismus ve Francii se stal každodenním, útoky nožem už běžnou záležitostí, před pár dny imigrant, když nedostal cigaretu, bodl dotyčného do krku. No stalo se .., je mediální odpověď. Strach se zmocnil celé společnosti, občan nemá kontrolu nad svým nejbližším okolím, bezprostřední nebezpečí se stalo latentním.

Podle spisovatele média, finance a stát samotný zbavily občana jeho přirozené suverenity, což je možnost obrany a vyslovení svobodného názoru, který by měl váhu. Občan se stal dnes ultrazávislým na státu a médiích, stal se nesvéprávným, člověk, po mediálně organizovaných intoxikacích, volá po dalším zákonu, chce další miliardy podpor atd., neuvědomuje si, že se stane ještě víc závislejším na toxické metastruktuře, bude víc nesvéprávným a ohrozitelným. Jak z toho ven? Spisovatel, i velká část významných francouzských intelektuálů, se domnívá, že není úniku, všechno se zhroutí. Podle spisovatele je osobním řešením maximální autonomie člověka a velká sebedisciplína, ignorování médií a politiky a co největší osobní izolace. Pro ČR je pořád ještě možná cesta záchrany a národní renezance ze světa, který je v závěrečné fázi finálního krachu, bohužel jiná cesta než přes politiku nevede, národ musí volit ty lidi a subjekty, které ho vyvedou ze západního krachu a dekadence.

  • meras.cz
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 483,00 Kč
Vybráno 41.38%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 504 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
politicon.cz
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.