babis rouska
4.5.2020
Kategorie: Politika

Je Babiš chytrá horákyně?

Sdílejte článek:

PETR BURIAN

Popravdě si ho oděného v rybářské síti na kolobrndě nedovedu představit a tento obraz by mě strašil až do konce života. V prvé řadě je hráč, šachista. Sice při hře podvádí, ale pozici na šachovnici promořuje důsledně, to je fakt.

Dnes mě vláda příjemně překvapila a to až tak, že ji musím pochválit. Rozhodla se pomoci s nájmy těm živnostníkům, kteří museli její direktivou zavřít své provozovny.

No tak sláva, chtělo by se zvolat, kdyby v tom nebylo několik ale. Začněme dnes netradičně od konce.

V prvé řadě se na diskuzích pod tímto oznámením opět rozlilo několik litrů hnisu v podobě výkřiků, že to z našich daní nepřipadá v úvahu. Za všechny jen pár perel na ukázku:

  • Do nynějška kvetl obchod s chudobou. Nyní se bude dařit i obchodu s infekcí.
  • Já bych chtěl vidět jak firmy a ŽL. Platí za dělníky jejich nájmy nebo dluhy tak proč stát se nikoho neptá a rozdává…
  • Rozhazovani penez danovych poplatniku na pokracovani! Kdy to proboha skonci? Kdo ho zastavi?

Je zajímavé, že při minulých koronavirových dotacích vlády, ať už to bylo proplácení 80% mezd zaměstnanců, nebo plošné ošetřovné, k žádnému takovému sborovému mlácení pantů nedocházelo. Trochu to připomíná onen vtip, jak si dělník stěžuje na mzdovce, že mu zkrátili mzdu o osm stovek. Účetní mu povídá: “a když jsem vám minulý měsíc dala omylem o osm set navíc, to jste si nestěžoval, že?” A dělňas klidně: “víte, jednou chybu umím odpustit, ale dvakrát za sebou už ne!”

To ale se potom týká tří věcí. Za prvé ono podílení se státu na nájmech zamrzlých živností požadovala projednat opozice už dávno, přičemž sama předložila několik možných variant k jednání. A vláda všechny šmahem zamítla, aby pak voličům sdělila, že jí to zrovna teď samotnou solidárně napadlo a že by to nemusel být až tak marný nápad. Za druhé je to jen hrubý nástřel, který ještě bude dopilován, takže další nášlapné miny a odvetné akce lze očekávat. A za třetí mě udivuje ta podmínka tripartity. Vláda má vizi, že by jednu třetinu nájmu odpustil živnostníkovi sám pronajímatel, druhou si cálnul postižený sám a až tu třetí třetinu by stát milostivě dorovnal. Proč to a proč tak složitě? Stát vlastně klackovitě říká, že já jenom tehdy, když on taky. Ví Babiš vůbec o tom, že oplatky se nepečou už od mateřské školky?

„Musí dodat potvrzení, že se dohodli s pronajímatelem, že jim sleví. Nájemce musí také prokázat jednoznačně, jakou částku platil, například výpisem z účtu,“ popsal iDNES.cz vicepremiér Havlíček.

Bez této splněné podmínky mu nedá ani grošík. Proč? Přeci když mu chce přispět třetinou na nájem, má mu prostě přispět a basta šmidlifous. Takhle to vypadá jako docela slušná vydíračka z hlavně samopalu Al Caponeho. A nejen vypadá, ona to křivárnička v reálu i je. Protože když má živnostník neústupného pronajímatele, který řekne prostě ne, zaplatí už tak z peněz vycinkaný jedinec nejenže celý nájem zpětně, ale dokonce ztrácí i nárok na státní podporu. Takže jeho přežití je závislé na libovůli třetí osoby, kterou nemůže nijak ovlivnit. Mimo logiky mi v tom chybí i spravedlnost, zákonný řád a účel takové podmínky. Tedy mimo toho, že vláda tímto vzkazuje živnostníkům, že s nimi zatočí po bolševicku kdykoliv ona bude chtít.

Celé to potom pan premiér opět zabalil do cukrkandlového celofánu, aby jeho voliči mohli dál snít o jediné lidsky spravedlivé vládě: Pomůžeme firmám, které platí nájem, budeme participoval asi třetinou. Děláme maximum, abychom firmám pomohli.

Já si maximum představuji jinak. Tohle spíš vypadá na Sněhurčino jablíčko, Pane od Kolína pojďte si hrát na lidi, anebo maximum šakalího dechu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 653 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,36 out of 5)
Loading...
politicon.cz
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.