Sunrise-over-London-693201
23.8.2016
Kategorie: Ekonomika

Je čas na paniku

Sdílejte článek:

LUDVÍK ŠTEFKO

“Je čas na paniku” – prohlásil jeden z nejlepších světových analytiků, stratég banky Société Générale Albert Edwards. Varuje, že recese klepe na dveře a že “finanční krize se znovu probudí a bude stejně hrozivá jako ta v letech 2008 a 2009″. Jeho přesvědčení vychází z toho, že světové burzy ztratily od začátku roku 2016 kolem deseti procent své hodnoty a dramatický pokles hodnoty akcií zaznamenaly všechny významné banky.

  • EU po brexitu na pokraji zhroucení

Například největší německá banka Deutsche Bank ztratila za poslední rok až 45 procent hodnoty svých akcií. Podle analytického centra Ostkraft evropské banky – HSBC, BNP Paribas, Deutsche Bank, Societe Generale, UniCredit SpA, Commerzbank, Banco Santander, Intesa Sanpaolo SpA, jakož i celé bankovní sektory zemí jako Itálie, Španělsko, Portugalsko jsou pouze na krok od toho, aby se zopakoval bankrot americké investiční banky Lehman Brothers, který uvrhl svět do největší finanční krize za několik posledních desetiletí.

Po analýze situace v bankovním sektoru eurozóny přichází Ostkraft k závěru, že “anglosaské elity začaly realizovat scénář, podle kterého hodlají dostat EU pod svou absolutní kontrolu a obejít vliv Německa a Francie.” Z tohoto hlediska není brexit úderem uštědřeným evropské integraci náhodnou ranou. Hrdý Albion se nikdy nezbavil tradiční nedůvěry vůči kontinentální Evropě ani sentimentu někdejšího impéria, nebo vůdcovství na čele Commonwealthu. Dnešní orientace postkoloniální ostrovní mocnosti na zámořskou velmoc USA vyplývá z pokrevního příbuzenství, utužení přátelstvím ve dvou světových válkách i ve společných ozbrojených avantýrách v různých částech světa.

  • Nový scénář na vyvolání chaosu

Součástí plánu “Nového světového řádu” je přechod Evropy pod kontrolu globalizátorů prostřednictvím smlouvy o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP), které se připravuje již minimálně dva roky za zavřenými dveřmi v Bruselu. I když nejsou známy podrobnosti této transatlantické lochnesské příšery, její hrubé obrysy dávají tušit budoucí kolonizaci evropského trhu americkými korporacemi.

Lídři evropské unie se při jednáních s americkou stranou o TTIP sice chovají infantilně, neschopní převzít do svých rukou politickou odpovědnost, ale zároveň vystupují tvrdohlavě, což globalisty znervózňuje. Jednání trvají na americký vkus příliš dlouho – smlouva se do skončení Obamova mandátu zřejmě neuzavře, proto je připraven záložní scénář vyvolání finanční krize a chaosu, který by měl být hřebíkem do rakve Evropské unie.

George Soros, majitel sítě nadací otevřené společnosti a jeho propagátoři podvratné migrace, už spouští alarm prohlášením, že “Evropa je pokraji zhroucení.”

Globalista Soros ví o čem mluví. Centrální banky, MMF a Světová banka ve skutečnosti vytvořily podmínky pro blížící se kolosální krizi. Evropská unie, nacházející se pod tlakem nekontrolovatelné migrace a hrozícího bankrotu bank, nemohla být přitažlivá pro Brity, proto si zvolili brexit. 

  • Příčina odchodu není plebiscit

Britská odpověď je podobná ne-li totožná s odpovědí švýcarské centrální banky, která šokovala trhy mimořádným rozhodnutím zrušit dosavadní fixaci franku na euro. V pozadí tohoto rozhodnutí byla oprávněné obavy, že euru hrozí katastrofický pád, proto se švýcarští bankéři rozhodli vyskočit z jedoucího vlaku a nehleděli na velikost ztrát.

Londýn se tedy rozhodl, tak jako předtím Bern. Analytik a publicista Alexander Rogers na téma konce eura a eurozóny napsal v březnu 2016 v jedné ze svých studií: “Politická rána současnému modelu integrace do EU, jakou je i vystoupení Velké Británie, nesporně nestačí na její rozpad. Nutná je aj ekonomická rána, která zničí finančně-ekonomický základ unie, a pak přirozeně padne i politická nástavba.”

V tomto smyslu je nejvhodnější terč pro útok Anglosasů klíčová banka Německa a Evropy – Deutsche Bank, která se několik let po krizi v roce 2008 jako první pustila do hry s nebezpečnými dluhovými obligacemi pod názvem Bespoke tranche opportunity, čímž vypustila z láhve džina, který pohřbil i Lehman Brothers. 

  • Restart světového systému znamená válku

Podle portálu regnum.ru si problémy Deutsche Bank všiml i Mezinárodní měnový fond, který prohlásil, že “Deutsche Bank je jednou z globálních systémově významných bank, která potenciálně může zasadit citelný úder finančnímu systému ve světovém měřítku. Hlavní problém banky je v tom, že z jakýchsi příčin poslední měsíce a roky cíleně hromadila toxická aktiva (především deriváty), které dnes představují pyramidu velkou přibližně 75 trilionů eur, je tedy srovnatelná s rozměry celosvětové ekonomiky.”

Politolog Ivan Kolychalov v článku Vítejte ve světové finanční krizi: proč mohou trhy kdykoli padnout, tvrdí, že krize v Řecku, Brexit, bankovní krize v Itálii, záporné úroky na státní obligace představují padající kostky domina a znamenají aktivní pokračující světovou finanční krizi. Zalepit díru se nedaří a na řadě je pád evropských, pak japonských a i amerických bank.

Podle Ivana Kolychalova evropská i japonská centrální banka ze všech sil zadržují druhou vlnu nevyhnutelné krize. Po ní bude následovat restart světového systému. Jak však připomíná politolog, ještě ani jednou se v historii lidstva nestalo, aby byl takový restart bez války.

Kolychalov tvrdí, že předzvěstí války může být fakt, že “v USA připravují na nejvyšší funkci ve státě psychicky narušenou Hillary Clintonovou, aby globální hráči měli na tomto postu člověka, který v nezbytném případě bez váhání vynuluje dluhy Západu před světovou společností.” I za cenu třetí globální válečné katastrofy.

Co bude následovat po brexitu? Italexit, nebo jiný exit, nebo teroristický čin obřích rozměrů? Budeme svědky nějaké nové události typu 11. září, která bude působit jako rozbuška pro vojenský zásah NATO (v zájmu odepsání dluhů) proti komukoliv na této planetě, kdo stojí v cestě plánovačům “Nového světového pořádku”? Když padne projekt Evropská unie – bude to úder proti Rusku, proti Číně, nebo jiná krutá hra způsob “humanitárního bombardování” a ukrajinského Majdanu? Další světová krize klepe na dveře a odpověď není daleko.

ZDROJ: Ludvík Štefko

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč

Celkem za měsíc: 4 772,00 Kč
Vybráno 13.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 32 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
51 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.