BABISVEZEN
10.7.2018
Kategorie: Politika

Je Andrej Babiš opravdu trestně stíhaný?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

ODS, Starostové a nezávislí a snad i některé jiné strany by šly do koalice s hnutím ANO, pokud by navrhlo na úřad premiéra jinou osobu než trestně stíhaného Andreje Babiše; ale ANO (a ANO = Babiš) na Babišovi trvá. I sociálním demokratům Babišovo trestní stíhání vadilo – ale v zájmu vlasti se zapřeli a do vlády s Babišem půjdou; jsou to totiž vlastenci.

 

Ještě větší patrioti jsou je politici z KSČM, těm trestně stíhaný premiér nevadí vůbec – dá-li jim ovšem dostatek postů ve orgánech sněmovny, na ministerstvech a ve správních a dozorčích radách, jak řekl předseda KSČM Vojtěch Filip: je už třeba skončit s „nepolitickou politikou“ a ve státních firmách mají sedět politici. 

Hnutí ANO argumentuje, že Andrej Babiš vyhrál volby a měl dokonce nejvíc preferenčních hlasů, ačkoli voliči o trestním stíhání v kauze Čapí hnízdo věděli. To je samozřejmě smutná pravda, nemravnost našich politiků jenom odraz nemravnosti našich voličů. Ovšem nikde na světě neexistuje zákon, podle kterého by vítězství ve volbách anulovalo trestní odpovědnost. 

Stíhání by mohl jedním škrtem pera zastavit prezident republiky Miloš Zeman – ale ten se k tomu nemá. S Babišem je sice ohromně veliký kamarád, jenže nějaký handicap je to, co má Miloš Zeman na lidech, se kterými spolupracuje, nejraději. Ať je to chybějící prověrka šéfa kanceláře Vratislava Mynáře, anebo trapná a celému národu směšná pitomost mluvčího Jiřího Ovčáčka – prověřený Mynář či nějaký inteligentní a slušně vychovaný mluvčí by byli na prezidentovi daleko méně závislí, než jak je tomu dnes.

Jenže otázka stojí jinak: Je Andrej Babiš opravdu trestně stíhaný? Co dělají orgány policie České republiky? Vyšetřují? A proč jim to jde tak pomalu? Proč Andrej Babiš, je-li opravdu trestně stíhaný, nechodí nikam na výslechy, jako chodil, třeba, Petr Nečas? 

Co dělají vyšetřovatelé? Flákají se za peníze daňových poplatníků, anebo existuje kdesi v podpalubí nějaká tajná dohoda, podle které Andreje Babiše nebudou trestním stíháním obtěžovat?

Autor: František Schildberger

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč

Celkem za měsíc: 4 611,11 Kč
Vybráno 13.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.