coronavirus-graphic-web-feature
4.8.2021
Kategorie: Společnost

Jděte už s tím dělením společnosti kvůli koroně do p*dele!

Sdílejte článek:

JIŘÍ ŽÁK

To jsou zase diskuze… že neočkovaní by si měli v případě nákazy Covidem hradit zdravotní péči ze svého. Co to je proboha za argumentaci? Veřejné zdravotní pojištění je tu právě z toho důvodu, že nedělá moc rozdíly mezi lidmi a každý člověk má nárok na úplně stejnou péči a stejné zacházení.

Jsou lidi, kteří žijí naprosto zdravě, sportují, stravují se zdravě, nekouří, nepijou alkohol v přehnané míře, žijí v čistém prostředí, dbají o své zdraví, chodí na preventivní prohlídky, čistí si 3x denně zuby – no upřímně… málokdo takhle skutečně žije. Ale i takový člověk se může například při tom svém sportování vážně poranit a skončit doživotně na vozíku s nutnou asistencí, nebo se zadávit brokolicí, když ji hltal. Může udělat chybu za volantem, když jel k doktorovi na kontrolu a vážně nabourat. Může se popálit, když vařil svou kapustovou polévku a spěchal přitom s hrncem zapnout program v TV o zdravém vaření.
 .
Pak jsou lidi, kteří žijí tak, že si užívají požitků, jí různá jídla, pijí alkohol, semtam se opijí, nevadí jim společnost kuřáků ve stejné místnosti, nesportují pravidelně, ale snaží se udržet jakž takž fit a věnovat se aspoň procházkám v přírodě a zdravému pohybu, věnují se i svému psychickému či duševnímu zdraví, čtou knihy, nebo koukají na TV, ale rádi třeba taky skáčou z letadla s padákem, nebo chodí na ty největší tobogány v Aqualandu. A k lékařům chodí, jen když je něco opravdu trápí a neumí to vyřešit sami.
Takových lidí je velká množina.
 .
A pak jsou lidi, kteří zcela kašlou na svoje zdraví, jsou obézní (více jak 50% všech mužů a žen v ČR jsou obézní), nebo kouří, nebo chlastají, nebo všechno dohromady. K doktorovi chodí až když je do nemocnice doveze záchranka s prasklým vředem v žaludku nebo infarktem. Sport by pro ně znamenal smrt a zdravé jídlo do huby nevezmou. Mají za sebou 6 infarktů a tři koronární bypassy.
 .
Přesto všichni tihle lidé mají nárok na zcela totožnou zdravotní péči.
 .
Je to fér? No ve skutečně spravedlivém světě ne. Ale my žijeme ve světě tzv. sociálně spravedlivém, to znamená, že bohatší a ti, co žijí spořádanější životy ze svého bohatství platí ty chudší, nebo ty co nežijí spořádaný život.
 .
Já bych neměl vlastně ani nic proti tomu, aby si každý musel platit zdravotní pojištění v takové výši, které odpovídá jeho životnímu stylu a jeho péči a prevenci o vlastní zdraví. Ale myslím, že by se hodně z Vás, co kříčíte po tom, aby si nevakcinovaní proti Covidu platili zdravotní péči extra divili, co všechno byste museli platit vy navíc. Jak nezdravě své životy žijete a jak různými sporty zvyšujete riziko toho, že budete lékařskou péči v průběhu života potřebovat víc než ten, který nikam nechodí a nesportuje.
 .
To, že někdo není navakcinovaný neznamená, že ho s Covidem budou hospitalizovat. Stejně jako to, že někdo pravidelně jezdí na kole neznamená, že ho budou přijímat do nemocnice s těžkým úrazem hlavy. Ale čas od času se to stane a ten kdo nejezdí na kole, tak má menší pravděpodobnost, že si udělá na kole úraz a ten kdo je očkovaný, má menší pravděpodobnost, že ho koronavirus ohrozí na životě.
 .
Ale opravdu argumentovat tímto jen u lidí nevakcinovaných proti Covidu je nesmysl. Jste očkovaní proti klíšťové encefalitidě, ženské, jste očkované proti HPV? Ne? Až dostanete encefalitidu nebo nádor z HPV, tak si to taky budete platit sami?
 .
Jděte už s tím dělením společnosti kvůli koroně do prdele. Bojíte se Covidu, naočkujte se, noste si klidně náhubky, nebo skafandr. Nebojíte se Covidu, očkujte se / neočkujte se, nenoste náhubky, nebo skafandry… jak je libo. Ale proboha už to druhým furt nenařizujte, jakože vy máte nějaké svaté právo na to, aby druhý člověk byl očkovaný a musel nosit na hubě vlhký upatlaný hadr do konce věčnosti, protože vy se tak budete cítit lépe.
 .
Každý děláme každý den rozhodnutí o svém zdraví sami za sebe. Nikdo nás nenutí žít zdravě nebo nezdravě. Je to každého volba. A stejně tak je každého volba, jestli se nechá očkovat a nebo ne.
Chcete změnit systém zdravotního pojištění?? OK… ale připravte se na to, že vás pojišťovna dost možná ani nepojistí, když zjistí, jak nezdravě drtivá většina z vás žije. Ale tak hlavně, že jste očkovaní proti Covidu, protože to je jediná smrtelná nemoc 21. století.
 .
Až se budete léčit ze zápalu plic jako komplikace onemocnění chřipkou, tak chraň vás pánbůh, jestli nebudete očkovaní, protože si taky budete vše hradit ze své kapsy. V téhle republice má očkování proti chřipce jen cca 20% lidí. Vy kolektivní imunito! Kde jste měli hadry na hubě, když jste šli do práce s nachlazením nebo s virózou a nebylo vám dobře, ale do práce se muselo bez ohledu na ostatní, že? Kde byl ohled na ty rizikové, které jste v práci nebo po cestě do ní mohli potkat??
 .
Kazatelé dobra … Jděte do prdele.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 989 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (43 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
147 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)